Web Hosting που?

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από cdhyper » 11 Ιουν 2009 15:41

Για Αμερική ίσως hostgator.com
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
pHox Managed
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από pHox Managed » 11 Ιουν 2009 16:19

bluehost.com ειναι μια καλη επιλογη

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 11 Ιουν 2009 16:25

Γιατί αναφέρετε μόνο τους oversellers;

Υπάρχουν και άλλες όπως:

http://www.cartikahosting.com/
http://www.medialayer.com/

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από mechpanos » 11 Ιουν 2009 17:13

Καλά ρε που το ξεθάψατε το θέμα; Έχει "ψοφίσει" από το Φλεβάρη!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από Geobak » 11 Ιουν 2009 18:04

cdhyper έγραψε:Για Αμερική ίσως hostgator.com
hostgator και dremahost λέω και εγώ...Έχω server στην dreamhost και το ψήνω να αγοράσω και απο hostgator

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από Simosmme » 01 Ιούλ 2009 20:18

Geobak έγραψε:
cdhyper έγραψε: hostgator και dremahost λέω και εγώ...Έχω server στην dreamhost και το ψήνω να αγοράσω και απο hostgator
dreamhost?????

είμαι 5 μέρες τώρα με τη dreamhost σε συνεχή επικοινωνία γιατί τα 2 site που έχω εκεί σέρνονται όπως τίποτα άλλο.

10 δευτερόλεπτα να συνδεθεί στο server και βάλε... μετά τα site φορτώνουν σφαίρα αλλά τι να το κάνεις; Ποιος περιμένει 10 δευτερόλεπτα να δει ένα site;

Δυο φορές τους έχω πει ότι σέρνεται μέσα σε 2 ημέρες με email, και τις δύο μου απαντούν "συγνώμη υπήρχε ένας abusive user στο server Greenlantern" που τα έχω κι εγώ και τον απενεργοποίησαν και τώρα όλα εντάξει. Τι να τα κάνω τα συγνώμη;

Βλαστημώ την ώρα και τη στιγμή που τα έστησα εκεί και όχι σε κάποιον μεγάλο Έλληνα (όχι του ΣΚΑΙ, του hosting). Προσωπικά νομίζω ότι πρέπει να αφήσεις τους ξένους και να κοιτάξεις τις Ελληνικές μεγάλες (tophost κλπ κλπ).

Τουλάχιστον βγάζεις άκρη (άμεσα, γρήγορα και στα Ελληνικά) και δεν κάνει βόλτα όλη την Αμερική το site μέχρι να έρθει στην οθόνη σου...

ΥΓ. Geobak τελικά τους είπα ότι θέλω τις ίδιες υπηρεσίες με τις δικές σου αλλά εσύ έχεις dedicated και δεν γίνεται ;-) Μόνο τα shared :hammer: ...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 01 Ιούλ 2009 22:28

Simosmme έγραψε:10 δευτερόλεπτα να συνδεθεί στο server και βάλε... μετά τα site φορτώνουν σφαίρα αλλά τι να το κάνεις; Ποιος περιμένει 10 δευτερόλεπτα να δει ένα site;
Κλασικό παράδειγμα webhost που τρέχει την PHP ως CGI:
CyberCr33p έγραψε: 2) ως CGI (π.χ. suPHP), όφελος η ασφάλεια, αρνητικό η ταχύτητα γιατί κάθε φορά δημιουργείται νέο PHP process, επίσης ανεβάζει το load στην CPU σε σχέση με τις 2 άλλες μεθόδους

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από gvard » 01 Ιούλ 2009 22:47

Μπα, μάλλον κλασικό παράδειγμα overbooking (ή τσιbooking οπως είχε πει ο cdhyper παλαιότερα) οπου κάποιος πελάτης που πήρε "unlimited" άρχισε να το χρησιμοποιεί. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα διαφορετικά επιστροφή χρημάτων, ειδικά εφόσον αναγνωρίζουν οτι υπάρχει πρόβλημα.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 01 Ιούλ 2009 22:53

Εννοείται ότι ο server έχει και ανεβασμένο load. Αλλιώς δεν θα ήταν τόσο μεγάλη η διαφορά για να το παρατηρούσε.

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από Simosmme » 01 Ιούλ 2009 23:09

gvard έγραψε:Μπα, μάλλον κλασικό παράδειγμα overbooking (ή τσιbooking οπως είχε πει ο cdhyper παλαιότερα) οπου κάποιος πελάτης που πήρε "unlimited" άρχισε να το χρησιμοποιεί. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα διαφορετικά επιστροφή χρημάτων, ειδικά εφόσον αναγνωρίζουν οτι υπάρχει πρόβλημα.
τι επιστροφή χρημάτων, τα χρήματα ήταν μόνο 9 δολάρια - έκαναν προσφορά ένα χρόνο με κόστος ένα μήνα, προσφορά που βγήκε για 5 μέρες

πάντως δεν με νοιάζει τι προσφορά έκαναν και πόσοι μπήκαν κι αν είμαστε 10 ή 10.000 στο συγκεκριμένο server, αυτά να τα λύσουν μόνοι τους, όποιος ξέρει από marketing πρέπει πρώτα να ξέρει αν "θα βγαίνει" ή όχι. Ο πελάτης απαιτεί αυτά που του έχει υποσχεθεί η εταιρεία.

Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς, ούτε να είσαι συνεχώς πάνω από το site σου, ούτε με τους μετρητές στο χέρι, τα πάντα χτίζονται με την εμπιστοσύνη...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 01 Ιούλ 2009 23:19

Συγνώμη με 9 δολάρια, δηλαδή με γύρω στα 7 ευρώ για ένα χρόνο, πόσους συνδρομητές πιστεύεις ότι θα έβαζαν σε ένα server για να καλύψουν έστω το κόστος τους;

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από Simosmme » 01 Ιούλ 2009 23:32

εκατοντάδες... αλλά όπως προείπα, δεν με νοιάζει πως λειτουργεί μια εταιρεία, με νοιάζει το τελικό προϊόν να είναι αντάξιο των προσδοκιών που μου καλλιεργεί η εταιρεία

άλλωστε ας μην το βλέπουμε μόνο ως προσφορά αλλά και ως διαφήμιση και επένδυση γύρω από το όνομά τους

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 01 Ιούλ 2009 23:47

Δυστυχώς δεν το βλέπουν όλες οι εταιρίες όπως θα περίμενες να το δουν.

Απλά λένε θα βάλουμε 500 συνδρομητές με αυτή τη προσφορά σε 1 server, θα κάνουν παράπονα οι 50, θα τους κάνουμε refund και θα κρατήσουμε τους 450 που δεν έχουν απαίτηση να φορτώνει η σελίδα τους κάνω από 10 δευτερόλεπτα.

Οι περισσότεροι που τρέχουν για να ανοίξουν πακέτο με τέτοιες προσφορές συνήθως έχουν άγνοια για το επίπεδο της υπηρεσίας και ίσως και να πιστεύουν ότι το ίδιο επίπεδο έχουν πάνω κάτω όλοι οι webhosts.

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από Simosmme » 01 Ιούλ 2009 23:50

εγώ πάντως πήρα το πακέτο ύστερα από την ιδέα ενός φίλου να έχω κάπου χώρο για δοκιμές. Ίσως και χαζομάρα μου που τα έστησα εκεί αλλά δεν έχτισα και πολυκατοικία, σε 24 ώρες έχω αλλάξει "διαμέρισμα" και μην τους ξαναείδατε τους Αμερικανούς ;-)

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Web Hosting που?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 02 Ιούλ 2009 00:00

Καλή τύχη με τον επόμενο webhost :-)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες