Εξατομικευση και joomla

Joomla! Extensions (Components, Modules, Plugins)

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Maraia

Εξατομικευση και joomla

Δημοσίευση από Maraia » 06 Μάιος 2009 23:56

Καλησπέρα!
φτιάχνω ένα site με joomla που εχει σαν θέμα "αυθεντικοποίηση χρήστη και εξατομίκευση".
προσπαθώ να βρω ενα module που να το κάνει κατι σαν εξατομίκευση αλλά δεν..
για να βοηθήσω λίγο θα ήθελα να σας περιγράψω τι εννοώ..
πρέπει να υπάρχει στο site ενα tab από το οποίο να μπορείς να διαλέγεις πχ.αν θες εσύ στην αρχική σου σελίδα να εμφανιζεται το ράδιο ή ο καιρός ή καποια συγκεκριμένα άρθρα..
ελπίζω να πήρατε μια ιδέα!

οτιδήποτε σκεφτείτε πείτε μου γιατι επείγει..

Ευχαριστώ πολύ!!!

alexsoft

Εξατομικευση και joomla

Δημοσίευση από alexsoft » 07 Μάιος 2009 03:43

Εάν εννοείς κάποιο module με 2-3 Tabs που στο κάθε ένα θα έχει διαφορετικά περιεχόμενα τότε υπάρχουν πολλά free. Κοίταξε στο extensions.joomla.org

Εάν εννοείς κυριολεκτικά "αυθεντικοποίηση χρήστη και εξατομίκευση", δηλαδή το κάθε ένα από αυτό να μπορεί να εξατομικευθεί για κάθε ένα χρήστη ή χρήστες, μάλλον λάθος CMS διάλεξες.

Το joomla δεν έχει εκτεταμένο σύστημα εξατομίκευσης ομάδων και χρηστών. Μόνο μια από τις τρεις επιλογές ομάδας μπορείς να δηλώσεις (guest, registered, author).

Κοίτα πάντως και για το CB.... έχει αρκετές δυνατότητες που ίσως σου δώσει λύση σε αυτό που θες.

Maraia

Εξατομικευση και joomla

Δημοσίευση από Maraia » 10 Μάιος 2009 23:17

βασικά βρήκα κάποιο module .. metamod λέγεται..
http://www.brandonitconsulting.co.uk/mod_metamod/
κάνει στο περίπου αυτό που ψάχνω..απλά κατι παίζει με τον κώδικα php και δεν μου εμφανίζονται σωστά..δηλαδή πρέπει κάθε φορά να το αλλάζω εγώ σαν admin για να γίνουν οι αλλαγες..αν μπορείς να βοηθήσεις σε αυτο θα το εκτιμούσα..να μου πεις τουλάχιστον καποιο site που να έχει κώδικα personalization γαι php ... έχω βρει κάποια αλλά δεν λένε και πολλά πράγματα!
thanks alexsoft!! :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! Extensions (Components, Modules, Plugins)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες