Σταυρόλεξο σε JAVA

Συζητήσεις για την Java

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
tanas

Σταυρόλεξο σε JAVA

Δημοσίευση από tanas » 09 Ιαν 2009 03:18

καλησπέρα και καλή χρονιά.έχω μια εργασία στην οποία πρέπει να φτιάξω μια εφαρμογή σε JAVA για να παίζει κάποιος σταυρόλεξο. Ο υπολογιστής φορτώνει κάθε φορά καινούργιες λέξεις και προσπαθεί να τις βάλει σε ένα πλέγμα, ώστε να μοιάζει με σταυρόλεξο. Για αυτό το λόγο θα φτιάξετε ένα .txt αρχείο που θα περιέχει λέξεις + περιγραφή της λέξης που χρειάζεται για το σταυρόλεξο (η λέξη από τη περιγραφή της θα χωρίζονται με Tab, τη μία κάτω από την άλλη. Ο υπολογιστής τυχαία κάθε φορά θα διαλέγει κάποιες από αυτές και θα φτιάχνει το σταυρόλεξο. Δε χρειάζεται να σχεδιάzei τετράγωνο πλέγμα ), απλά π.χ., να διαλέγετε 10‐20 λέξεις και να φτιάχνετε το σταυρόλεξο, όπου τουλάχιστον οι λέξεις θα τέμνονται και ας βγει οποιοδήποτε σχήμα.
Κάτω από το σταυρόλεξο θα υπάρχουν οι περιγραφές των λέξεων.
όποιος μπορεί να βοηθήσει παιδιά να περάσω το μάθημα.

Gorbas
Επικοινωνία:

Σταυρόλεξο σε JAVA

Δημοσίευση από Gorbas » 25 Ιαν 2009 01:32

Αυτο ειναι δουλεια, γιατι ουσιαστικά ζητας καποιος να το κανει για εσένα, οπότε πες ποια ειναι η προσφορά σου ή επικοινώνησε μαζί μου στο g.anagnostaros@gmail.com και θα βρουμε την λύση.

Gorbas
Επικοινωνία:

Σταυρόλεξο σε JAVA

Δημοσίευση από Gorbas » 30 Ιαν 2009 15:50

tanas έγραψε:καλησπέρα και καλή χρονιά.έχω μια εργασία στην οποία πρέπει να φτιάξω μια εφαρμογή σε JAVA για να παίζει κάποιος σταυρόλεξο. Ο υπολογιστής φορτώνει κάθε φορά καινούργιες λέξεις και προσπαθεί να τις βάλει σε ένα πλέγμα, ώστε να μοιάζει με σταυρόλεξο. Για αυτό το λόγο θα φτιάξετε ένα .txt αρχείο που θα περιέχει λέξεις + περιγραφή της λέξης που χρειάζεται για το σταυρόλεξο (η λέξη από τη περιγραφή της θα χωρίζονται με Tab, τη μία κάτω από την άλλη. Ο υπολογιστής τυχαία κάθε φορά θα διαλέγει κάποιες από αυτές και θα φτιάχνει το σταυρόλεξο. Δε χρειάζεται να σχεδιάzei τετράγωνο πλέγμα ), απλά π.χ., να διαλέγετε 10‐20 λέξεις και να φτιάχνετε το σταυρόλεξο, όπου τουλάχιστον οι λέξεις θα τέμνονται και ας βγει οποιοδήποτε σχήμα.
Αυτο ειναι δουλεια, γιατι ουσιαστικά ζητας καποιος να το κανει για εσένα, οπότε πες ποια ειναι η προσφορά σου ή επικοινώνησε μαζί μου στο g.anagnostaros@gmail.com και θα βρουμε την λύση.

Άβαταρ μέλους
ss13

Σταυρόλεξο σε JAVA

Δημοσίευση από ss13 » 31 Ιαν 2009 22:46

Gorbas έγραψε:
tanas έγραψε:καλησπέρα και καλή χρονιά.έχω μια εργασία στην οποία πρέπει να φτιάξω μια εφαρμογή σε JAVA για να παίζει κάποιος σταυρόλεξο. Ο υπολογιστής φορτώνει κάθε φορά καινούργιες λέξεις και προσπαθεί να τις βάλει σε ένα πλέγμα, ώστε να μοιάζει με σταυρόλεξο. Για αυτό το λόγο θα φτιάξετε ένα .txt αρχείο που θα περιέχει λέξεις + περιγραφή της λέξης που χρειάζεται για το σταυρόλεξο (η λέξη από τη περιγραφή της θα χωρίζονται με Tab, τη μία κάτω από την άλλη. Ο υπολογιστής τυχαία κάθε φορά θα διαλέγει κάποιες από αυτές και θα φτιάχνει το σταυρόλεξο. Δε χρειάζεται να σχεδιάzei τετράγωνο πλέγμα ), απλά π.χ., να διαλέγετε 10‐20 λέξεις και να φτιάχνετε το σταυρόλεξο, όπου τουλάχιστον οι λέξεις θα τέμνονται και ας βγει οποιοδήποτε σχήμα.
Τα forum είναι για βοήθεια όχι για εκμετάλευση ( χωρίς παρεξήγηση ) αν θες δώσε του κάποιά ιδέα :evil:

Άβαταρ μέλους
martkonsta
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σταυρόλεξο σε JAVA

Δημοσίευση από martkonsta » 01 Φεβ 2009 00:15

Για να το διάλεξε μάλλον θα ξέρει τι πρέπει να κάνει.Αν ήθελε βοήθεια σε κατι συγκεκριμένο οκ τότε.Αν ήθελε βοήθεια πώς να αρχίσει,πώς να σκεφτεί δλδ και τι πρέπει να προσέξει,και πάλι οκ.Το παιδί όμως θέλει να του λύσουμε την άσκηση.Το θέμα έχει συζητηθεί άπειρες φορές.Και το άλλο το παιδί που προσφέρθηκε,μπορει να προσφέρει τις υπηρεσίες του.Δεν τον εκμεταλεύτικε ;).Αυτά από εμενα
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Java”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες