[Solved] δεν ανοιγει........................

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 24 Δεκ 2008 23:39

intel core 2 duo E6850 3.00Ghz ,ram 4gb,vga nvidia 8800gts 512 alpha dog και 3 σκληρους απο 500gb ο καθενας και με διαφορετικο λειτουργικο. ο ενας xp32,ο αλλος xp64 και ο τριτος vista 32.το προβλημα ειναι στα xp64.
πριν απο δυο μερες εβαλα καινουριους drivers απο την nvidia και αφου τους εβαλα, για περιπου τρεις με τεσσερις ωρες χρησιμοποιησα τον δισκο αυτον που εχω μεσα 450γιγα με games..................... :D :kaloe: (περιπου 3 μερες install δηλαδη..... :hammer: :hammer: ) σημερα ενω κανω επιλογη απο το bios να μου κανει boot απο αυτον τον δισκο ,εκει που φορτωνει τα xp (στο σημειο που δειχνει τα λογοτυπο) μου πεταει μπλε οθονη οχι ομως την κλασικη μπλε οθονη αλλα μια αλλη που γραφει μονο system fatal error και μερικα νουμερακια..... υπεθεσα οτι ισως ειναι oi drivers (παρολο που οταν τους εγκατεστησα εκανα επανεκινηση και επαιζε κανονικα....)και μπηκα απο τους αλλους σκληρους και εσβησα οτι εχει να κανει με nvidia. και παλι δεν ανοιγει. τι μπορει να φταιει;;;;;;;;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος devilfw την 25 Δεκ 2008 18:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 24 Δεκ 2008 23:43

η ευκολη και η πιο σιγουρη λυση ειναι ενα ωραιο φορματ αλλα εχω το βιτσιο καλως η κακως να εχω μεσα οτι game εχω (ειναι το χουι μου δηλαδη....) και δε λεει με τιποτα να το ξανακανω....μονο αυτο σκεφτομαι :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 24 Δεκ 2008 23:51

:crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Άβαταρ μέλους
PixelDog

Δημοσίευση από PixelDog » 24 Δεκ 2008 23:53

αρχικα ηρεμησε :)

στα γρηγορα
μαλλον εσβησες και καποιο αρχειο που δεν επρεπε
καλύτερα δωσε και τους αριθμους που σου δινει για να παρεις και ποιο συγκεκριμενη απαντηση
αλλιως δοκιμασε με System Restore ή repair
I Hate My Notepad

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 24 Δεκ 2008 23:57

πως να ηρεμησω......και τωρα που το θυμηθηκα....περσι τετοιες μερες παλι το γεμιζα το καημενο....και εφαγα 3 ρεπο χωρις να βγω εξω απο το σπιτι.....και ειχα μαλωσει και με την δικια μου!!!!!και τωρα πως να ηρεμησω!!!!system restore πως θα κανω που δε μπορω να μπω καθολου; τωρα το βαλα να κανει repair (το τρεχω απο αλλο δισκο).τα νουμερα δε μπορω να τα δω τωρα μεχρι να τελειωσει

Άβαταρ μέλους
PixelDog

Δημοσίευση από PixelDog » 25 Δεκ 2008 00:00

system restore νομιζω μπορεις να κανεις με F8
I Hate My Notepad

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 25 Δεκ 2008 00:02

προσπαθησα στην αρχη και εκανα και safe mode και boot vga και το αλλο που λεει για την τελευταια σωστη λειτουργεια των win και παλι τιποτα......

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 25 Δεκ 2008 00:02

δε μου ανοιγει ουτε με safe mode να φανταστεις....

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 25 Δεκ 2008 00:31

ετσι οπως το βλεπω θα τελειωσει αυριο......πολυ πιθανο να μην γινει τιποτα θετικο και αυριο να γραψω τους αριθμους που ζητησες

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 25 Δεκ 2008 09:06

P:c000021a (fatal system error)
Session manager executeinitialcommand system process terminated unexpecteth a status of 0xc0000034 (0x00000000 0x00000000).
system has been shut down.

alexsoft

Δημοσίευση από alexsoft » 25 Δεκ 2008 10:43

Για δοκίμασε να ξεκινήσεις με πρώτο το CD και μετά τον δίσκο που έχεις τα windows XP 64Bit.

Ξεκίνα το PC με το CD των Windows XP 64 και όταν ερωτηθείς επέλεξε επιδιόρθωση ώστε να βρεθείς σε κονσόλα αποκατάστασης. Τρέξε το chkdsk /p/r και φυσιολογικά θα στο διορθώσει. Διόρθωσε το boot και κάνε είσοδο σε ασφαλή λειτουργία.
Εάν σου κάνει είσαι έτοιμος. Απλώς κάνε και κανένα defrag μετά την εγκατάσταση των drivers..

ΕΠΙΣΗΣ.... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ DRIVERS.... ΜΟΝΟ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΑΝ

Επίσης υπάρχει και η λύση του miniPE που μπορεί να σου λύσει τα χέρια... δεν θυμάμαι όμως εάν έχει βγει έκδοση και για τα 64Bit.

Άβαταρ μέλους
PixelDog

Δημοσίευση από PixelDog » 25 Δεκ 2008 13:31

I Hate My Notepad

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 25 Δεκ 2008 14:25

το εκανα αυτο αλλα δεν ειχε επιλογη για επιδιορθωση....... οι μονες επιλογες ηταν ή να κανω φορματ ή να εγκατασυησω καινουρια win χωρις να πειραξω τα παλια..... ετρεξα scan disc απο τον αλλον δισκο που μπηκα αλλα δε βρηκε τιποτα.και εκανα και defrag μετα την εγκατάσταση των drivers.

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 25 Δεκ 2008 14:30

επισης φιλε PixelDog δοκιμασα το
Last Known Good Configuration αλλα και παλι τπτ. τωρα τα αλλα που λεει η microsoft...πως θα τα κανω απο τη στιγμη που δε μπορω να μπω στα win; γιατι καταλαβα οτι ολα αυτα που λεει σαν λυσεις ειναι να τα κανεις αφου μπεις μεσα στα win....

alexsoft

Δημοσίευση από alexsoft » 25 Δεκ 2008 14:43

devilfw έγραψε:επισης φιλε PixelDog δοκιμασα το
Last Known Good Configuration αλλα και παλι τπτ. τωρα τα αλλα που λεει η microsoft...πως θα τα κανω απο τη στιγμη που δε μπορω να μπω στα win; γιατι καταλαβα οτι ολα αυτα που λεει σαν λυσεις ειναι να τα κανεις αφου μπεις μεσα στα win....
Εννοώ ότι εφόσον δεν μπορείς να μπεις στα Win τρέχεις την κονσόλα αποκατάστασης από το CD εγκατάστασης των Windows XP 64Bit

Εφόσον αποκατασταθεί το πρόβλημα τότε φυσιολογικά θα σου δώσει πρόσβαση στο safe mode

Για τον λόγο αυτό εγώ πάντα στους πελάτες εγκαθιστώ και την κονσόλα αποκατάστασης, ασχέτως εάν είναι κουραστικό το να επιλέγεις με το ξεκίνημα τι θέλεις να τρέξεις.... Κανονική εκκίνηση ή κονσόλα αποκατάστασης

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης