Πρόβλημα(?) με RSS feed

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Πρόβλημα(?) με RSS feed

Δημοσίευση από inBlogger » 19 Απρ 2009 16:37

Χαίρεται, Χριστός ανέστη!

Λοιπόν δεν είμαι απόλυτασίγουρος άν κάνω το post στην σωστή κατηγορία, αλλά δεν μου ταίριαζε καμία άλλη παραπάνω :oops:

Λοιπόν όπως ίσως έχετε δει σε άλλο πόστ μου, δημιουργώ ένα rss aggregator αλλά έχει παρουσιαστεί ένα πρόβλημα.
Συμπεριέλαβα το RSS feed απο το troktiko.blogspot.com (μην το εκλάβεται ως spam :o ) απο το feedburner.com αλλά για κάποιο λόγο(που συμβάινει μόνο σε αυτό το feed) στον aggregator εμφανίζονται μαζεμένοι οι τελευταίες καταχωρήσεις απο αυτο το μπλογκ και ταυτόχρονα...(την ίδια ώρα)
Αυτό δεν συμβαίνει με κανένα άλλο μπλογκ!
Το googlαραλίγο το θέμα αλλά δεν βρήκα κάτι! Με τον aggregator δεν μου φαίνεται πως υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν συμβαίνει σε κανένα απο τα υπόλοιπα 12 blogs που έχω καταχωρημένα αυτό...

Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς γίνεται...παίζει να'ναι κάποια ρύθμιση απο feedburner αυτό?

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Πρόβλημα(?) με RSS feed

Δημοσίευση από Basilakis » 19 Απρ 2009 16:44

μπορεί να είναι και ρύθμιση του blog... όταν λές φένονται σαν ένα, ενωείς σαν ενιαίο Post?

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Πρόβλημα(?) με RSS feed

Δημοσίευση από inBlogger » 19 Απρ 2009 17:00

Οχι τα πόστ εμφανίζονται ξεχωριστά απλως κοιτα τι ακριβώς γίνεται.

Εμφανίζονται 18-19 λινκς όλα μαζί σαν να έχουν δημοσιευθεί την ίδια ώρα! (π.χ 20 τίτλοι που μπορεί να ΄χουν δημοσιευθεί απο τις 15.20 εως τις 16.30 να εμφανιστούν ολοι μαζι σαν ένα σερί στις 16.30)

Πιστεύεις πως μπορεί να είναι ρύθμιση του blog?

Thanks, αν και έχω αποθαρρυνθει λίγο...σκέφτομαι να εγκαταλείψω την ιδέα του RSS news aggregator...μου το συμβούλεψε ένα φίλος δικηγόρος μετα την υπόθεση του blogme(υπάρχει και σχετικό thread εδω..)
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες