Ερωτηματολογιο

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
perxand

Ερωτηματολογιο

Δημοσίευση από perxand » 28 Απρ 2009 16:01

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε μία εργασία μου, που και μόνο στο άκουσμα της τα επαι… :o :o

Πώς θα μπορούσα να βάλω ένα ερωτηματολόγιο σε μια σελίδα το οποίο θα μου στέλνει τα αποτελέσματα από κάθε χρήστη με όλα τα σχόλια που θα γράφει έκαστος. Έχω λόγου χάρη την ιδέα να το κάνει PDF και να μου το στέλνει με mail κατευθείαν αλλά να δεν ξέρω πώς να το υλοποιήσω δεδομένου ότι τώρα μαθαίνω τα του internet. :kaloe:

Ευχαριστώ προκαταβολικά :P

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Ερωτηματολογιο

Δημοσίευση από vassilism » 29 Απρ 2009 00:07

:D Και γιατί να σου έρχεται στο mail ένα αρχείο pdf και όχι κατευθείαν τα κείμενα που θα προκύπτουν από το ερωτηματολόγιο?

perxand

Ερωτηματολογιο

Δημοσίευση από perxand » 29 Απρ 2009 12:12

vassilism έγραψε::D Και γιατί να σου έρχεται στο mail ένα αρχείο pdf και όχι κατευθείαν τα κείμενα που θα προκύπτουν από το ερωτηματολόγιο?
Απλά αυτό σκέφτηκα σαν λύση δεδομένου ότι θα έχουμε την κάθε απάντηση του κάθε μέλους σε ένα πχ PDF. Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο που να είναι εύκολο να γίνει και να δουλέψει, είμαι έτοιμος να ακούσω την άποψη σου. :idea:

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Ερωτηματολογιο

Δημοσίευση από vassilism » 29 Απρ 2009 18:56

Το ποιο εύκολο και το ποιο λειτουργικό είναι να σου έρχονται τα αποτελέσματα στο mail σαν απλό κείμενο.
Και για την υλοποίησή, είναι όπως φτιάχνεις μια απλή φόρμα επικοινωνίας με την διαφορά ότι θα έχει αρκετά radiobuttons αντί για textfield.

perxand

Ερωτηματολογιο

Δημοσίευση από perxand » 08 Μάιος 2009 14:21

vassilism έγραψε:Το ποιο εύκολο και το ποιο λειτουργικό είναι να σου έρχονται τα αποτελέσματα στο mail σαν απλό κείμενο.
Και για την υλοποίησή, είναι όπως φτιάχνεις μια απλή φόρμα επικοινωνίας με την διαφορά ότι θα έχει αρκετά radiobuttons αντί για textfield.

ειναι μια καλη λυση θα το δοκιμασω

ευχαριστω anyway :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες