απορια σχετικα με την επεξεργασια βιντεο μεσω camtasia..

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
gergeo

Δημοσίευση από gergeo » 19 Ιαν 2009 16:33

Καλησπερα..εχω το camtasia studio 6 και πολυ καιρο τωρα ψαχνω εναν τροπο να προχωραω το βιντεο(ταινια) ανα δευτερολεπτο και οχι ανα 11 δευτερολεπτα ετσι ωστε να μπορω να "κοβω"οποια σκηνη θελω,να χαμηλωνω την φωνη ακριβως στην στιγμη που θελω ή ακομα να ηχογραφω στην στιγμη που θελω..Γνωριζει καποιος αν μπορω να αλλαξω απο καπου την ρυθμιση αυτη?Αν δεν μπορω με το camtasia μηπως υπαρχει αλλο παρομοιο προγραμμα που να μου δεινει αυτη την δυνατοτητα?

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 19 Ιαν 2009 19:37

γιατί νομίζω πως αυτό που θες να κάνεις είναι να κάνεις περισσότερο zoom πάνω στο timeline ώστε να μπορείς να έχεις περισσότερη λεπτομέρεια...(?)

btw στο adobe audition που είναι κυρίως πρόγραμμα ήχου μπορείς να βάλεις βίντεο να παίζει και έχεις την δυνατότητα να ηχογραφείς ότι θες και να βάζεις πολλούς ήχους στα κανάλια...
Εικόνα
What you waiting for?

gergeo

Δημοσίευση από gergeo » 19 Ιαν 2009 19:53

αυτο που θελω ειναι το εξης..
εχω μια ταινια πχ 1 ωρα & 30 λεπτα,την βαζω στο timeline tou camtasia..λοιπον,θελω τωρα να πηγαινω ανα 1 δευτερο και οχι ανα 11 που μου δεινει και ετσι δεν μπορω στο ενα σμειο που θελω να ηχογραφησω να χαμηλωση η φωνη αλλα χαμηλωνει για 11 δευτερα!Αυτο θελω να αλλαξω.. :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες