Travel-Proxy

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alekstolo
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από alekstolo » 19 Μαρ 2009 07:05

to exei dokimasi kapoios to sigikrimeno? einai aksiopisto?

www.travelproxy.gr/

Άβαταρ μέλους
aingel
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από aingel » 19 Μαρ 2009 19:02

οτι ακριβως κανει αυτο το ονλινε το κανουν και αλλα ονλινε και με χωρης το παγιο που σε χρεωνει το τραβελπροξι ψαξου λιγο και πες μου σε τι ακριβως θες να το χρεισημοποιησεις?

Άβαταρ μέλους
alekstolo
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από alekstolo » 19 Μαρ 2009 21:46

ftiaxno ena site gia ena ksenodoxeio kai xriazome online booking

Άβαταρ μέλους
aingel
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από aingel » 20 Μαρ 2009 00:22

τσεκαρε στο Marinet.gr η εταιρια προσφερει ονλινε αρκει να εχεις εκει συνδρομη ηδαλως
κανε συνεργασια με το reserve-online.net/ εκει χρεωνουν 8.5€ την καθε κρατηση

Άβαταρ μέλους
alekstolo
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από alekstolo » 20 Μαρ 2009 00:41

ayto pou exeis se ena apo ta sites sou to www.hotel.net.gr

ti lei?

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από scoobby » 20 Μαρ 2009 00:47

αυτο ειναι της μαρινετ που σου λεει.

Άβαταρ μέλους
alekstolo
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από alekstolo » 20 Μαρ 2009 00:57

scoobby kai edo eisai member? :P ,se opoio forum pao mprosta mou se vlepo xexexexe :hammer: :hammer: Plaka kanw

a dokimasa to allo pou eipes, piga sthn selida ala den mporo na kanw register oste na to katevaso

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Travel-Proxy

Δημοσίευση από dimsis » 20 Μαρ 2009 14:41

Online Booking - online κρατήσεις: http://www.reserve-online.net

Εφαρμογή 100% ΕΛΛΗΝΙΚΗ, όχι μέσω τρίτων π.χ. booking.com κλπ

Τιμές :
8.5 euro για κρατήσεις από 200 ευρώ & πάνω
5 ευρώ για κρατήσεις από 200 ευρώ & κάτω

Περισσότερες πληροφορίες: http://www.webhotelier.net ( email: victor@webhotelier.net )
Όποιος ενδιαφέρεται για στοιχεία επικοινωνίας ας στείλει ένα PM.

Άβαταρ μέλους
aingel
Επικοινωνία:

Travel-Proxy

Δημοσίευση από aingel » 20 Μαρ 2009 17:00

γεια και παλι επειδη εχω δουλεψει το 95% των ονλινε που υπαρχουν στην ελληνικη αγορα εγω θα σου πω την γνωμη μου αν και αυτο ειναι η αποψη μου ,,εσυ πρεπει να κρινεις ποιο ειναι το ιδανικο για σενα .....
λοιπον θεωρω οτι κανενα ονλινε δεν καλυβει πληρως τις απαιτησεις ενως ξενοδοχου.. ολοι συνφωνουμε θελω να πυστευω οτι το ποιοπ ιδανικο ονλινε ειναι του booking αν και αυτο επισης υστερει σε ορισμενα σημεια αλλα παραμενει να ειναι το ποιο λειτουργικο ονλινε απο την μερια του ξενοδοχου ... η γνωμη μου ειναι αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα βρες μια εταιρια και κανε ενα δικο σου ονλινε με το στυλ των πινακων του booking αν δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα μπορεις να χρεισημοποιησεις τα 2 παραπανω ονλινε που σου εχω πει ηδη.

οσο αναφορα και για τα 2 ονλινε αυτο της Μαρινετ ειναι λιγο περιεργο και μπορω να πω οτι μερικες φορες κολαει και δεν ολοκληρωνει την κρατηση αλλα απο την αλλη ειναι τελιως τσαμπα // για το αλλο ονλινε γνωμη μου ειναι οτι λειτουργει κανονικα αλλα η χρεωση ειναι χρεωση οπως και να εχει ....

απο μια ερευνα αγορας που εχω κανει ηδη οχι μονο στην ελλαδα αλλα και εξω η χρεωση για ενα ονλινε οπως αυτο που σου αναφερω πιο πανω ανερχετε στα 1000€ πλυρης

Δεν ξερω αν σε βοηθησα η σε εμπλεξα αλλα το τελικο συμπερασμα για μενα ειναι επελεξε μια απο της 2 παραπανω εταιριες για να παρεις ενα ονλινε και μολις βρεις τον χρονο και το χρημα προχωρα ανεπιφυλακτα σε ενα δικο σου

nextstep

Travel-Proxy

Δημοσίευση από nextstep » 03 Μαρ 2010 19:36

To Travel Proxy είναι ένα application framework για τουριστικά γραφεία και υποστηρίζει online κρατήσεις για ξενοδοχεία, ενοικίαση αυτοκινήτων, transfers, πακέτα εκδρομών. Μικρό του μέρος, είναι το Hotel Proxy που είναι ένα αυτόνομο σύστημα για online κρατήσεις ξενοδοχείων μόνο.

Υπάρχουν δυο μοντέλα χρέωσης, το per segment στα 7 € / κράτηση και με ετήσια μίσθωση στα 400 € / έτος. Η διαφορά τους είναι πως με την ετήσια μίσθωση υπάρχει και η δυνατότητα για requests.

Υπάρχει και η δυνατότητα για τους web developers να υλοποιήσουν δικά τους interface μέσω Web Services (SOAP 1.2) ώστε να είναι πλήρης η ενσωμάτωση του στο design της ιστοσελίδας.

Σαφώς και υπάρχουν αρκετά συστήματα online κρατήσεων, πριν αποφασίσετε ποιό σας κάνει ζητήστε demo, υπάρχουν σημαντικές διαφορές στις λειτουργίες τους (πχ τί τύπους προσφορών δέχονται, υπάρχει b2b κανάλι πώλησης; περιορισμοί στην κράτηση κλπ κλπ).

Για οποιαδήποτε παραπάνω πληροφορία ή / και ανταλλαγή απόψεων και ιδεών, ευχαρίστως θα απαντήσω εδώ ή με pm / email

Άγγελος Καραγκουνάκης
IT Manager
Next Step Ltd

sportsradar1980

Travel-Proxy

Δημοσίευση από sportsradar1980 » 03 Μαρ 2010 19:43

Ας τα ξαναπούμε μια φορά και εδώ.

www.booking.com

ο λόγος απλος 1αποτέλεσμα στα περισσότερα keywords.
τι σε νοιάζει τώρα αν ειναι ελληνικό η οχι.
σημασια εχει η θέση που βγαίνει ρώτα τον εαυτό σου Θες πελάτες η οχι?
αυτη ειναι η απάντηση η ρώτα τον πελάτη σου .

nextstep

Travel-Proxy

Δημοσίευση από nextstep » 03 Μαρ 2010 19:45

Συμφωνώ απόλυτα ως κανάλι πώλησης το booking.com. Μα ο φίλος απ'οτι κατάλαβα ψάχνει ένα σύστημα κρατήσεων για την ιστοσελίδα του ξενοδοχείου.

Το booking.com λειτουργεί με προμήθεια επί της κράτησης.

sportsradar1980

Travel-Proxy

Δημοσίευση από sportsradar1980 » 04 Μαρ 2010 01:41

nextstep έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα ως κανάλι πώλησης το booking.com. Μα ο φίλος απ'οτι κατάλαβα ψάχνει ένα σύστημα κρατήσεων για την ιστοσελίδα του ξενοδοχείου.

Το booking.com λειτουργεί με προμήθεια επί της κράτησης.
den to eixa katalabei ayto akiron tote den gnorizo ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες