Τρόποι πληρωμής website μέσω πιστωτικής κάρτας!

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
markothess

Δημοσίευση από markothess » 14 Μαρ 2009 19:03

Καλησπέρα κατ'αρχήν!Είμαι νέο μέλος στο forum και θέλω τα φώτα σας..Έχω κατασκευάσει ένα website σε dreamweaver cs3-cs4 με στοιχεία php και mysql για members login.Το πρόβλημά μου είναι πώς τα members θα πληρώνουν τη συνδρομή τους και πώς εγώ θα κόβω παραστατικά έχοντας παράλληλα και την ιδιότητα του υπαλλήλου.Σκέφτηκα την ίδρυση μίας offshore εταιρίας με πολυ μικρό κόστος ίδρυσης και νομίζω ότι μου λύνει όλα τα προβλήματα..Θέλω όμως η πληρωμές των συνδρομητών να γίνονται μέσω πιστωτικής και τα χρήματα να πηγαίνουν απ'ευθείας σε ένα λογαριασμό τραπέζης.(Στην περίπτωση του paypal παρεμβάλεται το paypal..Eχω επιφυλάξεις,αλλά το ψάχνω κι αυτό..). Το site δεν έχει βγει ακόμη στον αέρα λόγω αυτού του προβλήματος.. Θα ήθελα τις απόψεις και τα σχόλια σας..

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 14 Μαρ 2009 19:14

markothess έγραψε:Καλησπέρα κατ'αρχήν!Είμαι νέο μέλος στο forum και θέλω τα φώτα σας..Έχω κατασκευάσει ένα website σε dreamweaver cs3-cs4 με στοιχεία php και mysql για members login.Το πρόβλημά μου είναι πώς τα members θα πληρώνουν τη συνδρομή τους και πώς εγώ θα κόβω παραστατικά έχοντας παράλληλα και την ιδιότητα του υπαλλήλου.Σκέφτηκα την ίδρυση μίας offshore εταιρίας με πολυ μικρό κόστος ίδρυσης και νομίζω ότι μου λύνει όλα τα προβλήματα..Θέλω όμως η πληρωμές των συνδρομητών να γίνονται μέσω πιστωτικής και τα χρήματα να πηγαίνουν απ'ευθείας σε ένα λογαριασμό τραπέζης.(Στην περίπτωση του paypal παρεμβάλεται το paypal..Eχω επιφυλάξεις,αλλά το ψάχνω κι αυτό..). Το site δεν έχει βγει ακόμη στον αέρα λόγω αυτού του προβλήματος.. Θα ήθελα τις απόψεις και τα σχόλια σας..
H paypal tha zhthsei meta apo kapoio orio eisprakseon ta stoixeia tou katoxou tou logariasmou logo pothen esxes pou zhtaei h Europaikh enosh... an ginei antiparathesh tha exeis provlhma efoson den exeis enarksh sthn eforia.. an eisai idiotikos ypallhlos den exeis provlhma me thn enarksh.. an eisai dhmosios den mporeis na kaneis enarksh.. tora gia offshore klp den gnorizo ti ginetai..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

jimanis86
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jimanis86 » 14 Μαρ 2009 20:18

Ένα πολύ ώραιο σύστημα πληρωμών παρέχει η Eurobank μέσω του οποίου ο πελάτης μεταφέρεται σε ασφαλές περιβάλλον πληρωμών της eurobank και όταν ολοκληρωθεί η πληρωμή μεταφέρεται πίσω στο site σου. Το θετικό είναι ότι το σύστημα αυτό της eurobank ανταλλάσει πληροφορίες με το site σου και έτσι όταν ολοκληρωθεί η πληρωμή είσαι σίγουρος ότι τα χρήματα έχουν μπει στο λογαριασμό σου.

Για να ενσωμετώσεις σύστημα πληρωμών δικό σου είναι αρκετά μανίκι και θα πρέπει να είσαι πολύ σίγουρος για την ασφαλεία του site σου έτσι ώστε να κρατάς αριθμούς πιστωτικών καρτών και άλλα προσωπικά στοιχεία στη βάση δεδομένων σου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες