Τα νέα αίσχη του Ι.Τ.Ε. για τα domains.gr

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 29 Μάιος 2003 13:47

telxina έγραψε: Ke anakalipsame oti iparxei dedikasmeno pou leei pos "otan exeis .com domain , apagorevete na parei alos peran esena to idio domain se .gr"
Α, έτσι εξηγείται cdhyper οτι μου δώσανε domain με greece μέσα..τι γίνεται στον κόσμο ρε.... :hammer:
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 29 Μάιος 2003 14:05

Οσοι πρόλαβαν το Κύριο είδαν...
Όσο περνάει ο καιρός τόσο και πιο πολύ θα δυσκολεύουν τα πράγματα παίδες!

diana2

Δημοσίευση από diana2 » 13 Ιούλ 2010 18:37

telxina έγραψε:Agapitoi mou, empros gia ta .com ke sinafi onomata!

Prin kanena examino, agorasame ena domain, ke ftiaxame ena site, to opio tha diaxeirizomastan apo koinou me enan tixodiokti politi. Emeis den to xerame oti einai lamogio, so kapia stigmi o tipos arxise na pairnei lefta apo tous pelates dixnodas tous to site pou eixame ftiaxei, ala se emas elege pos den eperne frago. Teliki mas lisi na katevasoume to site pou simioteon itan se .com domain.
Epeidi fovithikame pos o tipos tha eperne to .gr domain psaxame se evropaiki nomothesia klp. Ke anakalipsame oti iparxei dedikasmeno pou leei pos "otan exeis .com domain , apagorevete na parei alos peran esena to idio domain se .gr" Profanos to idio tha isxisei ke me ta .eu, dedomenou oti i evropaiki nomothesia iperisxiei tis elinikis. Btw, o tipos prospathise na parei to .gr adistixo domain ke i etisi tou aporifthike! axxaxaxa :hammer: :hammer: :hammer:

Opote... min mou agxonese.. apla alaxe katalixi! Simferei... :hammer:

Ρε παιδιά, συγγνώμη που σκάβω ένα τόσο παλιό θέμα, αλλά μου λύνετε μία απορία;
Αυτό με το δεδικασμένο δεν κατάλαβα...Ισχυει και για ονόματα χώρου που ΔΕΝ έχουν ΤΟΠΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ; Γιατί εμένα μου έχουν εγκρίνει ένα που έχει κλειστεί σχεδόν σε όλες τις ξένες καταλήξεις...και είμαι στο να αγοράσω και ένα άλλο σε gr που έχει κατοχυρωθεί το com ΜΟΝΟ(προφανώς δεν ξέρω από ποιον και σε ποια χώρα)

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 13 Ιούλ 2010 20:51

7 χρόνια πριν έγραφα σε greeklish. Ήταν τότε που τα ονόματα τα κατοχυρώναμε με φόρμα επικοινωνίας απευθείας στο ΙΤΕ και μας έστελναν χαρτιά με courier και τα στέλναμε πίσω υπογεγραμμένα. Αρε εποχές. Ιστορικές.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

diana2

Δημοσίευση από diana2 » 13 Ιούλ 2010 21:07

cdhyper έγραψε:7 χρόνια πριν έγραφα σε greeklish. Ήταν τότε που τα ονόματα τα κατοχυρώναμε με φόρμα επικοινωνίας απευθείας στο ΙΤΕ και μας έστελναν χαρτιά με courier και τα στέλναμε πίσω υπογεγραμμένα. Αρε εποχές. Ιστορικές.
Xaxaaa :hammer:

BTW, ξέρεις τελικά τι γίνεται με το ερώτημά μου;

Τζάμπα πλήρωσα και τζάμπα σκοπεύω να πληρώσω;

Αχ ας μας απαντήσει οποιος ξέρει!

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 13 Ιούλ 2010 21:19

diana2 έγραψε: Xaxaaa :hammer:

BTW, ξέρεις τελικά τι γίνεται με το ερώτημά μου;

Τζάμπα πλήρωσα και τζάμπα σκοπεύω να πληρώσω;

Αχ ας μας απαντήσει οποιος ξέρει!
Αν ηταν οποιος ειχε το .com να παιρνει και το .gr θα εκλαιγε πολυς κοσμος.
Φυσικα και δεν ισχυει.
Υπαρχουν συγκεκριμενοι οροι κατω απο τους οποιους δυναται να χασει καποιος ενα .gr domain. Και αυτος φυσικα δεν ειναι ενας απο αυτους :wink:

diana2

Δημοσίευση από diana2 » 13 Ιούλ 2010 21:30

Πέρα από τα "τοπολογικής" φύσης που αναφέρονται και στο υπόμνημα του παρόντος υπό-φόρουμ, σε ποια περίπτωση θα έχανε κανείς ένα gr αν δεν τίθεται θέμα πχ. ευρωπαϊκού/παγκόσμιου ΤΜ;

Υπάρχουν και άλλες συνιστώσες στο θέμα αυτό; :roll:

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 13 Ιούλ 2010 22:13

Αν προκυπτει προφανης κακοπιστια.
Τωρα τα κριτηρια εξαρτωνται καθε φορα απο την ΕΕΤΤ οποτε πιασ' το αυγο και κουρεφτο!

Delimicic
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Delimicic » 14 Ιούλ 2010 02:57

Η χαρά του domainer! LoL!
http://www.plirofories.gr - Online κατάλογος (PR4)
http://www.gynaika.gr - Το απόλυτο site για τη γυναίκα
http://www.antres.gr - Το απόλυτο site για άντρες

pagou

Δημοσίευση από pagou » 15 Ιούλ 2010 11:36

greekbytes έγραψε:
telxina έγραψε:Exo ke ali lisi.

Iparxoun toses ales katalizeis. .info .biz klp... Apla grapse to Ite sta palia sou ipodimata!
Den pisteuo oti einai lisi auti ... Ti paei na pei "grapse to ITE sta palia sou ipodimata" .. ? Den exei na kanei me to ITE auto pou les alla me ta .gr .. diladi epeidi iparxoun provlimata (logo megalis vlakias !) stin katoxeirosi enos .gr tha prepei na paroun oloi .info .biz .tv klp? Kai to elliniko domain ti tha ginei? Den prepei os xora na ipostirizoume to diko mas domain? I lisi einai profanos i diamartiria! kai auto pou eipe o tsiger "steilte kana gramma se ola ta periodika pliroforikis ftia3te kai ena webring diamartirias.. ftia3te kai ena site me domain .gr kai kante tous rompa kai tha strwsoune.." pisteuo einai oti prepei! Ti lete?
καθως εχω πολλα προβληματα και εγω, φυσικα και συμφωνω για ενα κειμενο διαρτυριας, ενα site

barca10

Δημοσίευση από barca10 » 16 Ιούλ 2010 02:28

pagou έγραψε:
greekbytes έγραψε:
telxina έγραψε:Exo ke ali lisi.

Iparxoun toses ales katalizeis. .info .biz klp... Apla grapse to Ite sta palia sou ipodimata!
Den pisteuo oti einai lisi auti ... Ti paei na pei "grapse to ITE sta palia sou ipodimata" .. ? Den exei na kanei me to ITE auto pou les alla me ta .gr .. diladi epeidi iparxoun provlimata (logo megalis vlakias !) stin katoxeirosi enos .gr tha prepei na paroun oloi .info .biz .tv klp? Kai to elliniko domain ti tha ginei? Den prepei os xora na ipostirizoume to diko mas domain? I lisi einai profanos i diamartiria! kai auto pou eipe o tsiger "steilte kana gramma se ola ta periodika pliroforikis ftia3te kai ena webring diamartirias.. ftia3te kai ena site me domain .gr kai kante tous rompa kai tha strwsoune.." pisteuo einai oti prepei! Ti lete?
καθως εχω πολλα προβληματα και εγω, φυσικα και συμφωνω για ενα κειμενο διαρτυριας, ενα site
7 χρόνια μετά :lol: :lol: :lol:
Εικόνα

pagou

Δημοσίευση από pagou » 16 Ιούλ 2010 09:32

οοουυπς δεν ειχα δει ημερομηνιες. καλιο αργα παρα ποτε. :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες