Εμπορικές Εφαρμογές

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
The_Ligourian
Επικοινωνία:

Εμπορικές Εφαρμογές

Δημοσίευση από The_Ligourian » 25 Φεβ 2009 15:48

Καλησπέρα παιδιά πρόκειται να διδάξω σε ένα ΙΕΚ το εργαστηριακό μέρος του μαθήματος "Εμπορικές Εφαρμογές" και ψάχνω πληροφορίες σχετικά με το μάθημα και τον τρόπο διδασκαλίας του. Βρήκα εδώ: http://users.sch.gr/mitsouli/index.htm αναφορά στην εφαρμογή Ωμέγα ''Ορίζοντες 1.1'' αλλά είναι αδύνατη η επικοινωνία με τον εκδότη της σελίδας.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει αυτό το πρόγραμμα ή γενικότερα έχει άποψη πάνω σε αυτό το μάθημα να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

ibizakias

Εμπορικές Εφαρμογές

Δημοσίευση από ibizakias » 26 Φεβ 2009 13:40

Καλησπέρα! Σχετικά με το url που έχεις δώσει έχει αναλυτικά οδηγίες για το τι πρέπει να διδάξεις αν και δεν το έψαξα σε βάθος. Οι Ορίζοντες δεν είναι κανένα πολύπλοκο εμπορικό πρόγραμμα οπότε αν έχεις γνώσεις από εμπορικά δεν θα σε δυσκολέψει. Αν μπορείς πες μου πιο ειδικά που χρειάζεσαι βοήθεια για να δω τι μπορώ να κάνω.

The_Ligourian
Επικοινωνία:

Εμπορικές Εφαρμογές

Δημοσίευση από The_Ligourian » 26 Φεβ 2009 15:26

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου! Λοιπόν, στο συγκεκριμένο site η επικοινωνία με τον με τον εκδότη δεν είναι εφικτή διότι έχω προσπαθήσει πολλές φορές να του στείλω email αλλά ποτέ δεν κατάφερε να παραδοθεί. Αναζήτησα το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά δε διατίθεμαι να το αγοράσω (Διότι δεν είναι για προσωπική μου χρήση) και το ΙΕΚ δεν το διαθέτει.

Είμαι στο στάδιο της μελέτης και κατανόησης του μαθήματος (μεσώ ενός βιβλίου που διδάσκονταν την περασμένη σχολική περίοδο οι μαθητές των ΤΕΕ) καθώς είναι η πρώτη μου επαφή με το συγκεκριμένο μάθημα και θέλω να μπω στο κλίμα του μαθήματος βρίσκοντας αυτό το πρόγραμμα και ακούγοντας συμβουλές εμπειροτέρων.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Εμπορικές Εφαρμογές

Δημοσίευση από Sheena » 26 Φεβ 2009 16:14

Ωμέγα framework και Ορίζοντες..... Τι λες τώρα..... Δεν γράφω ποιό είναι το επόμενο framework που γράφτηκε, αλλά πήρε εντελώς άλλο όνομα και για ποιο ERP.....

Τελοσπάντων, θέλεις το συγκεκριμένο ERP ή όποιο άλλο σου κάνει; Demos θα βρεις και μπορώ να σου πω που..... Πέσμου περισσότερα σε ένα PM
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

ibizakias

Εμπορικές Εφαρμογές

Δημοσίευση από ibizakias » 26 Φεβ 2009 20:38

Πρέπει να το έχω αυτό το πρόγραμμα στο γραφείο. Θα το κοιτάξω να δω τι μπορώ να κάνω. Μην ανησυχείς πάντως γιατί δεν είναι κάτι τρελά δύσκολο. Όπου κολλήσεις μπορείς να με ρωτήσεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες