Βοηθεια για διαφημιση

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Βοηθεια για διαφημιση

Δημοσίευση από nikolas27 » 03 Απρ 2009 15:37

η προταση μου ειναι:

αγορασε ενα ντομαειν gr η com. για gr ξεκινα την αναζητηση σου απο το www.gr (whois) και αν το ονομα που ψαχνεις ειναι διαθεσιμο,βρες καταχωρητη με παροχη domain dns
(προσεξε ομως οχι το κοινο dns. διευκρινησε πως θελεις να συνδεσεις το ονομα στο blogger)
και forwarding (ισως σου χρειαστει στην πορεια)

εαν δε σε ενδιαφερει να εχεις δικο σου domain, πχ το mariosf.gr και δε σε χαλαει το mariosf.blogspot.com απλα να παρακαμψεις την αγορα ντομαιν.

πας στην blogger.com και δημιουργεις ενα λογαριασμο. πειραματιζεσαι και αν σου αρεσει μετακομιζεις ρυθμιζοντας το ονομα. αν οχι, προωθεις (Forwarding) το νεο σου ντομαιν στο υπαρχον μπλογκ

θα σου προτεινα να πας κατευθειαν στα "σκληρα".. αγορα ονοματος/φιλοξενιας και εγκατασταση wordpress (Εναλλακτικο στο blogspot. θα τ'ακους πολυ συχνα)
αλλα πιστευω πως θα ταλαιπωρηθεις πολυ και δεν ενδεικνυεται για το επιπεδο σου (χωρις παρεξηγηση ετσι? απλα πιστευω πως πρεπει να ξεκινησεις απο τα βασικα για να φτασεις εκει)

αυτα απο μενα... google is your best friend για περισσοτερες γνωμες αν και τις αναγκες σου τις ξερεις μονο εσυ!

υγ το ντομειν θα σου κοστιζει περιπου 25ευρω/διετια

Άβαταρ μέλους
mariosf
Επικοινωνία:

Βοηθεια για διαφημιση

Δημοσίευση από mariosf » 08 Απρ 2009 12:33

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια σου , δεν υπαρχει παρεξηγηση αλλωστε μονο μου ειπα οτι δεν ξερω πολλα απο το συγκεκριμενο θεμα ! :wink:

PascM
Επικοινωνία:

Βοηθεια για διαφημιση

Δημοσίευση από PascM » 02 Σεπ 2009 18:07

Όπως ίσως είδες Μάριε μετά από τόσο καιρό, βλέπω βέβαια την διαφ/ση του google στο blog σου... έχεις διάφορα θέματα όπως ότι εμφανίζετε κώδικας π.χ.

Σε βλέπω για domain - χώρο και Wordpress το οποίο έχει γίνει πολύ εύχρηστο!

Άβαταρ μέλους
mariosf
Επικοινωνία:

Βοηθεια για διαφημιση

Δημοσίευση από mariosf » 29 Μαρ 2012 21:23

Μάνο εσυ είσαι βρε , βρεθήκαμε και εδω :D
παιδιά έκανα μια αναβάθμηση στο μπλόκ μου αν θέλει κάποιος να το δει και να μου πει καμιά ιδέα βελτίωσης , ευχαριστώ .

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες