Σχετικα με keywords

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Mandingueiro » 10 Φεβ 2009 22:10

Καλησπέρα παιδιά,

Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.
Έχω ένα site με έπιπλα μπάνιου. Απ'όσο βλέπω στο analytics, οι περισσότεροι έρχονται απο keyword "επιπλα μπανιου" και λιγότερο απο "έπιπλα μπάνιου". Εγώ στον κώδικα μου (meta keywords,page titles,links,urls) πως να το βάλω το keyword; Με τον σωστό τρόπο (δηλαδή με τόνο) ή χωρίς;

Επίσης, βλέπω άλλα sites που είναι ψηλότερα στην κατάταξη, έχουν Keywords όπως "μπάνιο,κουζίνα" που είναι πολύ γενικά. Αλλα σαν κανόνα στο SEO έχουμε να βάζουμε όσο πιο συγκεκριμένα keyword γίνεται. Δηλαδή το "επιπλα μπανιου" θα ήταν πιο συγκεκριμένο. Είναι όμως όντως καλύτερο στην προκειμένη περίπτωση;

Ξέρω με άλλα λόγια σε ποια keywords θέλω να δώσω βάση, αλλά δεν ξέρω πως να τα τοποθετήσω στον κώδικά μου. Με τόνους η χωρίς; πιο συγκεκριμένα η και γενικότερα;

το site είναι το e-bath.net/new
γενικά οποιαδήποτε συμβουλή πάνω στο SEO για το παραπάνω link είναι ευπρόσδεκτη!

ευχαριστω προκαταβολικά :D

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Hermeia » 11 Φεβ 2009 07:42

keywords κεντρικης - http://e-bath.net/new/

"ειδη υγιεινης βρύσες πλακιδια μπανιου κουζίνας μπανιέρες αξεσουάρ μπάνιο νεροχύτες επιπλα νιπτήρες υδρομασάζ"

αυτά είναι όλα σε μια γραμμή, που δεν περιέχει αλλαγή γραμμής..
και φυσικά αλλάζεις τη σειρά τους όπως προτιμάς..
.. βάλτα όλα χωρίς τόνους αν θέλεις.. οι πιο πολλοι έτσι βιαστικά ψάχνουνε, τα σοβαρά ψαχτήρια θα τα βρουνε και τα δυο (τόνους & άτονα)

πρόσθεσε αν θέλεις εκεί καμιά μαρκα/κατασκευαστή που θέλεις επίσης να προβάλεις ή που είναι πιθανό να αναζητούν.. (και που αναφέρεται στη σελίδα!)
Προσθεσε και ψηφίδες, καμπίνες που δεν εχω ιδέα τί είναι .. αν είναι πιθανό να τις ψάχνει κανείς (ξερω τις καμπίνες.. δεν θα τις έψαχνα ποτέ σαν καμπίνες.. ντουσιέρες ίσως..)

Σε κάθε άλλη σελίδα, αφαίρεσε από τα παραπάνω τις λέξεις που δεν αναφέρονται στην σελίδα, και πρόσθεσε σημαντικές λέξεις από εκεί (πχ. μοντέλο, κατασκευαστής, ή κάποια σημαντική λεπτομέρεια..).

έτσι πχ. στη σελίδα "Αξεσουάρ μπάνου" θα μείνει μόνο
"αξεσουαρ μπανιου DREAM PRIMA LIDA "
.. το οποίον είναι φτωχότατο, άρα γράψε κάτι παραπάνω εκεί μεσα.. πχ. βασικά είδη αξεσουάρ..

υγ
Κάνεις καμιά εκπτωση σε frestuff-ίτες ?

υγ.2
το ξανασκέφτομαι, είναι όλα για πλούσιους

καλή επιτυχία
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Mandingueiro » 11 Φεβ 2009 14:05

αυτα τα keywords είναι που μου προτείνεις εσύ να βάλω δηλαδή. Γιατί λες χωρίς αλλαγή γραμμής; έτσι κι αλλιώς σε μια σειρά δεν μπαίνουν;

Επίσης τα κόμματα δεν είναι για να χωρίζουν τα keywords; π.χ. το έπιπλα μπάνιου και το έπιπλα,μπάνιου δεν είναι διαφορετικό; Το 1ο είναι πιο ειδικό ενώ το δεύτερο πιο γενικό.
Σ'αυτά που μου έγραψες, το μπανιου πάει στο έπιπλα ή μόνο στο πλακίδια; ίσως αν τα έγραφα έτσι να ήταν καλύτερο;

"επιπλα μπανιου μπανιο πλακακια ειδη υγιεινης αξεσουαρ υδρομασαζ νιπτηρες νεροχυτες καμπινες μπανιερες"
αυτό πως σου φαίνεται; τα έβαλα με βάση το πόσα searches είχαν στο google (είδα στο keyword tool)
π.χ. στο αξεσουαρ μπανιου, παρέλειψα το μπάνιου αφου το είχα βάλει στην αρχή. ίσως το "μπανιο" να ειναι περιττό; και το πλακακια παει στο μπάνιου πάλι, αλλα το έβαλα μετά απο αυτό. μήπως να έβαζα "πλακάκια επιπλα μπανιου"; απλά το έπιπλα μπανιου έχει πιο πολλή ζήτηση απτο πλακάκια σκέτο..

Για τη σελίδα "Η Εταιρεία" π.χ. να μη βάλω κανένα keyword σχετικό με τα προϊόντα της εταιρείας, αλλα να προτιμήσω keywords όπως, "εταιρικό προφίλ e-bath"; Θα είναι καλύτερο αυτό για την κατάταξή μου στα keywords που μ'ενδιαφέρουν πραγματικά;

Όσα λες για τα Keywords ισχύουν και για τα page titles να υποθέσω;

Nα σημειώσω ότι σκοπός μου πλέον (μετά απο έρευνα στο Google Keyword Tool) είναι η καλύτερη κατάταξη του site στα αποτελέσματα του Google σε συγκεκριμένα keywords, με προτεραιότητα τα: επιπλα μπανιου, πλακακια, ειδη υγιεινης, αξεσουαρ μπανιου και ακολουθούν κι άλλα με λιγότερη ζήτηση: υδρομασαζ, νιπτηρες, νεροχυτες κλπ

Y.G. Για έκπτωση αν θες να ρωτήσω τον πατέρα μου, εγώ μόνο το site φτιάχνω :P
Y.G. Τώρα για τις τιμές που λες, δεν έχω ιδέα να σου πω, αλλά νομίζω πως αν κοιτάξεις και σε άλλα sites θα είναι το ίδιο ή ακριβότερα..

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Hermeia » 14 Φεβ 2009 17:07

βαλε ο,τι θελεις, αλλα οι λεξεις στα κηγουρντς, πρεπει Απαραιτητα να υπαρχουν και μεσα στη σελιδα,
πχ. τα "πλακακια" πως τα βαζεις κλειδια χωρις να υπραχουν μεσα στη σελιδα;
(πχ. καλως εχεις τα πλακδια σαν σωστο τιτλο, αλλα βαλε πχ. και μια μικρη περιγραφη που να τα λεει πλακακια..)

τα κομματα ειναι καλα, οχι υποχρεωτικα,
και αν γραψεις "επιπλα, μπανιου" .. το σπαει.. αν και η γουγλη θα το βρει εφοσον υπαρχει σωστο στα περιεχομενα... δεν ξερω για τα αλλα μηχανακια.

Για τις τιμες εκανα πλακα.. θελω πολλα υδραυλικα τελευταια (εκει μαλλον παει η εκπτωση.. στην ποσοτητα).. αλλα μονο μια βρυση μου κανει απο οσα εχετε.. και η τιμη ειναι απαγορευτικη
(καταλαβαινω οτι δεν πουλατε καζανακια-βαρελακια, σιφωνια μπαλκονιου,.. κλπ.. ευτελη και παλιομοδιτικα ανταλακτικα.. και ο υδραυλικος θελει να τα αγορασει αυτος..)
Ευχαριστω για την καλη προθεση παντως.

Καλη επιτυχια
.
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Mandingueiro » 14 Φεβ 2009 21:52

Βασικά έχω κάνει μια επανεξέταση των Keywords Και έχω προσδιορίσει ποια με ενδιαφέρουν περισσότερο. Δεν ξέρω αν ξαναμπήκες στο site απο τότε που το είχες δεί πρώτη φορά αλλά βελτίωσα πολλά πράγματα.

π.χ. τηρώ αυτό που λες, όλα τα βάζω χωρίς τόνους, και προσέχω πάντα να βάζω υλικό (κείμενα) που να περιέχουν τις λέξεις κλειδιά που στοχεύω.

Στην κεντρική π.χ. υπαρχει στο page title η λέξη πλακακια (πλέον παντού τα βάζω έτσι και όχι πλακίδια..κανείς δεν τα ψάχνει έτσι) και υπάρχει και σαν κατηγορία. και στην κατηγορία έχω βάλει και κείμενο.

σκοπεύω να βάλω ένα μικρό κειμενάκι-περιγραφή που να περιέχει φυσικά και τις λέξεις κλειδιά σε κάθε κατηγορία-υποκατηγορία αλλά και προϊόν ώστε να δικαιολογούνται τα Keywords που έχω βάλει και με bold (αποφεύγοντας πάντα το spamming και την άσκοπη χρήση <strong>)

δεν ξέρω αν έχεις άλλες βελτιώσεις να μου προτείνεις, αλλα πιστεύω ότι είναι αρκετά καλό τώρα..

σ'ευχαριστώ πάντως

για τα υδραυλικά που λες, δεν ξέρω να σου πω, πάντως ότι βλέπεις στο μαγαζί δεν είναι το μόνο που έχουμε, μπορείς να μου στείλεις ενα pm με ακριβώς αυτό που θες για να ρωτήσω! :)

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Hermeia » 17 Φεβ 2009 19:39

to http://e-bath.net/new/
τώρα μου δείχνει τους περιεχόμενους καταλόγους..
Ακομα κι αν μενει εκεί για οποιοδήποτε λόγο (πιράματα, μελοντικές επεκτάσεις..), μην το αφήνεις έτσι.. να δειχνει τα περιεχόμενα του φακέλου.. βάλτου ένα index.html με redirection ..πχ. στην κεντρική σου σελίδα.

Για τους τόνους τώρα, δεν είναι ανάγκη να κοβεις τους τόνους απο τα περιεχόμενα στη σελίδα κείμενα!
ιδιαίτερα το να εχεις στη σελίδα τα μισά τονισμένα και τα μισά άτονα.. δείχνει απλά ότι δεν πέρασες το κείμενο από ορθογράφο .. το οποίο να περάσεις άμεσα.

Οι περισσότερες μηχανες αναζήτησης (που υποστηρίζουν ελληνικά), καταλαβαίνουν και θεωρούν ισοδύναμες όλες τις μορφές των ελληνικών γραμμάτων, πχ.
Πλακάκια = ΠΛΑΚΑΚΙΑ = πλακακια
(α=ά=Α ... στην αναζήτηση online)

Αν δεν βάζεις τόνους στα keywords.. είναι μόνο γιατί βιάζεσαι/βαριέσαι.. και για την απίθανη περίπτωση καμιάς "χαζής" μηχανής αναζήτησης (που σίγουρα δεν είναι καμιά γνωστή)

για το redirection..
εγώ πχ. βάζω μέσα σε κάθε directory που δεν έχει δικό του βασικό αρχείο να εμφανίζεται (πχ. εχει μόνο εικόνες ή logs..) ένα αρχείο index.html που μέσα στην κεφαλίδα έχει μιά τέτοια εντολή
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL=http://www.my.domain">
δηλ. πάνε αμέσως στην κεντρική σελίδα ..

Τώρα στην κεφαλίδα σου..
η γνώμη μου (μην την ακους αν έχεις άλλη άποψη)

- νόμιζα ότι ο τίτλος πάει όσο μπορούμε πιο ψηλά, αμέσως μετά απο αυτά που απαιτούν ναναι εκει πάνω (γλώσσα.. κλπ..), κι όχι μετά από όλα τα meta-tags.

- δεν βλέπω πουθενά την κουζίνα - 'ισως την αναφέρεις κάπου αλού, αλλα εγώ θα της έκανα τη σελίδα της.. πάω στοίχημα ότι στην κουζίνα πουλάς εκτός από νεροχύτες, και βρύσες, πλακάκια, .. ίσως και πάγκους..
- τα πλακάκια δεν άνοιξαν απο την κεντρική σελίδα (περιεχόμενα) .. αλλα άνοιξαν απο το αριστερό μενου
.. γενικά.. δοκίμασε όλους τους συνδέσμους σου Online.. με τη σειρά.. σε κάθε σελίδα..

Γενικά: είναι καλή η σελίδα.. απλά γκρινιάζω οτι τις μικρές λεπτομέρειες που θέλουν διόρθωση, πρέπει να τις βρεις πρώτα εσύ και να τις διορθώσεις.. κι όχι οι επισκέπτες. Τώρα είναι σαν να φύγανε απο το μπάνιο οι εργάτες, και πρέπει να μπει η καθαριότητα, να σφουγγαρίσει και να τα γυαλίσει όλα τέλεια..

Και μετά να το βάλεις σε όσους καταλόγους και φιλικές ιστοσελίδες μπορείς..

Καλή δουλιά !
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Mandingueiro » 17 Φεβ 2009 21:01

Hermeia έγραψε:to http://e-bath.net/new/
τώρα μου δείχνει τους περιεχόμενους καταλόγους..
Ακομα κι αν μενει εκεί για οποιοδήποτε λόγο (πιράματα, μελοντικές επεκτάσεις..), μην το αφήνεις έτσι.. να δειχνει τα περιεχόμενα του φακέλου.. βάλτου ένα index.html με redirection ..πχ. στην κεντρική σου σελίδα.
Fixed! Δεν έπρεπε να υπάρχει αυτός ο φάκελος, τον έσβησα.

Για τους τόνους τώρα, δεν είναι ανάγκη να κοβεις τους τόνους απο τα περιεχόμενα στη σελίδα κείμενα!
ιδιαίτερα το να εχεις στη σελίδα τα μισά τονισμένα και τα μισά άτονα.. δείχνει απλά ότι δεν πέρασες το κείμενο από ορθογράφο .. το οποίο να περάσεις άμεσα.

Οι περισσότερες μηχανες αναζήτησης (που υποστηρίζουν ελληνικά), καταλαβαίνουν και θεωρούν ισοδύναμες όλες τις μορφές των ελληνικών γραμμάτων, πχ.
Πλακάκια = ΠΛΑΚΑΚΙΑ = πλακακια
(α=ά=Α ... στην αναζήτηση online)

Αν δεν βάζεις τόνους στα keywords.. είναι μόνο γιατί βιάζεσαι/βαριέσαι.. και για την απίθανη περίπτωση καμιάς "χαζής" μηχανής αναζήτησης (που σίγουρα δεν είναι καμιά γνωστή)
Τους τόνους αποφάσισα να τους βγάλω μόνο απο τα keywords που μ'ενδιαφέρουν, κι αυτό γιατί έχω διαβάσει πως έχει μια μικρή διαφορά στα SERPs. Και όταν δοκιμασα το keyword tool της Google, οι περισσότεροι γράφουν "επιπλα μπανιου" και όχι "έπιπλα μπάνιου".
Αν δηλαδή βγάζω τους τόνους μόνο απο τα keywords που μ'ενδιαφέρουν (και απο τα urls εννοείται) θα είναι αρνητικό αυτό για την κατάταξή μου;
για το redirection..
εγώ πχ. βάζω μέσα σε κάθε directory που δεν έχει δικό του βασικό αρχείο να εμφανίζεται (πχ. εχει μόνο εικόνες ή logs..) ένα αρχείο index.html που μέσα στην κεφαλίδα έχει μιά τέτοια εντολή
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL=http://www.my.domain">
δηλ. πάνε αμέσως στην κεντρική σελίδα ..
Οι φάκελοι που δεν πρέπει να βλέπει ο χρήστης ούτε τα robots, είναι μη προσβάσιμοι και φαίνονται κάπως έτσι: http://www.e-bath.net/components απο default του Joomla installation.
Τώρα στην κεφαλίδα σου..
η γνώμη μου (μην την ακους αν έχεις άλλη άποψη)
- νόμιζα ότι ο τίτλος πάει όσο μπορούμε πιο ψηλά, αμέσως μετά απο αυτά που απαιτούν ναναι εκει πάνω (γλώσσα.. κλπ..), κι όχι μετά από όλα τα meta-tags.
Αυτό νομίζω δεν παίζει ρόλο πουθενά. Είναι και λίγο φασαρία να τ'αλλάγω οπότε το προσπερνώ, ίσως το φτιάξω αργότερα.
- δεν βλέπω πουθενά την κουζίνα - 'ισως την αναφέρεις κάπου αλού, αλλα εγώ θα της έκανα τη σελίδα της.. πάω στοίχημα ότι στην κουζίνα πουλάς εκτός από νεροχύτες, και βρύσες, πλακάκια, .. ίσως και πάγκους..
Εδώ με μπερδεψες λίγο. Το μόνο που έχουμε στο μαγαζί για κουζίνα (απ'όσο βλέπω κι εγώ δηλαδή), είναι οι Βρύσες κουζίνας, το οποίο υπάρχει σαν κατηγορία και στα 2 μενού και στην κεντρική. Τί εννοείς να κάνω σελίδα για την κουζίνα;
- τα πλακάκια δεν άνοιξαν απο την κεντρική σελίδα (περιεχόμενα) .. αλλα άνοιξαν απο το αριστερό μενου
.. γενικά.. δοκίμασε όλους τους συνδέσμους σου Online.. με τη σειρά.. σε κάθε σελίδα..
Fixed!

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Hermeia » 17 Φεβ 2009 21:50

οι τόνοι δεν επηρεάζουν το seo

η κουζίνα.. νόμιζα ότι ήταν στην προηγούμενη σελίδα σου..
πουλάς για την κουζίνα (απο τη σελίδα σου μόνο):
- νεροχύτες, βρύσες κουζίνας, πλακάκια κουζίνας...
απλά ήταν στην παλαιότερη σελίδα και μου έμεινε (η βρύση..) και δεν είδα κουζίνα σήμερα στα keywords..

Γενικά είσαι καλός .. Μην αγχώνεσαι!
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Mandingueiro » 17 Φεβ 2009 21:54

Hermeia έγραψε:οι τόνοι δεν επηρεάζουν το seo
Πόσο σίγουρη είσαι γι'αυτό που λες. Απο προσωπική εμπειρία το λες. Γιατί απ'όσο θυμάμαι μου είχαν πεί σε άλλο topic ότι μπορεί να δω μια μικρη απόκλιση.

Άβαταρ μέλους
Webnauts
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από Webnauts » 24 Φεβ 2009 17:48

I noticed that someone in this thread was referring to ranking factors from the last Millenium, so I thought to take the time to clarify some things, to protect other members from inaccurate and misleading information, like meta description and keywords tags are important for rankings, which is almost not true at all. Could be that Yahoo gives a very little weight to the meta description tag.

1. Title tag within the Head tag is used to define the title of a Web page. The content of the Title tag is displayed by browsers on the Title bar located at the top of the browser window. Search engines use the Title tag to provide a link to the site matching the user's query. The text in the Title tag is one of the most important factors influencing search engine ranking algorithms. By populating your most important keywords in the Title tag, you dramatically increase the search engine ranking of the page for those keywords.

Keep your title short, roughly 10 to 64 characters including spaces, and if that length is not enough, no longer than 70. Google totally ignores every character over 100.

Including irrelevant words (not found on the page) to your title will weaken the impact on your targeted keywords. Also can trigger some search engines spam filters. Place your most targeted keyword phrases at the beginning of the title.

-----

2. Description Meta tag provides a brief description of a Web page. It is important the description clearly descibes the purpose of the page. The importance of the Description tag as an element of the ranking algorithm has decreased significantly over years, but there are still search engines that support this tag. They log descriptions of the indexed pages and often display them with the Title in their results.

The length of a displayed description varies per search engine. Therefore you should place the most important keywords at the beginning of the first sentence and this will guarantee that both searches and search engines will see the most important information about your that page. But only where possible.

Keep your description not shorter than 50 characters, and not longer than 149 characters including spaces (Google displays 154, but other SE less). And longer is fully worthless as most search engines do not consider this tag deeply, if not at all anyway. If you really think must be longer, it will be fine, if it is not longer than 200 characters including spaces.

Be aware that if you are adding there irrelevant words can trigger some search engines spam filters. Take care that the tag is relevant to the page theme. Avoid adding text not found in the visible text of the page.

To recap, description meta tags are not made for search engines. They are made for humans. So write a text that sales to convert, and achieve the best "Return On Your Search Engine Marketing Campaign Investment.

-----

3. Keywords Meta tag lists the words or phrases about the contents of the Web page. This tag provides some additional text for crawler-based search engines. However because of frequent attempts to abuse their system, most search engines ignore this tag. Please note that none of the major crawler-based search engines except Inktomi provide support for the Keywords Meta tag.

Similar to the description tag, there is a limit in the number of captured characters in Keywords meta tag. Keep the tag to a minimum or 4 and maximum of 8 keywords or keyphrases and separated by comma (,).

Make sure that the keywords appear at least once in your content (body). If not, the keyword will be considered as irrelevant spam. Avoid repetitions as some search engines can penalize your rankings. Move the most important keywords to the beginning to increase their prominence for engines that still might take this tag into consideration.

Good luck,

John
Optimizing for Search Engines, with Humans in Mind.
SEO Workers Professional Consulting Company | SEO Analysis Tool | SEO Articles & Tutorials

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από cordis » 24 Φεβ 2009 21:41

πολύ όμορφες και χρήσιμες παρατηρήσεις,
ευχαριστούμε John ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από scoobby » 24 Φεβ 2009 22:06

cordis έγραψε:πολύ όμορφες και χρήσιμες παρατηρήσεις,
ευχαριστούμε John ;)
Αυτο αντμιν αξιζει τον κοπο να το κανεις μια μεταφραση για τους μη κατεχωντες την αγγλικη :wink:

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από cherouvim » 25 Φεβ 2009 09:08

Υπάρχει σήμερα λόγος χρήσης του meta keywords;

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από scoobby » 25 Φεβ 2009 14:03

cherouvim έγραψε:Υπάρχει σήμερα λόγος χρήσης του meta keywords;
Απο οτι λεει ο φιλος που φενεται να ξερει καλα το αντικειμενο, οχι και τοσο,
αλλα γιατι να μην βαλεις εσυ τα κυρια keywords στης σελιδες σου,αν δεν βαριεσαι για καλο και για κακο?Ιδιαιτερα στα ελληνικα....

Άβαταρ μέλους
MrTrAnE

Σχετικα με keywords

Δημοσίευση από MrTrAnE » 25 Φεβ 2009 20:38

Εγώ ότι keyword έχω βάλει έχει δουλέψει μια χαρά :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης