Βοήθεια σχετικά με wincard visa και prepaid kartes

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
cardinal

Δημοσίευση από cardinal » 15 Ιαν 2009 14:55

Είμαι καινούριος στο forum και βασικά έκανα εγγραφή γιατι είδα οτι υπάρχει μια παρόμοια συζήτηση σχετικά με τις κάρτες και έχω πολλές απορίες, χρειάζομαι απελπισμένα βοήθεια.

Χρειάζομαι μια κάρτα εύχρηστη, χρεωστική για να κάνω μερικές online αγορές και να πληρώνω συνδρομή σε ένα δικτυακό παιχνίδι που παίζω (world of warcraft).

Πήγα στη τράπεζα πειραιώς και ζήτησα μια κάρτα για αυτό το σκοπό και μόνο. Αυτή τη στιγμή έχω μια wincard visa, η οποία είναι ενεργοποιήμενη φυσικά (και μπορώ ας πούμε να κάνω ανάληψη απο ΑΤΜ) και επείσης τα στοιχεία μου γίνοντε δεκτά (απ' οτι κατάλαβα) όταν πάω να κάνω μια δικτυακή πληρωμή. Αλλά η πληρωμή διακόπτεται, οπότε υποθέτω οτι η τράπεζα διακόπτει την πληρωμή επειδη είναι δικτυακή; Μήπως θέλει να κάνω κάποια έτηση η οτιδήποτε άλλο για να μπορώ να πληρώνω δικτυακά με την wincard visa;
(Για να σας προλάβω, φυσικά η κάρτα εχει το απαιτούμενο ποσό μέσα και είναι ενεργοποιημένη και επισης η υποστήριξη πελατών της πειραιώς δεν βοήθησε καθόλου)

Τέλος, απο ότι κατάλαβα δεν μου δώσαν τη σωστή καρτα για την δουλειά που θέλω να κάνω αφου υπάρχουν αυτές οι προπληρωμένες πλέον. Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να πάρω Prepaid visa απο την τράπεζα πειραιώς?

Εν ολίγοις, αν γνωρίζει κάποιος για πιο λόγο δεν μπορώ να πληρώσω προς το παρόν με την wincard visa δικτυακά αν γίνετε να με βοηθήσει. Αν όχι μερικές πληροφορίες σχετικα με της προπληρωμένες κάρτες θα με βοηθούσαν επισης.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!
[/list]

Άβαταρ μέλους
alekstolo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alekstolo » 16 Ιαν 2009 09:54

kalhmera,kai ego xreostiki ths peiraios exo ala den exo synandisi kapoio provlhma,tous phres thl na deis ti ginete?

cardinal

Δημοσίευση από cardinal » 17 Ιαν 2009 01:21

nai pira thlefono kai fenomenika den 8a eprepe na iparxei kanena provlima leei. Telos pantwn tha kratisw afton to logariasmo mipos xreiastei na kanw analipsi apo ATM kai tha parw apo trapeza kipru mia prepaid visa pu einai i kaliteri epilogi (apo oti ematha) gia online agores

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 17 Ιαν 2009 06:38

Δεν υπάρχει καλύτερη επιλογη καταρχάς.
Δώσε περισσότερες πληροφορίες. Τί πάει να πεί διακόπτεται η πληρωμή? Χρησιμοποιείς κάποιον φορέα (πχ paypal)?
e-banking έχεις?
https://www.winbank.gr/loginPortal/login.asp?lang=GR
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες