Εμφανιση rows με while (OK) update τα στοιχεία τους ομως ;

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
phpdafni

Δημοσίευση από phpdafni » 09 Μάιος 2009 14:53

ΑΓΝΩΣΤΑΙ ΑΙ ΒΟΥΛΑΙ ΤΗΣ SQL

Έβαλα setnames utf8 μετά ακριβώς μετά τα while και τα update και έγινε το update. Τα έβγαλα και πάλι έγινε το update;

Δεν ξέρω τι να πω όπως και να έχει σημασία είνα ότι φαίνεται να γίνεται πλέον το update.

Marizza

Δημοσίευση από Marizza » 10 Αύγ 2009 18:11

Και γω φτιάχνω την ίδια σελίδα, έχω άλλο format από τον phpdafni αλλά τις ίδιες εντολές php. Ενώ την έχω σχεδιάσει και μου ανοίγει η σελίδα όταν βάζω τις εντολές (κυρίως όταν μπένει το while) για το update μου εμφανιζεται κενή λευκή σελίδα και στη βάση δεδομένων δεν έχει αλλάξει κάτι...
Συγκεκριμένα,
$id = $_GET['id'];
$query = "SELECT * FROM apousies WHERE id = '$id' " ;//διαλέγει όλες τις καταχωρήσεις από το table 'απουσίες'
$result = mysql_query($query);

while ($row= mysql_fetch_array($result))
{
.......
}

if (isset ($_POST['submit']) )
{
$sql = " UPDATE apousies SET
A1_a = ".$_POST['A1_a']." , A1_d = ".$_POST['A1_d']." , A2_a = ".$_POST['A2_a']." , A2_d = ".$_POST['A2_d'].",
B1_a = ".$_POST['B1_a']." , B1_d = ".$_POST['B1_d']." , B2_a = ".$_POST['B2_a']." , B2_d = ".$_POST['B2_d'].",
C1_a = ".$_POST['C1_a']." , C1_d = ".$_POST['C1_d']." , C2_a = ".$_POST['C2_a']." , C2_d = ".$_POST['C2_d']."

WHERE id =$id " ;
$roq = mysql_query($sql);
}

?>
Έβαλα κι εγώ τα setnames utf8 αλλά σε μένα δεν έπιασε το κόλπο. Τι μπορεί να φταίει?
Τα δοκίμασα όλα από τις παραπάνω προτάσεις, κοίταξα και τα συντακτικά αλλά τίποτα...
Καμιά άλλη πρόταση..?

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες