Facebook.com copyright materials

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 01 Μαρ 2009 22:04

Και για να δώσω και μιά άλλη πλευρά στην κουβέντα, και στο fs αν ανέβαζες βίδεο με πολιτικό - θρησκευτικό χαρακτήρα θα διαγράφονταν βάσει των όρων χρήσης...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 03 Μαρ 2009 14:16

Ρε παιδιά, ήμαρτον!

Εδώ μιλάμε για ένα παιδί που του ακρωτηριάζουν το χέρι και εσείς μου λέτε για copyright, copyleft, πολιτικά και θρησκευτικά και εγώ δε ξέρω τι!!!!!
Δε ξέρω τι έκανε αυτό το παιδί στην πραγματικότητα, αλλά και ο πιο στυγνός εγκληματίας δικαιούται να δικαστεί σωστά και αν αποδειχθεί ένοχος ας τον κάνουν ό,τι θέλουν βάσει των νόμων και των κανονισμών τους.
Έχω παιδί και πιστεύω οι περισσότρεροι από εσάς έχετε και εσείς παιδιά και ξέρετε το πόνο του πατέρα και της μάνας αυτού του παιδιού!
Να με συγχωρέσετε όμως στο θέμα της θρησκείας, αλλά αυτό δεν είναι σωστό!
Δεν είμαι όμως εγώ αυτό που θα το κρίνω αυτό, αλλά ο κόσμος όλος που είδε τι έγινε και βλέπει τι γίνεται κατά καιρούς ει τι όνομα του Αλλάχ, του Θεού, του Βούδα ή οποιασδήποτε άλλης θεότητας.
Και για να σας πω την άποψή μου περί θρησκείας:
"Εγώ δεν είναι χριστιανός είμαι ειδωλολάτρης
Γιατί πιστεύω κι αγαπώ τα μάτια μιας αγάπης"

http://videoworld.gr/view/665/--330/

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 03 Μαρ 2009 14:35

to praktoreio h ton xrhsth pou tou anhkoun oi photos den ton endiaferei ti mhnyma thes na peraseis esy... xrhsimopoieis paranoma to yliko tou, ekane report sto facebook, apedeikse oti tou anhkei, teleiose.. an anevasei kapoios xrhsths sto diko sou site yliko pou anhkei se allon kai ginei kataggelia den tha to katevaseis?
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 03 Μαρ 2009 14:54

Δεν με καταλαβαίνετε πάει και τελείωσε!
Δεν μιλάω για copyright μιλάω για το παιδί.
Εντάξει εγώ παράνομα χρησιμοποίησα τις φώτος το παραδέχομαι, αλλά η συζήτηση εδώ δεν εξελίχθηκε μόνο για τη χρήση των φωτογραφιών, αλλά για πολιτικά και θρησκευτικά συμφέροντα.
Να μην απαντήσω;
Στο θέμα των φωτογραφιών το παραδέχομαι ότι παράνομα τις χρησιμοποίησα, αλλά στα υπόλοιπα θέματα είμαι κάθετος!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 03 Μαρ 2009 15:46

Ας το κάνω quote μήπως και το διαβάσεις αυτή τη φορά.
Pavel έγραψε:
http://www.snopes.com/photos/gruesome/crushboy.asp

http://urbanlegends.about.com/library/b ... _bread.htm
http://urbanlegends.about.com/library/b ... bread3.htm
....the young boy whose arm was run over was not being punished for a crime. He was part of a "Maareke giry" or street magic act and allegedly performed the stunt for money...
Και επειδή δεν το διάβασες ούτε τώρα, το παιδάκι δεν το τιμώρησε κανείς. Ήταν "μαγικό του δρόμου". Αν θέλεις το πιστεύεις. Αν δεν θέλεις, μην μας κουράζεις τον έρωτα με κάτι που "σου ήρθε με e-mail" και επειδή είναι "ουυυυυυ είναι από το Ισλάμ" και γράφει από κάτω "του διαλύουν το χέρι επειδή έκλεψε ένα ψωμί" το κατάπιες με τη μια.

Και αφού το πας και από τη θρησκευτική οδό: Πίστευε και μη, ερεύνα, και ύστερα πόσταρε.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
Sfinaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sfinaki » 03 Μαρ 2009 19:26

:-? :naughty: Η σιωπή μου προς απάντησή σου φίλε Pavel.
Αλλιώς ξεκίνησε το topic και αλλιώς κατέληξε.
Εγώ έγραψα τη γνώμη μου, σέβομαι τη δική σας, αλλά ειλικρινά σταματώ εδώ δεν μπορώ να βλέπω να διαστρεβλώνονται έτσι διάφορες γνώμες και απόψεις.

ΤΕΛΟΣ......

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες