Πρόβλημα με εξωτερικό αντιγραφικό...

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
PSYH0MANTIS

Δημοσίευση από PSYH0MANTIS » 04 Μάιος 2009 04:17

Γειά σας παιδιά...ένα άκυρο προβληματάκι δημιουργήθηκε στο pc μου...πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τι να κάνω...
Έγραφα με το blindwrite ένα game για το psx ...μέχρι εκεί όλα καλά....όταν πήγα να γράψω το 2ο....τίποτα την ώρα που πήγαινε να το γράψει error...λέω δεν πειράζει θα το γράψω με το Nero...μπήκα στο πρόγραμμα...τίποτα πουθε΄να το αντιγραφικό μου....power iso...Πουθενά το αντιγραφικό μου....Ashampoo Burning Studio 7 πάλι τίποτα...δεν έβλεπαν τα προγράμματα το αντιγραφικό μου....με τα xp Μπορώ να γράψω cd !!αποστολή προς το dvd writer Μου..
Είπα να κάνω κατάργηση και πάλι απ την αρχή και μόλις έκανα κατάργηση έκανε κατάργηση τον εξωτερικό μου σκληρό....
και γενικά ένα μπέρδεμα...
μετά μπήκα και είδα αυτο το πράγμα...το αντιγραφικό μου και σαν αντιγραφικό και σαν σκληρός δίσκος...κάτι τετοιο έχω φάει τρελό μπέρδεμα..
οι δύο παρακάτω συσκευές στην ουσία ειναι μία....
Το F: είναι το αντιγραφικό μου...To SAMSUNG είσης το αντιγραφικό μου και ο γενικός τόμος Η: είναι ο εξωτερικός σκληρός......πρώτη φορα το βλέπω αυτό..καμιά ιδέα????

Εικόνα

Ευχαριστώ...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Μάιος 2009 11:45

Κατ'αρχήν θα πρότεινα να 'ηρεμήσης' τον PC σου με ένα καλό ShutDown.
Μετά από ~15 δευτερόλεπτα ένα StartUp, χωρίς τις συσκευές συνδεδεμένες. Άρχισε τέλος να τις συνδέεις μία-μία, παρακολουθώντας στο παράθυρο των USB, πώς θα τις διατάξει ο PCς.
Υποψιάζομαι, ότι δεν θα έχει λόγο περίεργων διατάξεων... Αν δεν έχει 'αρπάξει' ΄τίποτα 'καλούδι' από το INTERNET :-? !!
Αφού λοιπόν κατακάτσει ο κουρνιαχτός, κι εμφανιστούν οι συσκευές σε λογικές θέσεις, ξανάρχισε τις προσπάθειες εγγραφών και βλέπουμε :wink:
PC-Ponemenos
Εικόνα

PSYH0MANTIS

Δημοσίευση από PSYH0MANTIS » 07 Μάιος 2009 16:15

μόλις τώρα είδα οτι μόλις βάζω μέσα το cd εγκατάστασης το οποιό μόνο κάτι manuals έχει τότε το βλέπει σαν αντιγραφικό...μόλις το βγάζω τα ίδια...!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 07 Μάιος 2009 16:38

Σε πρώτη φάση, ...Το CD εγκατάστασης τίνος; :think: :think:
Κατά δεύτερο, έκανες κάτι από αυτά που σού πρότεινα;
Κατά τρίτο -ΚΑΙ Βασικό-: Ποιά Motherboard έχεις; Τι Windows έχεις επάνω;
Κατά τέταρτο: Πέρα από το 'Παράθυρο' της Ασφαλούς Κατάργησης Υλικού, -στον Windows Explorer- πώς εμφανίζονται (με ποιά διάταξη γραμμάτων) οι συσκευές σου;

Και όλα αυτά, μετά από αυτά που σου πρότεινα τη Δευτέρα 4 Μάη!
Επίσης... Όσα περισσότερα κι αναλυτικότερα στοιχεία δίνεις, τόσο πιο εύκολη γίνεται η ζωή όλων, όσων θέλουν ν'ασχοληθούν με το θέμα σου. :wink:

Υ.Γ.-1)19-Μάη) Μήπως το πρόβλημά σου (λέω - τώρα..) εμπίπτει στην περίπτωση αυτή;
PC-Ponemenos
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες