PHP buttons

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
andreaskor
Επικοινωνία:

PHP buttons

Δημοσίευση από andreaskor » 07 Μαρ 2009 19:27

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθεια σας :) ....
Έχω ένα forum και θέλω να βάλω κουμπί αναδυόμενο οπως αυτό εδώ που έχει το www.greek-fun.com

Εικόνα

Ξέρεται κανένα κώδικα να μου δώσετε??

ευχαριστώ

panosru
WebDev Moderator

PHP buttons

Δημοσίευση από panosru » 08 Μαρ 2009 02:35

andreaskor, protou zhthseis kati etoimo na sou parexei kapoios prospathises na to kaneis monos sou? To na zhtas kati na kaneis alles douleies paralhla kai na perimeneis kapoion n' afierosei xrono gia na sou ftiaksei kati einai ena senario pou exei katanthsei bareto... To senario exei kai sunexeia omos... poloi pou zhtane etoimo kodika sta forums meta gynane kai sou lene "o kodikas sou den douleuei. Bohthiste me parakalo o manage mou to thelei na douleuei" h "kapoios allos me kapoio kalutero kodika pou na douleuei giati autos den douleuei???" Blaipeis ti ginete? akoma kai na sou dosei kapoios kati an den exeis thn paramikrh idea gia thn kathe gramh tou kodika pos eisai toso sigouros oti autos o kodikas den mporei na sou kanei kapoia zhmia? h kamia fora apla pernoun enan kodika ton kanoun copy paste ston diko tous kai ksexnane n' allaksoume akoma kai tous titlous h ta urls pou isos na odhgoun sto site autou pou egrapse ton kodika gia na dosei paradigma (spanio alla oxi anuparkto fainomeno) opos kai na einai to copy & paste xoris na katalabaineis ton kodika mporei na odhghsei mono se apogohteuseis.

Den sou leo na eisai enantion tou copy & paste genika sozei polu xrono kai go to kano kai oloi mas to kanoume apla eimai enantion tou na mhn katanoeis katholou h tou na katalabaineis elaxista ton kodika.

Opote kante copy paste alla pantone me plhrh katanohsh ths leitourgias tou kodika.

H protash mou einai ksekina na to kaneis monos sou kai an kolhseis kapou tha se bohthisoume edo sto forum. An psakseis tha breis ola ta tutorials pou sou xreiazontai gia na kaneis to menu.. ena apo auta einai kai to Δημιουργώντας menu με CSS gia to menu sou, auto tha se kalupsei os pros to menu tora os pros ta dedomena tou menu sou tha prepei na diabaseis to pos tha trabhkseis apo thn bash me php ta dedomena pou thes gia na ta parousiaseis se ena multidimensional array etsi oste gia ginei generated to menu pou thes. Genika einai para polu aplo auto pou thes na kaneis eimai sigouros oti me ligh prospatheia kai thelhsh tha mporeseis na to kaneis kai monos sou ;)

andreaskor
Επικοινωνία:

PHP buttons

Δημοσίευση από andreaskor » 09 Μαρ 2009 01:32

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου και έχεισ δίκιο.....
Όσο για το ετοιμο δεν είναι οτι δεν θέλω να αφιερω΄σω χρόνο ..και έχω αφιερώσει πάρα πολύ σε αυτό που ψάχνω....
Απλά δν ξέρω καλά ούτε CSS ούτε PHP. Γι αυτό πολλές φορές ζητάω κάτι έτοιμο...και κάθομαι μετά γραμμή γραμμή και κοιτάω τον κώδικα και τον τροποποιώ...οπως θέλω εγω...
Άρα όπως κατάλαβες μπορώ να επεξεργάζομαι αλλα όχι να γραφω τόσο ευκολα....
Ευχαριστώ πάντως....

panosru
WebDev Moderator

PHP buttons

Δημοσίευση από panosru » 09 Μαρ 2009 15:10

Den uparxei problhma, den anaferomai prosopika se sena eksalou milao genika ;) Sto link pou sou edosa ousiastika exo etoimo ton kodika opou kai mporeis na epaiksergasths kata boulhsh

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες