Ενσωματωση chat σε site ή blog

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
webnikiforos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webnikiforos » 02 Ιαν 2009 18:45

Καλη χρονια σε ολους!!! οτι επιθυμειτε παιδια!!! θελω να μου πειτε απο που μπορω να κατεβασω ενα chat κ να το ενσωματωσω στο site μου ή στο blog μου... Δηλαδη: κουμπι στην κεντρικη σελιδα-->και να σε πεταει στην σελιδα του chat!!! κατεβασα το ΑzDGDatingMedium αλλα δεν ξερω πως το κανω εγκαταστησω στην σελιδα μου... help!!! ακουω προτασεις!!! :lol:

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned » 05 Ιαν 2009 17:28

http://www.parachat.com/basic/

Option 2: Pop-up Room Code
Embed a "Chat Now" image button into the HTML source of any web page. Choose this option so that your ParaChat room launches in a new window when the button is clicked. Get Yours Now!
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Burned forum - The best g(r)eek forum !!!
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Δημοσίευση από GARAGE667 » 06 Δεκ 2010 22:22

Βρήκα πρόσφατα και το ελληνικό dolliar αν σε ενδιαφέρει δείχνει αρκετά καλό.Κανε μια μικρή αναζήτηση στο Google και θα το βρεις.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 07 Δεκ 2010 10:53

chat από chat έχει διαφορά...
μπορείς πολύ εύκολα να φτιάξεις ένα chat, που θα μιλάνε μόνο όσοι είναι μέσα στην σελίδα σου.
Μπορείς όμως, να βάλεις και chat που θα συνδέεται σε IRC Servers, οπότε θα μπορούν να μπουν και χρήστες από άλλα sites ή από client, όπως το mirc (δεν ξερω, υπάρχει ακόμα άραγε!!!)
Στο paniliakos.net είχα βάλει κάποτε έναν chat client σε java, που συνδεόταν στο κανάλι #paniliakos του GRnet για παράδειγμα...
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες