Η λιστα με τα πιο χαζα τραγουδια!!!!

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 06 Απρ 2009 14:57

ksarm έγραψε:ρε συ hikhok ο τύπος ήταν θεός! Το τράγουδι αυτό περιγράφει τις δυσκολίες στην ομιλία που είχε από μικρός και το πως το ξεπέρασε με αποτέλεσμα να κάνει scat-singing (με ρίζες από την τζάζ) με ηλεκτρονική μουσική! Πολύ αλλού το παληκάρι! (Θεος σ'χωρέστον). Αν δεν ξέρεις το background της υπόθεσης όμως ακούγεται γελοίο
[/url]
Αν είναι έτσι τότε μπράβο του.

Παρένθεση 1 , scat-singing είναι το τραγούδι με συλλαβές αντί για στοίχους. π.χ. doobedabadabadei. Τουλάχιστον τα μισά τραγούδια του Bob Marley :D

Παρένθεση 2 @ Γιάννης: To κ***ί μου φλόγες βγάζ είναι "αρχαίο" ρεμπέτικο (σμυρνεϊκο απο τη Σμύρνη κι όχι απο την μαμά πατρίδα) και για την εποχή του καθόλου γελοίο. Οι περισσότεροι στη Σμύρνη τέτοιους στίχους τραγούδαγαν.

Άβαταρ μέλους
ksarm

Δημοσίευση από ksarm » 06 Απρ 2009 17:25

Apostolis_38 έγραψε:.....
Παρένθεση 2 @ Γιάννης: To κ***ί μου φλόγες βγάζ είναι "αρχαίο" ρεμπέτικο (σμυρνεϊκο απο τη Σμύρνη κι όχι απο την μαμά πατρίδα) και για την εποχή του καθόλου γελοίο. Οι περισσότεροι στη Σμύρνη τέτοιους στίχους τραγούδαγαν.
μεγάλο λιμάνι η Σμύρνη, όλα τα ναυτάκια εκεί νυχτοπερπατούσαν 8)

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 06 Απρ 2009 23:25

Ένα κομμάτι που άλλαξα λίγο τους στίχους και το ολοκλήρωσα τώρα που είμαι φαντάρος, ελπίζω να γελάσετε λίγο. Ακούστε παράλληλα από το you tube το original κομμάτι «Ταξιδιάρα Ψυχή» από Τρύπες και σιγοτραγουδήστε τους στίχους μου.

Εσπρέσο, Ελληνικό ή καπουτσίνο; Έχεις ξεχάσει τι ακριβώς θέλεις να πιείς.....
Όσα κιαν έχω δανεικά πια δε σου δίνω να πίνεις φρέντο μες το ματζικ μπας......
Όσα κιαν έχω δανεικά πια δε σου δίνω να πίνεις φρέντο μες το ματζικ μπας.....

Καφεδιάρα ψυχή, κιαν θέλω δίπλα σου είναι δύσκολο να μένω, καιρός να δω τη δικιά μου ζωή, σ' αυτό το εσπρέσο δε θα σε περιμένω.........

Θα ψωνιστώ και κάποιο βράδυ, ότι έχω μέσα μου για σένα θα το σβήσω, είναι πολύ γλυκός ο φρέντο που χεις πάρει και δε σε βλέπω να τον πίνεις Μήτσο,
είναι πολύ πικρός ο φρέντο που 'χεις πάρει και δε σε βλέπω να τον πίνεις Μήτσο..........

Καφεδιάρα ψυχή κ'αν θέλω δίπλα σου είναι δύσκολο να μένω, καιρός να δω τη
δικιά μου ζωή, σ' αυτό το εσπρέσο δε θα σε περιμένω.................

Θα ψωνιστώ και κάποιο βράδυ, ότι έχω μέσα μου για σένα θα το σβήσω, είναι πολύ γλυκός ο φρέντο που χεις πάρει και δε σε βλέπω να τον δίνεις πίσω,
είναι πολύ πικρός ο φρέντο που 'χεις πάρει και δε σε βλέπω να τον δίνεις πίσω..........

Καφεδιάρα ψυχή κιαν θέλω δίπλα σου είναι δύσκολο να μένω, καιρός να δω τη
δικιά μου ζωή, σ' αυτό το εσπρέσο δε θα σε περιμένω.................

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 07 Απρ 2009 00:01

Από τα πιο γελοία ήτανε το
we are the winners of eurovision
we are, we are
δεν ξέρω ποια χώρα κατέβασε τετοια ρεζίλια για εκπροσωπηση, αλλά εμείς τέτοιο πράμα δεν έχουμε στείλει ποτέ!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης