Ψηφοφορία

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alexpant2
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από alexpant2 » 26 Φεβ 2009 21:27

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος μπορεί να μου πει πως φτιάχνεται με html μια ψηφοφορία δηλαδή π.χ. Να είναι 40 τραγούδια και να επιλέγουν μερικά και να πατάνε αποστολή και να μου έρχονται τα αποτελέσματα στο μέηλ μου... Δεν είναι καν σαν ψηφοφορία! Μπορεί να με βοηθήσει κανείς;

Άβαταρ μέλους
alexpant2
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από alexpant2 » 26 Φεβ 2009 23:28

Την ξέρω την σελίδα ! Απλά θα ήθελα κάτι δικό μου χωρίς διαφημίσεις χωρίς τέτοια!

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από Basilakis » 27 Φεβ 2009 00:12

Steile mou me mail sto basilis[to papaki paei stin potamia]jailbait.gr ti theleis na exei i psifoforia,
tha stisw ena pollaki ston server mou kai na exeis access apo ekei.

Ean einai poliploko, den exw xrono na asxolithw, just so u know! :D

Άβαταρ μέλους
alexpant2
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από alexpant2 » 27 Φεβ 2009 14:25

Eίναι μια ερώτηση με 40 απαντήσεις και αυτός που ψηφίζει μπορεί να ψηφίσει από 1-40 τραγούδια

Άβαταρ μέλους
alexpant2
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από alexpant2 » 27 Φεβ 2009 19:43

Το δοκίμασα!! Δεν θέλω να έχει διαφημίσεις ...αυτό όταν ψηφίζεις σε βάζει σε μια σελίδα που κάνει διαφήμιση την σελίδα τους

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Φεβ 2009 19:49

δοκιμασε αυτο
αλλα ειναι μεχρι 12

http://www.xat.com/web_gear/?p

δες και εδω
http://webmastergr.com/poll/index.html

ακομα δες τις ψηφοφοριες που εχω εδω
http://www.anadasosi-tora.gr/index-next.htm

απο εδω
http://www.websitegoodies.com/tools/polls.php
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fiskilis την 27 Φεβ 2009 19:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Theodoros Klikas
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από Theodoros Klikas » 27 Φεβ 2009 19:56

Θέλεις να εμφανίζει και αποτελέσματα στο site σου ή απλά θέλεις ο χρήστης να επιλέγει τραγούδια και αυτά να σου έρχονται στο mail σου?

Αν θέλεις το δεύτερο μπορείς απλά να χρησιμοποιήσεις μια φόρμα με 40 checkboxes (κουτάκια που όταν τους κάνεις κλίκ επιλέγονται μ'ενα tick) που δίπλα θα έχουν τίτλους τραγουδιών , και ένα κουμπάκι submit που όταν ο χρήστης το πατάει οι επιλογές του θα πηγαίνουν στο mail σου.
Απο τότε που πέρασα σε σχολή σχετική με πληροφορική το "γειά σου" απο τους φίλους μου αντικαταστάθηκε με το "εεε...τι κάνεις?έχω ένα πρόβλημα με το pc μου.."

Άβαταρ μέλους
alexpant2
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από alexpant2 » 28 Φεβ 2009 17:38

Theodoros Klikas έγραψε:Θέλεις να εμφανίζει και αποτελέσματα στο site σου ή απλά θέλεις ο χρήστης να επιλέγει τραγούδια και αυτά να σου έρχονται στο mail σου?

Αν θέλεις το δεύτερο μπορείς απλά να χρησιμοποιήσεις μια φόρμα με 40 checkboxes (κουτάκια που όταν τους κάνεις κλίκ επιλέγονται μ'ενα tick) που δίπλα θα έχουν τίτλους τραγουδιών , και ένα κουμπάκι submit που όταν ο χρήστης το πατάει οι επιλογές του θα πηγαίνουν στο mail σου.
Αυτό ακριβώς ψάχνω...!!! Γίνεται;

Άβαταρ μέλους
Theodoros Klikas
Επικοινωνία:

Ψηφοφορία

Δημοσίευση από Theodoros Klikas » 28 Φεβ 2009 19:20

Τότε πιστεύω οτι είναι σχετικά εύκολο αυτό που ζητάς, υπάρχουν πολλά tutorials στο internet και αρκετός έτοιμος κώδικας για php forms με checkboxes. Ελπίζω πως κάποια στιγμή θα μπορέσω να βρω χρόνο να σου δώσω και εγώ κώδικα γι αυτό, απλά αν το θέλεις άμεσα ψάξε λίγο για php forms και θα βρεις και φόρμες με checkboxes...θα σου δωθεί η δυνατότητα να καταλάβεις και απο πρώτο χέρι τι γίνεται...
Απο τότε που πέρασα σε σχολή σχετική με πληροφορική το "γειά σου" απο τους φίλους μου αντικαταστάθηκε με το "εεε...τι κάνεις?έχω ένα πρόβλημα με το pc μου.."

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης