εκανα το λάθος...

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
palabr
Επικοινωνία:

εκανα το λάθος...

Δημοσίευση από palabr » 10 Νοέμ 2000 13:43

Εκανα το λάθος και έστειλα τις Ιστοσελίδες στα μηχανάκια για να τις βάλουν σε χιλιάδες μηχανές αναζήτησης και από προχτές που το έκανα, έχω μουρλαθεί να σβήνω σκουπίδια, χιλιάδες μηνύμα από χιλιάδες που μου τάζουν εκατομύρια...!!!<br>Τι να κάνω, υπάρχει άλλος τρόπος να τα αποφύγω όλα αυτά τώρα, ή είναι αργά;;;;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

εκανα το λάθος...

Δημοσίευση από cordis » 19 Νοέμ 2000 11:52

Όντως το λάθος σου ήταν μεγάλο...<p>Όταν κάνουμε καταχώριση σε μηχανές αναζήτησης που ξέρουμε και που μπορούμε να επιλέξουμε εάν θα μας στέλνει ενημερωτικά ή όχι τότε μπορούμε να βάλουμε το κανονικό μας e-mail, αν και με επιφυλάξεις...<p>Όταν, όμως, κάνουμε μαζική καταχώριση σε Link pages (FFA) τότε ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΟΤΕ το κανονικό μας e-mail, αλλά κάποιο που το έχουμε μόνο για αυτή την δουλειά... κατά προτίμηση κάποιο e-mail που έχουμε ανοίξει δωρεάν σε κάποια σχετική υπηρεσία.<p>Δυστυχώς από την στιγμή που πάτησες το κουμπάκι της καταχώρισης δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να αναστρέψεις την κατάσταση.. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις κάποιο διάστημα για να δεις εάν το φαινόμενο του junk e-mail που σου έρχεται μειώνεται ή αυξάνετε για να δεις τι μπορείς να κάνεις..<p>Η συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να μη στέλνεις REMOVE ME μηνύματα όταν ο αποστολέας είναι από κάποια δωρεάν υπηρεσία (πχ. @usa.net, @yahoo.com, κτλ.) γιατί οι περισσότεροι έτσι τσεκάρουν ότι όντως διαβάζεις τα μηνύματα που σου στέλνουν...<p><br>

palabr
Επικοινωνία:

εκανα το λάθος...

Δημοσίευση από palabr » 19 Νοέμ 2000 23:48

Κατά ένα περιέργο τρόπο, σβήνοντας και βρίζοντας -αφού βρήκα κάτι περίεργες διευθύνσεις, το φαινόμενο είναι σε ύφεση.<br>Δεν λέω όμως μεγάλες κουβέντες, ευχαρίστω για την συμβουλή, και εύχομαι το δικό μου πάθημα να γίνει μάθημα σε άλλους επίδοξους διαφημιζόμενους:-)

str

εκανα το λάθος...

Δημοσίευση από str » 01 Ιαν 2001 14:27

Το λεγόμενο spam mail είναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο στην Ελλάδα (αυτό είναι καλό) αλλά στο εξωτερικό γίνεται χαμός.<p>Συμφωνώ απόλυτα με τον John Sclavos να φτιάξεις μερικά free accounts και σε οτιδήποτε "free" εγγραφή να δίνεις εκείνο το mail και όχι το κανονικό σου.<p>Μια παρατήρηση. Το hotmail έχει αρκετό πρόβλημα με το spam mail και στην περίπτωση αυτή ενεργοποιησε το Bulk Mail.

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες