Γίνε πλούσιος στο internet by Ευαγγελάτος

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Απρ 2009 00:00

cyberfreak έγραψε:
fiskilis έγραψε:
cyberfreak έγραψε:παιδια εγω που εχω σελιδα στο ιντερνετ θα γινω πλουσιος
δωσε και μενα μπαρμπα !!

Ποσα θες τοσα που βγαζω θα αρχισω να τ μοιραζω :lol: :lol: :lol:
μεσω paypal η μεσω IBAN ??
για να ξερω να κανω χωρο στον λογαριασμο μου !

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 22 Απρ 2009 00:04

ΑΑΑΑΑΑΑ εδω μου τ χαλας με επιταγες δουλευω :P

Άβαταρ μέλους
yannisc

Δημοσίευση από yannisc » 24 Απρ 2009 11:04

εμένα ήδη χθες με πήρε ένας για να κάνει on-line κατάστημα για το περίπτερό του...

εκτός χρόνος και χώρου βέβαια και εννοείται ότι δε θα το κάνει...

starfish

Δημοσίευση από starfish » 24 Απρ 2009 13:29

Εμένα με έχουν πάρει τηλέφωνο δύο φορές δημοσιογράφοι (απο ΑΝΤ1 και Αlpha), καθώς και απο μια εφημερίδα που ετοιμάζανε άρθρα σχετικά με το διαδίκτυο και τις σελίδες απο τις οποίες βγάζει κάποιος χρήματα.

Όλες τις φορές που μαθαίνανε ότι είμαι στην Ξάνθη, η συζήτηση απλά τελείωσε εκεί.
Είναι τόσο σχετικοί που δεν μπορούν να καταλάβουνε ότι είτε είσαι είσαι στην Ξάνθη είτε στην Κουάλα Λουμπούρ με το διαδίκτυο δεν παίζει κανέναν ρόλο.

Απλά είναι ή ίδια περίπτωση με όλα τα ρεπορτάζ στην TV. Βάζουν έναν τύπο που δεν έχει ιδέα τι κάνει και τι ψάχνει και του λένε βρες 2-3 να βάλουμε να γεμίσουμε την εκπομπή. Γιαυτό βγαίνει ο καθένας και δηλώνει δις κέρδη με ενα άγνωστο e-shop και παραμυθιάζουνε τον κόσμο. Ότι είναι έυκολο, εντυπωσιακό και εύπεπτο για να γεμίσουνε την ώρα τους και να παραμυθιάσουνε τον ακροατή/αναγνώστη.

Φανταστείτε ότι απο την εφημερίδα, μου είχανε πει ότι κάνουνε άρθρο για startups και τελικά παρουσιάσανε 2 σελίδες που υπάρχουν γύρω στα 4-5 χρόνια.

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 24 Απρ 2009 14:21

Με εξαίρεση κάποια site όπως zoo.gr & skroutz.gr τα υπόλοιπα ψιλοήταν μούφα...δεν πιστεύω ότι το apothema.gr ούτε κατα διάννοια έκανε τέτοιο τζίρο, όταν το e-shop.gr ανακοίνωσε κέρδη β' εξαμήνου 2008 900.000 εβρά νομίζω(πηγή PCW magazine).
Υπερβολικά πολύς μου φαίνεται αυτός ο τζίρος..
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Απρ 2009 14:26

inBlogger έγραψε:Με εξαίρεση κάποια site όπως zoo.gr & skroutz.gr τα υπόλοιπα ψιλοήταν μούφα...δεν πιστεύω ότι το apothema.gr ούτε κατα διάννοια έκανε τέτοιο τζίρο, όταν το e-shop.gr ανακοίνωσε κέρδη β' εξαμήνου 2008 900.000 εβρά νομίζω(πηγή PCW magazine).
καλα να μην κανουμε και μια διαφημιση ??
και ποιος μπορει να μας ελεγξει αν λεμε αληθεια ???

και ποσα δωσαμε στον Εισαγγελατο να μας βγαλει πρωτη μουρη στο Καβουρι ????

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 24 Απρ 2009 14:28

inBlogger έγραψε:Με εξαίρεση κάποια site όπως zoo.gr & skroutz.gr τα υπόλοιπα ψιλοήταν μούφα...δεν πιστεύω ότι το apothema.gr ούτε κατα διάννοια έκανε τέτοιο τζίρο, όταν το e-shop.gr ανακοίνωσε κέρδη β' εξαμήνου 2008 900.000 εβρά νομίζω(πηγή PCW magazine).
Καλά να παραμυθιάζουν τον κοσμάκι έτσι για το δικό τους παιχνιδάκι και για να περάσουν τις δικές τους ιδέες.

Αλλά ρε παιδιά, αυτοί οι ιδιοκτήτες, τα λένε και τα πιστευούν? :lol: Δεν αισθάνονται άσχημα και μειονεκτικά και περίεργα, που παρουσιάζουν την επιχείρηση τους πολύ καλύτερη από ότι είναι.

Το αστείο είναι να πάει η εφορία τώρα να τους φορολογίσει για περισσότερα από όσα έχουν δηλώσει :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Απρ 2009 14:49

Όχι ρε , ισχυριζονται μαρκετινγκ my ass και τι θα τους κανουν ;)

Επεσε πολυ κραξιμο και στο twitter (hashtag #apodeikseis , #apodeixeis)

το μονο καλο ειναι οτι το ελληνικο ιντερνετ διαφημιζεται....μπας και παψουν να νομιζουν οτι ειναι πραγμα του σατανα...

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 24 Απρ 2009 15:12

Μ' αρέσει που όλοι μιλάτε με σιγουριά για τα οικονομικά των άλλων σαν να είστε οι λογιστές τους.

@fiskilis Ξέρεις πόσο εύκολο είναι να κάνεις τζίρο 2εκ και να μπαίνεις τελικά μέσα? Γιατί σου φαίνεται απίθανο το ποσό ενός ηλεκτρονικού καταστήματος που πουλάει (και) ηλεκτρικές συσκευές?

@inBlogger είναι άτοπο να συγκρίνεις τον ετήσιο τζίρο ενός καταστήματος με τα κέρδη 6μήνου ενός άλλου

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 24 Απρ 2009 16:09

alexandr0s έγραψε:Μ' αρέσει που όλοι μιλάτε με σιγουριά για τα οικονομικά των άλλων σαν να είστε οι λογιστές τους.

@fiskilis Ξέρεις πόσο εύκολο είναι να κάνεις τζίρο 2εκ και να μπαίνεις τελικά μέσα? Γιατί σου φαίνεται απίθανο το ποσό ενός ηλεκτρονικού καταστήματος που πουλάει (και) ηλεκτρικές συσκευές?
βασικά πουλάει και αθλητικά είδη και ιατρικά κ.α. οπότε σαν σύγκριση, είναι μεταξύ σχετικά όμοιων πραγμάτων και όχι απόλυτα όμοιων!
@inBlogger είναι άτοπο να συγκρίνεις τον ετήσιο τζίρο ενός καταστήματος με τα κέρδη 6μήνου ενός άλλου
κοίτα από οικονομικής άποψης αν στο πρώτο εξάμηνο το eshop.gr έκανε τόσα φράγκα ε στο δεύτερο εξάμηνο στην καλύτερη θα έκανε τόσα πάλι και άντε σου λέω εγώ και λίγα (καμια 200αρια :)) παραπάνω... και το eshop το ξέρει και η γιαγια μου, ενό το apothema.gr (την ρώτησα και δεν το ξέρει :-P) είναι μικρότερου βεληνεκούς κατάστημα οπότε δεν περιμένεις μεγαλύτερα έσοδα από το eshop.gr .... αν και όπως είπαμε είναι λανθασμένη η σύγκριση γενικά
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Απρ 2009 16:42

παιδιά, άλλο τζίρος και άλλο κέρδος...

υπάρχουν πολλοί τρόποι να εμφανίσεις μεγάλο τζίρο και τελικά να μπαίνεις μέσα ή να έχεις μηδαμινά κέρδη.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 24 Απρ 2009 16:46

Είναι όντως λάθος να συγκρίνονται κέρδη εξαμήνου, με ετήσιο τζίρο αλλα δεν μου ήρθε άλλο παράδειγμα. Εγώ αγοράζω πράγματα απο το ίντερνετ 3μισι 4 χρόνια τώρα, απο τότε που χα βγάλει χρεωστική κάρτα...το apothema.gr πρώτη φορά χθές το είδα στον ευαγγελάτο. Πάντως του'καναν πολύ καλή διαφήμιση...μακάρι να περνούσε κάνα μικρό τιτλάκι κάτω κάτω που να'λεγε έχω το inblog.gr, δεν βγάζω τίποτα, είμαι άφραγκος webmaster..:lol: :lol:
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 24 Απρ 2009 16:50

παιδιά, άλλο τζίρος και άλλο κέρδος...
Προφανώς. Και πάλι τα ποσά είναι κάπως 'παρατραβηγμένα'.

Πάω στοίχημα ότι σχεδόν κανείς εδώ δεν ήξερε το απόθεμα... Εγώ δε το είχα ξανακούσει.
Το e-shop από την άλλη είναι πασίγνωστο στο Ελλάντα.

Λυπάμαι που φτάνω στο σημείο να συγκρίνω, αλλά εδώ από ότι βλέπω 1 + 1 δεν κάνουν 3

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες