Αρχίζω να φτιάχνω έναν κατάλογο

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Αρχίζω να φτιάχνω έναν κατάλογο

Δημοσίευση από Mandingueiro » 13 Φεβ 2009 16:50

hola!

Λέω να ξεκινήσω λοιπόν να φτιάξω έναν κατάλογο με ιστοσελίδες ενός συγκεκριμένου τομέα. Οι γνώσεις μου απο PHP είναι οι βασικές μπορώ να πω, αλλα το κακό είναι ότι έχω καιρό να την πιάσω. Το μόνο ολοκληρωμένο που είχα κάνει ήταν αυτό: http://www.core-studios.net/arte (το σημειώνω γιατι θα χρησιμεύσει αργότερα).

Σ'αυτόν τον κατάλογο λοιπόν, θα υπάρχουν κατηγορίες (νομοι) και μέσα σ'αυτές θα υπάρχουν οι σύνδεσμοι (θα έχει και "περισσότερα" link για κάθε σύνδεσμο). Υποκατηγορίες θα υπάρχουν σε κάποιες κατηγορίες.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ποια μέθοδο ν'ακολουθήσω για να το φτιάξω. Δηλαδή, να το κάνω όλο σε ένα αρχείο index.php το οποίο ανάλογα με το query string θα εμφανίζει και το αντίστοιχο κομμάτι απο την mysql; Όπως δηλαδή είχα κάνει στο site που σας έδειξα παραπάνω;
Μήπως υπάρχει κάποιος πιο σύγχρονος πλέον τρόπος για δυναμικές σελίδες που δεν ξέρω;

Να σημειώσω ότι σκοπεύω να χρησιμοποιήσω και mod_rewrite (δεν έχω ιδέα βέβαια) για SEF URLs.

Thanks in advance!

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες