Facebook.com copyright materials

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 28 Φεβ 2009 17:26

Γεια σας,

Μου έστειλα το παρακάτω email ει τριπλούν από το facebook γι τα παρακάτω video: To email: "Hi,

We have removed your video entitled "Στο όνομα του Αλλάχ!" uploaded at 5:33pm February 20th, 2009. We did this because we learnt that your video might include copyrighted material owned by a third party, such as a video clip or background audio.

If you are the copyright owner, or have permission from the rights holder to upload and distribute this material on Facebook, you may file a counter notice of alleged infringement by following the link below.

Please note that if you re-upload this video without filing a counter notice, or if you upload another video that infringes on the rights of a third party, our system will again remove the content. This could cause your access to the Facebook Video application to be disabled, or your Facebook account to be disabled.

To file a counter notice:
File a Counter Notification

For any other questions, view our Help page.

The Facebook Team"

Η απάντησή μου: "Ι do not know if anyone has a complaint, (but i think that was like this ) but my video was not under copyright.
I created those videos myself and upload them on Facebook to see them all the members. Of course some of my videos are funny, but not substance abuse. The video I linked to the horrors of war and the mistreatment of animals and general nature of the people.
If you think all these deserve to deny the permit Facebook.com videos with striptiz women, men showing their genital organs and other different things then I have nothing else to write.
Thank you for understanding.

Yours sincerely,
Vagelis Michalakis."

Δείτε και εσείς τα βίντεο και πείτε μου τη γνώμη σας.
Τα συγκεκριμένα βίντεο τα έχω ανεβάσει και στο youtube.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 28 Φεβ 2009 17:48

to oti ekanes kapoies eikones video den shmainei oti automata pairneis kai to copyright ton photografion pou exeis xrhsimopoihsei..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 28 Φεβ 2009 17:59

fafos wrong answer!
Εγώ δεν θέλω πνευματικά δικαιώματα, θέλω να προβάλω τη φρίκη του πολέμου, την καταστροφή του περιβάλλοντος και διάφορα άλλα.
Τόσα παράνομα και χαζά βίντεο υπάρχουν στο facebook, αυτά βρήκαν τα διαγράψουν και μάλιστα να μου αφαιρέσουν το δικαίωμα να ανεβάσω βίντεο λες και ανέβασα κανένα βίντεο ρατσιστικό ή προσβλητικό!!!!!

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 28 Φεβ 2009 18:02

den ta eida ola, alla ena pou eida to theoro ratsistiko, gnomi mou einai na ta katebaseis

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 28 Φεβ 2009 18:07

Δες αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=sFjZPC4x ... annel_page

αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=bI0NsFSC ... annel_page

αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=I_UWhbpu ... annel_page

αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=dPpJwl0zLvE

αυτό: http://videoworld.gr/view/374/-brothers-in-arms/

Για να καταλάβεις τι εννοώ.
sibas έγραψε:den ta eida ola, alla ena pou eida to theoro ratsistiko, gnomi mou einai na ta katebaseis
Ποιο είναι το ρατσιστικό????????

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 28 Φεβ 2009 18:29

Κοίτα sfinaki δυστυχώς ο κόσμος που ζούμε δεν είναι αγγελικά πλασμένος η μπορεί και να είναι αλλά εμείς το κάνουμε κάπως, το τι συμβαίνει γύρω μας λίγο πολύ όλοι το αντιλαμβανόμαστε, σου απάντησα για τα video που έβαλες και το facebook τα κατέβασε, το facebook στο είπε απλά χωρίς να θελήσει να το συνεχίσει και έβαλε θέμα copyright, εγώ που είδα το --279 το θεωρώ ρατσιστικό, άλλες χώρες με άλλα ήθη και έθιμα με διαφορετικά πιστεύω ζουν όπως ζουν.
Αν νομίζεις ότι η έκφραση «ΜΑΚΑΡΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ» προβάλλοντας φωτογραφίες που έτσι και αλλιώς όλοι τις κατακρίνουν και συνεχίζεις λέγοντας ότι το Ισλάμ κάνει ότι κάνει μάλλον δεν το έχεις φιλοσοφήσει σωστά το θέμα, για μένα αυτό είναι ο ορισμός του ρατσισμού και με αυτό τον τρόπο το προωθείς. Think again.

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 28 Φεβ 2009 19:01

Αυτή είναι η δική σου άποψη και την συμμερίζομαι, σε καμία περίπτωση όμως δεν δέχομαι πράξεις σαν αυτές επειδή τις επιτρέπει η οποιαδήποτε θρησκεία στο κόσμο.
Αν η θρησκεία που πιστεύω επέτρεπε κάτι τέτοιο, πίστεψέ με θα άλλαζα θρησκεία.
Έτσι όπως τα γράφεις πρέπει να συγχωρέσουμε και τον Αδόλφο Χίτλερ γιατί πίστευε ότι οι Εβραίοι είναι παράσιτα και κακοί ως προς το κοινωνικό σύνολο.
Δική σου άποψη είναι, την συμμερίζομαι, αλλά δεν την ασπάζομαι
Δε είναι θρησκεία το να σου κόβουν το χέρι επειδή έκλεψες! Δε νομίζω Ο Αλλάχ ή προφήτης Μωάμεθ να έγραψε ή να είπε κάτι τέτοιο, αυτά τα γράφουνε και τα λένε η πατέρες της κάθε θρησκείας για να μας έχουν υποχείρια τους.
Αυτή είναι δική μου άποψη και πίστεψέ με πιστεύω Στο Θεό, αλλά όχι σε αυτούς που λένε ότι τον αντιπροσωπεύουν!

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 28 Φεβ 2009 19:13

Sfinaki αφού τα λες και μόνος σου,
Sfinaki έγραψε:Δε νομίζω Ο Αλλάχ ή προφήτης Μωάμεθ να έγραψε ή να είπε κάτι τέτοιο, αυτά τα γράφουνε και τα λένε η πατέρες της κάθε θρησκείας για να μας έχουν υποχείρια τους.
το τι κάνουν εκεί πέρα ποσώς με ενδιαφέρουν, με ενδιαφέρει όμως το τι γίνεται εδώ πέρα, νομίζω ότι είναι καλό που νοιάζεσαι αλλά πιστεύω ότι το κάνεις με λάθος τρόπο.

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 28 Φεβ 2009 19:28

Δεν καταλαβαίνω φίλε μου ποιος είναι ο λάθος τρόπος!
Παρουσιάζω ένα παιδί που του ακρωτηριάζουν το χέρι επειδή το γράφει το κοράνι τους και είμαι λάθος;
Ποιο είναι ο λάθος μου δηλαδή;
Πρέπει να σιωπώ όπως ο υπόλοιπος κόσμος, να ζω τη ζωούλα μου και πέρα βρέχει!
ΝΑΙ!!!! κατηγορώ το Ισλάμ για αυτή τη πράξη, σωστό ή λάθος δεν με ενδιαφέρει.
Γιατί σε κάθε σου post λακωνίζεις και δεν λες αυτό που θέλεις να πεις ανοιχτά;

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 28 Φεβ 2009 19:34

Ποιο ανοιχτά δεν γίνεται, είπα το θεωρώ ρατσιστικό και θεωρώ ότι το κάνεις με λάθος τρόπο. Και ναι γίνομαι λακωνικός γιατί δεν μπορώ να αναλύω το τι σημαίνει ρατσισμός.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 28 Φεβ 2009 19:48

Sfinaki έγραψε:fafos wrong answer!
Εγώ δεν θέλω πνευματικά δικαιώματα, θέλω να προβάλω τη φρίκη του πολέμου, την καταστροφή του περιβάλλοντος και διάφορα άλλα.
Τόσα παράνομα και χαζά βίντεο υπάρχουν στο facebook, αυτά βρήκαν τα διαγράψουν και μάλιστα να μου αφαιρέσουν το δικαίωμα να ανεβάσω βίντεο λες και ανέβασα κανένα βίντεο ρατσιστικό ή προσβλητικό!!!!!
to facebook kai kathe website me symmetoxh ton xrhston exei thesei kapoious kanones symmetoxhs... xrhsimopoieis photos pou den einai dikes sou (merikes malista anhkoun se megala eidhseografika praktoreia) opote paraviazeis tous kanones tous.. an den sou aresoun oi kanones aplos apexeis apo to facebook kai to opoio facebook...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 28 Φεβ 2009 19:56

Χίλια συγνώμη φίλε μου, αλλά στην πραγματικότητα δεν γνωρίζεις τι σημαίνει ρατσισμός!
Δεν είναι ρατσισμός να υποστηρίζεις ένα αθώο παιδί που ναι έκανε μια παρανομία να κλέψει ψωμί επειδή πεινούσε και αντί να του εξηγήσουν ότι αυτό που έκανε δεν ήταν σωστό, του ακρωτηριάζουν το χέρι!,Εσύ από όλα τα βίντεο κόλλησες σε αυτό και δεν ξέρω το γιατί, το email που μου στείλανε από το facebook το διάβασες; Γράφει τίποτα για ρατσισμό;
Δεν μπορώ, αδυνατώ να καταλάβω γιατί κόλλησες σε αυτό το βίντεο, είναι σαν να είσαι θερμός υποστηριχτής του Ισλάμ με αυτό που κάνεις.
Το παιδί δεν σε ενδιαφέρει καθόλου, σε αφήνει τελείως αδιάφορο; ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 28 Φεβ 2009 20:17

Λοιπόν για να τελειώνουμε το θέμα, είμαι θερμός υποστηριχτής των ανοιχτών μυαλών και τίποτα άλλο.

Αν σε ενδιαφέρει για το τι γίνεται στον πλανήτη και αισθάνεσαι ότι τα παιδία όλου του κόσμου έχουν δικαιώματα ανεξαρτήτου θρησκείας, χρώματος, πολιτικής πεποιθήσεως, αν νομίζεις ότι αυτά που βλέπεις δεν είναι σωστά και κάτι μέσα σου σου λέει να κάνεις κάτι για τα ανθρώπινα δικαιώματα τότε ΚΑΝΤΟ ΣΩΣΤΑ, μετά ανέβασε στο facebook ή στο site σου ένα κείμενο με τους προβληματισμούς σου και ζήτα υποστήριξη (θα είμαι ο πρώτος που θα σε βοηθήσει) .

Σταμάτα να κατηγορείς και να βάζεις ετικέτες σε κάτι που από ότι λες δεν σε ενδιαφέρει αν είναι σωστό.
Sfinaki έγραψε:ΝΑΙ!!!! κατηγορώ το Ισλάμ για αυτή τη πράξη, σωστό ή λάθος δεν με ενδιαφέρει.
Είσαι λάθος και δεν το βλέπεις.
Δεν μπορώ να στο πω διαφορετικά η το καταλαβαίνεις ή δεν το καταλαβαίνεις.

PS: Όταν έχεις τέτοιες ανησυχίες μην φτιάχνεις τέτοια βιντεάκια διαφημίζοντας την ιστοσελίδα σου, μάλλον κακό της κάνει.

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 28 Φεβ 2009 21:35

Το περίμενα ότι θα φτάσουμε στο θέμα διαφήμιση.
Μόνο αυτό το σκοπό δεν είχα.
Λυπάμαι........

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 01 Μαρ 2009 13:35

http://www.snopes.com/photos/gruesome/crushboy.asp

http://urbanlegends.about.com/library/b ... _bread.htm
http://urbanlegends.about.com/library/b ... bread3.htm
....the young boy whose arm was run over was not being punished for a crime. He was part of a "Maareke giry" or street magic act and allegedly performed the stunt for money...
Εσύ είσαι τρελός.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης