Εφαρμογές και Άδειες Προγραμμάτων εξ' Αμερικής

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
mmingos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mmingos » 06 Μαρ 2009 00:27

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει νομικό πρόβλημα αν αγοράστεί σουίτα της Adobe απο το εξωτερικό ;

Αν αγοράσω μια σουίτα όπως το Adobe CS3 Creative Suite απο το E-bay και μου την στείλουν απο την Αμερική, θα έχω τα νόμιμα δικαιώματα να δημιουργώ εμπορικές δουλειές ; Υπάρχει κάποιο νομικό πρόβλημα ; Διότι αγοράζοντας μια σουίτα παλαιότερης έκδοσης και αναβαθμίζοντας στην νέα σου βγαίνει αισθητά φθηνότερα. Γιατι να αγοράσω απο τον Έλληνα αντιπρόσωπο ;

Πετάω την παλαιά μου έκδοση η οποία είναι απο το 2002 και δεν αναβαθμίζεται και αγοράζω απευθείας την CS3 με 600€.
www.texnikoi.com - Ανάκτηση Δεδομένων / Επισκευή Laptop

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 07 Μαρ 2009 23:57

Δεν σε καλύπτει σε υποστήριξη και upgrades η Ελληνική αντιπροσωπία και στην πραγματικότητα δε θεώρησε ότι έχεις αυθεντικό αντίγραφο γιατί είναι από χώρα άλλης ζώνης. Σε πιθανό έλεγχο δε θα έχεις τα κατάλληλα παραστατικά, που είναι το τιμολόγιο αγοράς, για να αποδείξεις την αυθεντικότητα.

Βρες ευρωπαϊκό μαγαζί ή πάρε τηλ. την Ελληνική αντιπροσωπία και προσπάθησε να πάρεις upgrade. Μπορεί να είναι του '02 αλλά η περίοδος δεν είναι και η καλύτερη για να διώχνεις πελάτες ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

mmingos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mmingos » 08 Μαρ 2009 01:12

Μετά απο τηλ. επικοινωνία που είχα με την Ανοδος, μου είπαν οτι αν είναι αγορασμένο και έχει serial που να μπορεί να κάνει εγγραφή στην Adobe δεν έχω πρόβλημα. Έχω και invoice απο το ξένο κατάστημα. Πήρα την Web Premium CS3 απο Αμερική τελικά :-( Ελπίζω να μην την πάτησα...
www.texnikoi.com - Ανάκτηση Δεδομένων / Επισκευή Laptop

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες