Πρόβλημα με SEDO-GODADDY

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με SEDO-GODADDY

Δημοσίευση από Geobak » 18 Ιαν 2009 02:16

Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα με την SEDO και τον godaddy και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας...

Έχω κάποιο domain το οποίο θέλω να το βάλω στο SEDO αλλά δεν μου επιτρέπουν γιατί λενε πως πρέπει να τους στείλώ mail απο το mail που έχει στο admin contact...
If you have recently acquired the domain(s), the whois may not have been
updated yet. To clear this up, all we need is a brief e-mail from the email
address listed as the admin contact in the Whois or domain's ownership record.

If the domains are registered under a private registration or if your registrar
requires that the whois be checked manually, the verification process may exceed
the normal period of two business days.

Όλα καλά μέχρι εδώ...

Το πρόβλημα είναι οτι έχω κάνει private registration μεσο godadddy-domainsproxy και στο mail tou admin contact έχει το mail τηs domainproxy...

Στελνω mail στην domainproxy τους εξηγώ την κατάσταση και ιδού τι μου στέλνουν...

Dear GEORGE

Thank you for contacting Online Support. A domain authorization will verify your ownership of the domain.

To request an authorization letter, please follow these steps:

1. Login to your Domains by Proxy account at ...
2. Click on "Domain Authorization Letters"

You will need the following information:
-Domain name you are applying for a certificate on
-Your name
-Your phone #
-Your certificate vendor
-Order number from your issuer
-FAX number for your issuer
-Applicant for certificate (may also be called "organization applying for certificate")

3. Click on the "I acknowledge..." box
4. Click submit

You will be prompted to pay the $15 service fee for preparation of the authorization letter and transmission to your provider. PLEASE NOTE-- Requests which are rejected by the issuer for incorrect information will require you to submit a new request and pay a new service fee.

Complete requests will typically be processed within 48 hours. All Domain Authorization Letters will be faxed directly to the certificate issuer. Please note that you must have an order or reference number from your provider before we can issue this letter.

Please let us know if we may be of further assistance.

Γιατί dεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει?...Τα στοιχεία θα πανε στον godaddy ή στη sedo?Και γιατί να πληρώσω 15 δολάρια γαμώ το κέρατο μου?:P

Κάποιος που να γνωρίζει μήπως μπορεί να βοηθήσει?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με SEDO-GODADDY

Δημοσίευση από fiskilis » 18 Ιαν 2009 10:25

νομιζω οτι εναλλακτικα το sedo σου δινει εναν κωδικα να βαλεις στην σελιδα σου για να πιστοποιησει οτι εισαι εσυ ο ιδιοκτητης η να το γυρισεις για λιγες μερες στο ns sedoparking

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με SEDO-GODADDY

Δημοσίευση από Geobak » 18 Ιαν 2009 12:30

Το γύρισα στο sedoparking αλλά δεν έγινε τίποτα...Προφανώς κάποιος άλλος είχε το domain παρκαρισμένο στο sedo πριν απο εμένα και έτσι έχω αποκλειστεί τώρα...

Όχι τίποτα άλλο αλλά το έβαλα για estimation και μου είπανε οτι κοστίζει mid $$$

fantse
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με SEDO-GODADDY

Δημοσίευση από fantse » 16 Μαρ 2009 00:47

κ αφου σοθ ειπαν ετσι γιατι δεν μας το λες μηπως το πουλησεις εδω?

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με SEDO-GODADDY

Δημοσίευση από Geobak » 22 Μαρ 2009 14:04

fantse έγραψε:κ αφου σοθ ειπαν ετσι γιατι δεν μας το λες μηπως το πουλησεις εδω?
Είναι το www.15-8.com

Σε άλλο ελληνικό forum για domains που το έβαλα δεν άκουσα και τα καλύτερα σχόλια οπότε είπα να μην το βάλω και εδώ

Αλλά αφού ρώτησες...

Btw ακόμα δεν το έχω βάλει στο sedo τώρα που μου το θύμισες θα τους στείλω ξανά pm...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με SEDO-GODADDY

Δημοσίευση από aguila21 » 22 Μαρ 2009 22:23

Geobak έγραψε:
Σε άλλο ελληνικό forum για domains που το έβαλα δεν άκουσα και τα καλύτερα σχόλια οπότε είπα να μην το βάλω και εδώ
Αν και δεν ξέρω για ποιο φόρουμ μιλάς,είχα βάλει κι εγώ σε κάποιο Ελληνικό ένα domain και τι βλακεία άκουσα,δεν περιγράφεται.Τελικά το πούλησα το domain έστω και αν δεν έβγαλα πολλά λεφτά.Κερδισμένος είμαι βέβαια!
ΌΛΑ έχουν τον αγοραστή τους.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες