hosting ?

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aingel
Επικοινωνία:

hosting ?

Δημοσίευση από aingel » 11 Φεβ 2009 17:02

Παιδια καταρχας για μια ακομα φορα μπραβο σε ολους κ' στον διαχειρηστη του φορουμ
--βοηθαει αρκετα το freestuff.gr---
(δεν ξερω αν κανω την ερωτηση σε σωστο σημειο φορουμ)

η ερωτηση μου ειναι ξερετε καποια καλη εταιρια που να κανει hosting επι πληρωμης που να παρεχει υπηρεσιες πολλες υπηρεσιες σε αντιθεση με τις υπολοιπες Εταιριες οπως cript , stantistika , formmail ....κτλ

//Υπαρχουν πολλες εταιριες και εχω μπερδευτει ? π.χ. η top host ειναι καλη ? εσεις τι προτεινετε?

eridanus

hosting ?

Δημοσίευση από eridanus » 11 Φεβ 2009 18:06

ψάξε για εταιρεία που παρέχει cpanel ή plesk ώστε να έχεις τα στατιστικά που θέλεις.

Εγώ θα επέλεγα cpanel για ένα λόγο: τα backups του plesk είναι εντελώς ασύμβατα με άλλα συστήματα και αν χρειαστείς ποτέ μεταφορά σε άλλο σέρβερ/εταιρεια θα έχεις δυσκολίες.

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, χρειάζεται να ψάξεις cpanel με FANTASTICO. Το fantastico είναι που δίνει όλες αυτές τις έξτρα εφαρμογές που θέλεις, έτοιμες προς εγκατάσταση σε ελάχιστα δευτερολεπτα, με το πάτημα ενός κουμπιου.

Σε ότι αφορά την εταιρεία top-host για την οποία ρωτάς, δεν θα ήταν έντιμο να απαντήσω, μιας και είμαι εντός του χώρου του hosting οπότε καλό θα ήταν να πάρεις γνώμες από άλλους.
Internet Services: www.multihosting.gr | www.multiradio.gr | Χρηματιστήριο Ιστοσελίδων - www.webstocks.gr

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

hosting ?

Δημοσίευση από Giannis78 » 11 Φεβ 2009 22:06

Γιατί δεν δηλώνεις για αρχή συμμετοχή εδω http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=41208
Στο διαγωνισμό μπας και κερδίσεις… και αν όχι μετά ψάχνεις ;)

----------
id12586 note: Fixed link
----------
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

hosting ?

Δημοσίευση από nikolas27 » 12 Φεβ 2009 03:00

aingel έγραψε:η ερωτηση μου ειναι ξερετε καποια καλη εταιρια που να κανει hosting επι πληρωμης που να παρεχει υπηρεσιες πολλες υπηρεσιες σε αντιθεση με τις υπολοιπες Εταιριες οπως cript , stantistika , formmail ....κτλ

το "πολλες υπηρεσιες", δεν απεχει και πολυ απο το "αχρηστες (για τις αναγκες μου) υπηρεσιες" γιαυτο πριν ξαναζητησεις "πολλες υπηρεσιες", κατσε σκεψου τι ακριβως χρειαζεσαι για οφελος δικο σου και μονο.

προσωπικη μου γνωμη, μακρυα απο tophost.
αναμεσα μας, υπαρχουν αρκετοι hosters που παρεχουν demo λογαριασμο. δε χανεις τιποτα να τους ζητησεις ενα ολιγοημερο demo και να αποφασισεις μονος σου, ποια σε εξυπηρετει καλυτερα! :)

καλη τυχη!

Άβαταρ μέλους
atoyx
Επικοινωνία:

hosting ?

Δημοσίευση από atoyx » 12 Φεβ 2009 11:59

Επίσης μπορείς να εκμεταλευτείς και τα κουπόνια που έχουμε διαθέσιμα απο τους διαγωνισμούς που πραγματοποιήσαμε την προηγούμενη εβδομάδα. Nομίζω υπάρχει ακόμα ένα εκπτωτικό κουπόνι 50%.

Διαγωνισμός Cityhost

Tώρα για αυτά που ζητάς, οι διακομιστές μας είναι στην Ελλάδα, όλα τα πακέτα εκτός του Starter διαθέτουν fantastico με προεγκατεστημένες εφαρμογές και χρησιμοποιούμε το Cpanel για την διαχείριση των λογαριασμών φιλοξενίας. Για περισσότερες δες ενδεικτικά την
σύγκριση πακέτων που περιλαμβάνει και όλα τα χαρακτηριστικά των πακέτων μας.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

hosting ?

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Φεβ 2009 14:37

Και εμένα ο hoster μου είναι εκπληκτικός, τα έλεγα και προχτές άλλωστε.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

hosting ?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Φεβ 2009 16:11

Προσοχή μόνο στο fantastico που δεν τα πάει καλά με τους ελληνικούς χαρακτήρες, τις αργές ενημερώσεις όταν βγαίνει αναβάθμιση για κάποιο script καθώς και τα προβλήματα συμβατότητας εάν κάποια στιγμή θέλεις να συνεχίζεις να αναβαθμίζεις την εφαρμογή μόνος σου και όχι μέσω fantastico.

Καλύτερα όλες οι εγκαταστάσεις των scripts να γίνονται χειροκίνητα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες