βοηθεια σε σοβαρό πρήβλημα

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
georg

Δημοσίευση από georg » 15 Φεβ 2009 11:17

Γιάσας ,
Παρακαλώ εάν γνωρίζει κάποιος πως θα λύσω το πρόβλημα που ακολουθεί
Προφανώς από ελλιπείς προστασία κάποιο ιός μπήκε στον υπολογιστή ,και παρουσιάστηκε το πρόβλημα να μην μπορώ να κατεβάσω τα email από τον σερβερ που έχω την ιστοσελίδα , κάνω φορματ στο ACER ASPIRE 5630 που έχω έβαλα και το panda και το παράξενο είναι όταν συνδέομαι από το ασύρματο adsl που έχω ενώ μπορώ να μπω σε οποιαδήποτε σελίδα Δεν μπορώ να μπω στη δικιά μου και φυσικά τα email , προφανώς έχει μολυνθεί και το κομμάτι στον σκληρό που είναι τα vista .
Όταν δοκιμάζω από άλλο ασύρματο δίκτυο που κατά τύχη μπαίνω μπορώ και μπαίνω στην ιστοσελίδα μου
ευχαριστώ

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 16 Φεβ 2009 14:44

Μήπως συμβαίνει κάτι με το Router; Δεν σου επιτρέπει π.χ. το firewall να συνδεθείς; :-?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 16 Φεβ 2009 14:58

το πιθανοτερο ειναι σε καποια ερωτηση του firewall αν εχεις να μπλοκαρες κατα λαθος την συγκεκριμενη σελιδα

προσπαθησε μεσω proxy συνδεση η με αλλο browser αν εχεις να συνδεθεις με την σελιδα σου

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 16 Φεβ 2009 15:47

Επίσης, δες εάν το firewall (software / hardware) έχει κάποια προσαρμοσμένη λίστα με εξαιρέσεις, την οποία θέτεις εσύ. Εάν ναι, τότε πρόσθεσε εκεί τη σελίδα σου και ξαναδοκίμασε. Εάν όχι, πάλι εδώ είμαστε. :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες