SEO / marketing business στο web: Η πανούκλα του διαδικτύου

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 05 Φεβ 2009 15:46

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω σχετικά με τις δικές μου υπηρεσίες στον Geobak που θέλει να μάθει, το SEO στη δική μου εταιρεία δεν το πουλάω ως SEO αλλά ως αυτονόητο κομμάτι της προσφοράς web development. Γι αυτό γίνεται και η προκείμενη συζήτηση και το ίδιο λέει και ο dimsis.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 05 Φεβ 2009 15:49

cdhyper έγραψε:Λες να έχει τόση δύναμη ένα project που έφτιαξα για την πάρτη μου και χωρίς κανένα κέρδος; Μπράβο μου. Παιχνίδι είναι το pivot seo expert. Αν εσύ θες να το εκμεταλλευθείς εμπορικά δεν σου φταίει το pivot. Εγώ δεν είμαι ανάμεσα σε αυτούς που συμμετέχουν στο διαγωνισμό πάντως. Ούτε καν τους ξέρω.

Το super duper seo expert tools site μου στο προσφέρω δωρεάν και αν θέλεις το χρησιμοποιείς για δικό σου ώφελος, επομένως το να μου τη λες γι αυτό εκτός από αχαριστία είναι και καγκουριά. Εγώ ούτε καν την υπογραφή μου δεν έχω στο pivot.gr για να μη λένε τα μέλη ότι ψάχνω για πελάτες.

Το προσωπικό μου site το ξέρεις μετά από έρευνα που έχεις κάνει, δεν προσπαθώ να με διαφημίσω εδώ, πρέπει να ψάξει κάποιος να βρει ποιο είναι το site μου.

εdit:Ως φιλόλογος έπρεπε να ξέρεις ότι είναι όφελος και όχι ώφελος ( Irony :P ) Λάθος βιασύνης υποθέτω.

Το προσφέρεις δωρεάν αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μέσο για να εξαπατηθεί κόσμος από δήθεν seo experts...Δεν μπορείς να εγγυηθείς ότι όσοι παίρνουν το certification σου πως είναι SEO masters και αυτό σε καθιστά συνυπεύθυνο.Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα..Αναφέρομαι στην δωρεάν υπηρεσία που προσφέρεις και σου είπα την γνώμη μου για το "κενό" που έχεις σε ανάλογο ύφος με αυτό που χρησιμοποιείς εσύ σε όλο το thread.Την καγκουρία την ξεκίνησες εσύ με τις ειρωνείες σου και τις προσωπικές επιθέσεις...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Geobak την 06 Φεβ 2009 17:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 05 Φεβ 2009 16:08

εdit:Ως φιλόλογος έπρεπε να ξέρεις ότι είναι όφελος και όχι ώφελος ( Irony ) Λάθος βιασύνης υποθέτω.
Όχι ρε συ δεν είναι απο βιασύνη από ανικανότητα είναι. Τι να σου πω.

Το τι κάνει ο καθένας με το pivot είναι δικό του θέμα. Ένα πειραματικό free project είναι.
Για να δικαιολογήσεις το δίκαιο των πληρωμένων υπηρεσιών σας επιτίθεσαι σε ένα free project. Εύγε.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 05 Φεβ 2009 16:16

Auto pou den mporo na katalavo einai giati merikoi mphkan gia na yperaspistoun thn douleia tous kai den mpainoun ston kopo na mas dosoun kana kolpaki SEO kai gia emas tous asxetous... eksalou autos einai o skopos tou FS kai oxi gia na diafhmizoume ta proionta mas..

To skeptiko tou Dimsis einai poly sosto kai prepei na mas provlhmatizei giati o xoros mas exei ginei tourloumpouki tora teleutaia...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 05 Φεβ 2009 16:18

cdhyper έγραψε:
Όχι ρε συ δεν είναι απο βιασύνη από ανικανότητα είναι. Τι να σου πω.
Εσύ το λες...

cdhyper έγραψε:.
Για να δικαιολογήσεις το δίκαιο των πληρωμένων υπηρεσιών σας επιτίθεσαι σε ένα free project. Εύγε.
Είπα ότι δεν θα απαντήσω αλλά με αναγκάζεις...Έχω ξαναπεί ότι δεν είμαι επαγγελματίας του χώρου δεν εργάζομαι σε καμία εταιρία και δεν πουλάω τίποτα...

Καμία σχέση δεν έχω με την Atcom ή την Mindworks η όποια άλλη εταιρία προσφέρει online υπηρεσίες...

Είμαι ένας απλός παρατηρητής-star της μετριότητας-φοιτητής που του αρέσει να ασχολείται ερασιτεχνικά-πειραματικά με το Internet Marketing...

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 05 Φεβ 2009 16:21

fafos έγραψε:Auto pou den mporo na katalavo einai giati merikoi mphkan gia na yperaspistoun thn douleia tous kai den mpainoun ston kopo na mas dosoun kana kolpaki SEO kai gia emas tous asxetous... eksalou autos einai o skopos tou FS kai oxi gia na diafhmizoume ta proionta mas..

To skeptiko tou Dimsis einai poly sosto kai prepei na mas provlhmatizei giati o xoros mas exei ginei tourloumpouki tora teleutaia...

Αντε θα δωσω εγω ενα κολπακι για σεο αφου θελετε.......

Πρεπει να συνδεσεις τα ψιψιψινια με τα κοκοκοψα και μετα καθαρισες πρωτη θεση για παντα
:hammer: και αυτο για να θυμαστε ποιος εκλεισε τη αυλαια...... :kaloe:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Φεβ 2009 17:06

scoobby έγραψε:Εμνευσμενος απο το θεμα εγραψα και εγω ενα ποστ στο μπλογκ μου.το παραθετω παρακατω:
δε μας έβαλες, όμως κι εμάς ένα link back μπας και ξεκολλήσουμε από το pr 5...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 05 Φεβ 2009 17:23

Πολύ ωραία πράγματα, κυρίως γιατί μας αποκαλύπτονται άγνωστες πτυχές εταιριών.

Προσωπικά, κλείνω προς την άποψη του dimsis.
Και υπενθυμίζω ότι όχι μόνο υπάρχουν πολλοί αεριτζίδες, αλλά υπάρχουν και πολλοί, δήθεν καταξιωμένοι επαγγελματίες, αποδεχούμενοι από πολλούς από εμάς, ενώ στην πραγματικότητα είναι οι μεγαλύτεροι αεριτζίδες όλων των εποχών.

Όχι τόσο γιατί πουλάνε κάτι ψεύτικο ή κάτι λειψό, αλλά γιατί πουλάνε κάτι που κάνει χ ευρώ και μπορούν να το κάνουν αρκετοί άνθρωποι, ώς κάτι εξειδικευμένο στην τιμή του χ επί 10.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κανέναν, αλλά είμαι σίγουρος ότι αν διαβάσει το μήνυμα μου κάποιος Super-wow-αεριτζής, θα καταλάβει ακριβώς τι εννοώ, και θα είναι ικανοποιημένος με τον εαυτό του.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 05 Φεβ 2009 18:08

cordis έγραψε:δε μας έβαλες, όμως κι εμάς ένα link back μπας και ξεκολλήσουμε από το pr 5...
Μήπως πρέπει να κάνεις nofollow τα links στα post του freestuff για να ανέβει το PR σου; :p

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 05 Φεβ 2009 19:29

Το freestuff θα ξεκολλήσει από το PR5 μόνο όταν διοργανώσω σεμινάριο It business seo strategic interactive PR international ROI να ξεδιπλώσω τα μυστικά των μυστικών (μηχανών) αναζήτησης με executive planning and administration ltd. Αυτήν μου τη δραστηριότητα την ονομάζω από σήμερα Blue Thundercat και είμαι expert πάνω σε αυτό.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 05 Φεβ 2009 19:33

cordis έγραψε:
scoobby έγραψε:Εμνευσμενος απο το θεμα εγραψα και εγω ενα ποστ στο μπλογκ μου.το παραθετω παρακατω:
δε μας έβαλες, όμως κι εμάς ένα link back μπας και ξεκολλήσουμε από το pr 5...

Να σου βαλω,γιατι οχι, αλλα για να καταλαβω το θες στην κεντρικη σελιδα?Εχεις προτιμηση στο ανκορ τεξτ?

Ντιμσις τα εισερχομενα λινκς παιζουν ρολο στο πρ της σελιδας οχι τα εξερχομενα.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 05 Φεβ 2009 19:35

Δηλαδή η google θα περάσει στο αβαβά αν κάνει κανονικό link ο cordis το wareziousunderground και άλλα 10 κακόβουλα sites;

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 05 Φεβ 2009 19:37

fafos μην κάνεις ερωτήσεις που πονάνε αδερφέ!
Αφού βλέπεις τα παιδιά με τα ...κοστούμια ενοχλούνται!

dimsis μην μασάς, ο τίτλος είναι ολόσωστος και καμία δόση υπερβολής δεν περιέχει! Το ότι κάποιοι ενοχλούνται δεν σημαίνει πως έχουν και δίκιο. Άσε που από ότι βλέπω "εκεί που μας χρωστούσαν, μας πήραν και το βόδι!". Και μόνο μπαίνοντας στη διαδικασία να "συγκρίνουν" το πόσο αεριτζής μπορεί να είναι ένας seo expert σε σχέση με έναν web developer, φαίνεται πόσο άσχετοι είναι με το real internet. Αυτό που εγώ, εσύ και κάποιοι λίγοι ακόμα εδώ στο fs έχουμε μάθει να υπηρετούμε με συνέπεια πάνω από μια 10ετία!
Κάποια στιγμή ας μάθουν πως οι web designers & developers (μην μιλήσω και για τους devigners και νομίζουν πως φτιάχνουμε ...ντιβάνια) έχουμε δημιουργήσει το internet και πως χωρίς εμάς όλοι αυτοί που μάθανε να αυτοαποκαλούνται με χίλιους δυο τίτλους, απλά θα ήταν αλουμινάδες ή φαναρτζήδες (αφού δεν θα υπήρχε καν διαδίκτυο για να το λυμαίνονται).

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 05 Φεβ 2009 19:39

cdhyper έγραψε:
Δηλαδή η google θα περάσει στο αβαβά αν κάνει κανονικό link ο cordis το wareziousunderground και άλλα 10 κακόβουλα sites;
Αλλο το να φας μπαν αλλο τα σερπς και αλλο το πρ.....

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Φεβ 2009 20:38

dimsis έγραψε:
cordis έγραψε:δε μας έβαλες, όμως κι εμάς ένα link back μπας και ξεκολλήσουμε από το pr 5...
Μήπως πρέπει να κάνεις nofollow τα links στα post του freestuff για να ανέβει το PR σου; :p
βρε λες να κάνω κάτι τέτοιο; :p
scoobby έγραψε: Ντιμσις τα εισερχομενα λινκς παιζουν ρολο στο πρ της σελιδας οχι τα εξερχομενα.
και στο pr να μη παίζουν, παίζουν στο συνολικό placement, αλλιώς γιατί όλοι αποφεύγουν σαν τον διάολο τα outgoing;

να δεις που αν τα κάνω nofollow εδώ, το forum θα πάει στο Θεό...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες