Δεν χρειάζονται Πάντα γνώσεις υψηλής πληροφορικής!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
gdimi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gdimi » 25 Ιαν 2014 09:58

alou έγραψε:[off]
Καταλαβαίνω ότι μπορεί να είναι τονωτικό στην γενικότερη κατάντια μας ως σημερινοί Έλληνες να προσπαθούμε να βρούμε επιχειρήματα που δε στέκουν για να πείσουμε τους εαυτούς μας ότι είμαστε θεοί αλλά μάλλον περισσότερο μ@λ@κες (και επικίνδυνοι για τους εαυτούς μας) γινόμαστε εκφράζοντας απόψεις τύπου πας μη έλλην βάρβαρος / πίθηκος, ανώτερη φυλή και λοιπές αηδίες.
[/off]
όταν η κριτική σκέψη είναι απούσα, τότε αρχίζουν οι αηδίες. Σήμερα ο μέσος νεοέλλην, προτιμά τις αηδίες
"We will create a civilization of the Mind in Cyberspace. May it be more humane and fair than the world your governments have made before."

hybridwebs.gr

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 25 Ιαν 2014 17:51

Πολλή Καλησπέρα σε όλους! :D :D
Μιάς και το Topic είναι δικό μου, και δεδομένης της απαγόρευσης ευθέων, ή/και πλαγίων καυγάδων/μπηχτών -γενικά- στο Forum........ (Ίσως σφάλλω και παρεξηγώ...Ζητώ συγγνώμη σε τέτοια περίπτωση!!)
Ωστόσο, θα παρακαλούσα ας αφήσουμε το θέμα στη ροή του, κλείνοντας εδώ το [Off Topic]. :D :D
Σας ευχαριστώ όλους γι'αυτό! Νά'στε καλά! :pint: :pint: :pint: :pint: :pint: :pint: :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 30 Ιαν 2014 11:08

Ta.....Daaaannnnn!
Πολλή Καλημέρα σας!! :D :D
Ο πρώτος Διαγωνισμός έληξε:
Η απάντηση στο ερώτημα:
"Πως βρήκε ο Αρχιμηχανικός και σε πόση ώρα τη μέση της οθόνης των 9 ιντσών?" είχε νικητή τον Alice_Cooper (στον χρόνο - 'πόση ώρα;'). Ήταν όντως ~30'

Και ιδού η μέθοδος: Κρατηθείτε καλά, έχετε πρόχειρα χάπια (ότι προτιμάει ο καθένας).....
Το εργαλείο:
Εικόνα
Ναί!!!! Πήρε ένα Παχύμετρο!!
Τώρα φανταστείτε κάτι, σαν κι αυτό το μηχάνημα Εικόνα
(Λάθος μου, Συγγνώμη, η οθόνη ήταν 5 ιντσών CRT)
Φανταστείτε λοιπόν, τον τύπο, να μετράει -κάθε φορά- πάνω στην οθόνη (κατά Χ και Υ άξονα), με τις 'Εσωτερικές Σιαγώνες - Ακίδες' (2) του Παχύμετρου, για να βρει πόσο απέχει η κηλίδα από τη μία άκρη της οθόνης.
(Είχε μετρήσει πριν, την Χ και Υ διάσταση της οθόνης, οπότε διαιρώντας δια 2, ήξερε πόσο Χ και πόσο Υ έπρεπε να απέχει το κέντρο από την Χ και Υ άκρη.... :lol: :lol:

Παιδιά "Φρίκαρα", όταν είδα αυτό το 'πράγμα' ως επίσημη μεθοδολογία της Canon Global για τη συγκεκριμένη πρίπτωση, (και όλες τις παρεμφερείς)!!!!!!
Φανταζόμουνα τον (Πελάτη-Γιατρό) από πάνω μου -σαν τον Χάρο- έξαλλο, να μου πετάει ό,τι βρίσκει μπροστά του (μαχαίρια, νυστέρια, κλπ), ενώ -ο ίδιος- να μου δείχνει -με τις διαγώνιες- το κέντρο της οθόνης!!!
Φανταζόμουνα 'σκηνές απείρου κάλλους' με τηλεφωνήματα προς την Εταιρεία μου, με έντονες φωνάρες, του τύπου: "Μη μου ξαναστείλετε αυτόν τον μ@λ@@κα εδωπέρα, γιατί θα σας πάρει κι εσάς κανένας Διά@@@@@@!!!!!!!!", και διάφορα τέτοια χαριτωμένα. :P :P :P

Ας μου πει κάποιος, ότι αυτή η μεθοδολογία δεν χαρακτηριζόταν από ευφυΐα "Μογγόλου Πρόσκοπου"!...... :o :o Ας μου πει κάποιος ότι γίνομαι ρατσιστής (και γιατί;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης