Αλλαγή hosting

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
katerina28

Αλλαγή hosting

Δημοσίευση από katerina28 » 27 Ιαν 2009 16:58

Για Αλλαγή hosting,δηλαδή ένα site που ήδη φιλοξενείτε σε ένα άλλο και θέλει να του κάνω εγώ το hosting τι πρέπει να κάνω εγώ?αρκεί μόνο η αλλαγή ns.server η χρειάζομαι και κάποια άλλα στοιχεία από τον προηγούμενο που του έκανε την φιλοξενία?
Αυτό που βλέπουμε συχνά σε site με hosting που λένε Αλλαγή Καταχωριτή Δωρεάν τι σι μένει?

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αλλαγή hosting

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιαν 2009 17:46

Αρκεί μόνο η αλλαγή των nameservers.

Άβαταρ μέλους
Banavas
Script Master
Επικοινωνία:

Αλλαγή hosting

Δημοσίευση από Banavas » 27 Ιαν 2009 20:03

katerina28 έγραψε:Για Αλλαγή hosting,δηλαδή ένα site που ήδη φιλοξενείτε σε ένα άλλο και θέλει να του κάνω εγώ το hosting τι πρέπει να κάνω εγώ?αρκεί μόνο η αλλαγή ns.server η χρειάζομαι και κάποια άλλα στοιχεία από τον προηγούμενο που του έκανε την φιλοξενία?
Αυτό που βλέπουμε συχνά σε site με hosting που λένε Αλλαγή Καταχωριτή Δωρεάν τι σι μένει?
Η αλλαγή καταχωρητή γίνεται δωρεάν από όλους τους καταχωρητές ονομάτων .gr.

Αλλάζοντας τους name server το domain θα βλέπει στο δικό σου server στον οποίο θα πρέπει να ανοίξεις πακέτο φιλοξενίας και να ανεβάσεις το υλικό στο server.

Αν πρόκειται για μεταφορά θα πρέπει να κατεβάσεις (εσύ ή ο πελάτης) το υλικό και την βάση δεδομένων αν υπάρχει, από τον παλιό server και να τα ανεβάσεις στο νέο server.
Happy coding....
Μάρκος
http://lasernet.gr

katerina28

Αλλαγή hosting

Δημοσίευση από katerina28 » 27 Ιαν 2009 22:25

thanks είστε απίθανοι....γι αυτό και αυτό το forum πάει και θα πηγαίνει καλά.
Όλα τα μέλη είναι άριστα διαβασμένοι και με καλή διάθεση βοηθάτε και μοιράζεστε τις γνώσεις σας...Συγχαρητήρια στους δημιουργούς και σε όλα τα μέλη του freestuff.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες