Θέλω βοήθεια για την προσθήκη μετρητή επισκεψιμότητας.

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Valantis32xanthi

Δημοσίευση από Valantis32xanthi » 15 Απρ 2009 23:27

... Θα ήθελα να μου προτείνετε τους καλύτερους μετρητές επισκεψιμότητας, για να βάλω κάποιον στη σελίδα μου. Εχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικούς αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος γιατί ενώ μετράει κανονικά κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στην αρχική σελίδα μου, οταν το ίδιο άτομο μπεί σε κάποια αλλή σελίδα μου και ξαναπάει στην αρχική ο μετρητής τον μετράει ξανά σαν νέο επισκέπτη και αυτό γίνετε όσες φορές και ξαναεπισκεφτεί το ίδιο ατομο την αρχική μου σελίδα.

Θέλω να βάλω ένα αξιόπιστο μετρητή που να μετράει μόνο μια φορά στην αρχική σελίδα την κάθε επίσκεψη και όχι να επαναλαμβάνει την μέτρηση για το ίδιο άτομο κάθε φορά που θα πηγαίνει στην αρχική σελίδα.

Επίσης θα ήθελα να με βοηθήσετε να βάλω κάποιο επίσης αξιόπιστο μετρητή ή java Script
που να εμφανίζει στην σελίδα τον συνολικό αριθμό των ατόμων που βλέπουν την σελίδα εκείνη τη στιγμή.
onlyfreegr blog - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΩΡΕΑΝ!!
http://onlyfreegr.blogspot.com

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 20 Απρ 2009 03:08

εγω εχω gostats.com
ολα μια χαρα δοκίμασε το
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

roby

Δημοσίευση από roby » 01 Ιουν 2010 21:18

fiskilis έγραψε:εγω χρησιμοποιω αυτο εδω και ειναι απολυτα ικανοποιημενος http://www.histats.com
Μόλις τώρα το έβαλα και εγώ στην ιστοσελίδα μου και μου φαίνετε πολύ καλό!

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 02 Ιουν 2010 14:54

fiskilis έγραψε:εγω χρησιμοποιω αυτο εδω και ειναι απολυτα ικανοποιημενος http://www.histats.com
Από blog που παρακολουθώ καθημερινά και έχει histats και google analytics που το δημοσιεύσει κάθε μήνα, το histats δεν πατάει πουθενά, δείχνει πολύ περισσότερους!
Κάθε μέρα του δίνει 900-1200 μοναδικούς και το google analytics δείχνει γύρω στις 23.000 τον μήνα. Αν ίσχυε το histats, θα έδινε 27.000-36.000...

Δεν ξέρω τι να πω, εγώ μόνο google analytics χρησιμοποιώ πλέον...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 02 Ιουν 2010 15:22

σε ενα νεο site που εφτιαξα το histats και το analytics δειχνουν σχεδον τα ιδια!

ειναι θεμα site και αν εχει και κανα περιεργο frame kill μπορει να τρελαθει ο μετρητης ειτε ο ενας ειτε ο αλλος

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες