Το νέο site της Oasisdesign

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 16 Απρ 2009 03:30

Η φόρμα εγγραφής σύνδεσης κλπ από FF σε Mac, έχει τρελλό bug and goes crazy αν κάνω rollover.

Τα keywords, πάνω δεξιά, γιατί είναι εικόνα και όχι πραγματικά tags? Αφού χρησιμοποιείς Wordpress, εκμεταλλεύσου!
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 16 Απρ 2009 11:23

MichalisS έγραψε:
Χρησιμεύει σε κάτι αν είναι εικόνα και όχι κείμενο;
Είναι πιο ωραία η γραμματοσειρά η Pixel-ιασμένη.
Κανονικά, αν ήταν κείμενο, δε θα φαινόταν σε κανέναν σχεδόν, παρα μόνο σε αυτούς που την έχουν στον υπολογιστή τους.

Δεν είναι και μεγάλη, σε μέγεθος, εικόνα. Οπότε μου φαίνεται ΟΚ. Λες να την περάσω σε κείμενο;
ALR έγραψε:Η φόρμα εγγραφής σύνδεσης κλπ από FF σε Mac, έχει τρελλό bug and goes crazy αν κάνω rollover.

Τα keywords, πάνω δεξιά, γιατί είναι εικόνα και όχι πραγματικά tags? Αφού χρησιμοποιείς Wordpress, εκμεταλλεύσου!
Η φόρμα δε λειτουργεί ακόμα, διότι έχω σκοπό να τη συνδέσω με αυτήν εδώ crm.oasisdesign.gr και να κάνει εξωτερικό login.

Τι ακριβώς κάνει σε mac; Θες να μου στείλεις ένα link με screenshot σε pm;

Σωστό αυτό για τα keywords, απλώς θα το διατηρήσω μέχρι να βάλω κείμενα, αφού τώρα δε θα έχει από που να πάρει keywords.

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας, μέχρι τώρα.
Αναμένω και άλλα.
;]

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 16 Απρ 2009 20:49

Andreas_O έγραψε:
MichalisS έγραψε:
Χρησιμεύει σε κάτι αν είναι εικόνα και όχι κείμενο;
Είναι πιο ωραία η γραμματοσειρά η Pixel-ιασμένη.
Κανονικά, αν ήταν κείμενο, δε θα φαινόταν σε κανέναν σχεδόν, παρα μόνο σε αυτούς που την έχουν στον υπολογιστή τους.

Δεν είναι και μεγάλη, σε μέγεθος, εικόνα. Οπότε μου φαίνεται ΟΚ. Λες να την περάσω σε κείμενο;
ALR έγραψε:Η φόρμα εγγραφής σύνδεσης κλπ από FF σε Mac, έχει τρελλό bug and goes crazy αν κάνω rollover.

Η φόρμα δε λειτουργεί ακόμα, διότι έχω σκοπό να τη συνδέσω με αυτήν εδώ crm.oasisdesign.gr και να κάνει εξωτερικό login.

Τι ακριβώς κάνει σε mac; Θες να μου στείλεις ένα link με screenshot σε pm;

Σωστό αυτό για τα keywords, απλώς θα το διατηρήσω μέχρι να βάλω κείμενα, αφού τώρα δε θα έχει από που να πάρει keywords.

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας, μέχρι τώρα.
Αναμένω και άλλα.
Εννοούσα αυτό ακριβώς που είπε και ο ALR... Ότι δεν σου χρησιμεύει αν δεν είναι πραγματικά tags. Το ξέρω ότι κάποιος που δεν έχει τη γραμματοσειρά δεν μπορεί να τη δει έτσι αν είναι κείμενο, αλλά η εικόνα δεν θα σε βοηθήσει στις μηχανές αναζήτησης!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες