Παδια θελω βοηθεια και την γνωμη σας

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 20 Μάιος 2009 12:06

ευχαριστω μια τελεταια ερωτηση επειδη στο web υπαρχουν πολλα tools που βλεπουν τα rankτου σιτε //// υπαρχει καμμια διευθυνση που να βλεπει το ρανκ ενως σιτε την δεδομενη στιγμη κατι το αξιοπιστο και πιο ειναι? Exei kaneis kammia Apanthsh?

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 23 Μάιος 2009 23:10

καλησπερα, να σου πω οτι ειχαμε ανταλαξη λινκ πριν 5-6 μηνες και απο οτι βλεπω εβγαλες το λινκ μου χωρις να με ειδοποιησεις. ( συμβαινει για δευτερη φορα ). Θα αφαιρεσω και εγω τα λινκ σου και σταματαω καθε ειδους ανταλαγη λινκ με τα site σου.

Οσον αφορα το ερωτημα σου για το λογο που επεσε το site σου, ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι για το κρυμενο κειμενο που χρησιμοποιεις στο πανω μερος ολων των σελιδων και ειναι παραπλησιο του χρωματος του φοντου. Σου προτεινω να το αφαιρεσεις αμεσως ή να αλλαξεις το χρωμα της γραμματοσειρας, ωστε να ειναι ευδιακριτο στον αναγνωστη..στειλε reconsideration στην google και αν ειναι αυτο το μονο προβλημα σε 1-2 μηνες το site θα επανελθει

μιλαω για το http://www.lostatlantidavillas.com/
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 24 Μάιος 2009 09:28

Οσο αναφορα τα λινκ σου στειλα Προσωπικο εμαιλ και περιμενω απαντηση αλλα αυτο που λες δεν δικαιολογητε διοτι δεν ειναι κρυφο κειμενο και το εν λογο κειμενο ειναι επανω εδω και κατι μηνες ,, γιατι να συμβει τωρα ετσι ξαφνικα ? μαλλον ειναι τα λινκ που ειχα βαλει αλλα καποιος αλλος τροπος για να κανει refreash togoogle πιο γρηγρα δεν υπαρχει?

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 24 Μάιος 2009 10:45

Έχεις φτιάξει το πρόβλημα με την κατάταξη και το pagerank ?
best seller

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 24 Μάιος 2009 15:07

oxi σε ολα τα σιτε ειναι η ιδια κατασταση ειναι αφαντα στο web // οσο αναφορα το page rank αν και δειχνει βαθμολογια 2 ή 3 rank παρολα αυτα η google τα βλεπει εως μηδενικα

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 24 Μάιος 2009 15:54

georgos έγραψε:αλλα αυτο που λες δεν δικαιολογητε διοτι δεν ειναι κρυφο κειμενο και το εν λογο κειμενο ειναι επανω εδω και κατι μηνες ,, γιατι να συμβει τωρα ετσι ξαφνικα ? μαλλον ειναι τα λινκ που ειχα βαλει αλλα καποιος αλλος τροπος για να κανει refreash togoogle πιο γρηγρα δεν υπαρχει?
για να βρει το κρυμενο κειμενο χρειαζεται καποιο χρονο, μου εχει συμβει στο παρελθον και εχω μαθει..
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 24 Μάιος 2009 18:03

τοτε αν υσχει αυτο που λες γιατι μηδενισε ολα τα σιτε ? λογικα επρεπε να κατεβασει μονο το www.lostatlantidavillas.com πουεχει αυτο το κειμενο που λες και οχι ολα τα αλλα ....? αλλα δεν εχει σιμασια η ζημια ηδη εχει γινει

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 24 Μάιος 2009 18:17

Είχα παρόμοιο πρόβλημα πρίν κάτι μήνες. Βλέπω είσαι σε godaddy,'οπως ήμουν και εγω. Τότε, είχα ψάξει το θέμα και κάτι παίζει μεταξύ του συγκεκριμένου host και του googlebot. Βασανίστηκα για 3-4 μήνες και μετά αγόρασα space απο αλλού και ησύχασα.

Συγκεκριμένα δεν μου έκανε Index τις νεες ανανεώσεις της σελίδας μου, μηδενίστηκε το PR, και σε αναζήτηση ακόμη και με το domain της ιστοσελίδας μου (gelastoxilaki) δεν με έβγαζε πρώτο(ουτε καν μέσα στα 10 πρώτα), ενω πιο παλια ήταν πρώτο.

Το πρόβλημα δεν υπήρχε εξ αρχής. Είχα προπληρώσει για 1 χρόνο. Στους 4 μήνες περίπου άρχισα να παρατηρώ το πρόβλημα.. τελικά, αφού άλλαξα όλο το design και δεν βρήκα κάτι που να δικαιολογεί "τιμωρία" απο το googlebot, άλλαξα webhost και σε 1 βδομάδα όλα έγιναν όπως πρέπει να είναι.

Εδώ μπορείς να δείς το παλαιότερο μου θέμα.. ίσως κάτι παρόμοιο να παίζει και για σενα γιατί η φάση μου θυμίζε την δική μου περιπέτεια..
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=40940
best seller

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 24 Μάιος 2009 18:50

φιλε αυτο πρεπει να ειναι δεν βρησκω αλλη εξυγηση ,αλλα γιατι ετσι ξαφνικα ? και σε ολα τα σιτε και να μου τα μηδενισει

σε παρενθεση το www.atlantidavillas.net ο εβγαλα το Σεπτεμβριο του 2008 και τo www.lostatlantidavillas.com ton Noembrio toy 2008 ola τα υπολοιπα βγηκαν στο ιντερνετ πριν 3 μηνες γυρωστα χρυστουγεννα www.atlantidavillas.com www.atlantidavillas.gr
η διαφορα μηνων το δικαιολογει να συμβαινει αυτο γιατι μεχρι πριν 2 βδομαδες ολλα ηταν καλα << Απο οτι θυμαμαι το www.atlantidavillas.com και το www.atlantidavillas.gr δεν βγαιναν και τοσο ψηλα

αλλα μια απορια γιατι δεν μου εχει ρηξει το παλιο σιτε το www.volcanosvillas.com ? λογο παλαιοτητας?

ολα Αυτα λες να το δικαιολογουνε αυτο?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgos την 26 Μάιος 2009 20:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 24 Μάιος 2009 19:16

georgos έγραψε:οσο αναφορα το page rank αν και δειχνει βαθμολογια 2 ή 3 rank παρολα αυτα η google τα βλεπει εως μηδενικα
1) Τι εννοείς πως "τα βλεπει εως μηδενικά"; Γιατι με ένα σύντομο έλεγχο των PR φαινονται 2-3. Το 0 που το βρίσκεις;

2) Χρησιμοποίησε τα google webmasters tools που ανάφερε κάποιος πιο πάνω για να δεις αν το googlebot επισκευτετε τις ιστοσελίδες σου μια χαρά (παρατηρώντας στο διάγραμμα στο Στατιστικά στοιχεία ανίχνευσης). Επίσης μεσα απο τα g webmasters tools δες αν "παίρνει" το robots.txt ή εαν υπάρχει καποια περίεργη ένδειξει όπως "OK βρέθηκε αλλά Επέστρεψε αργότερα".

3_ Σε ποια search keys σε έβγαζε πιο ψηλά και έχεις πέσει; Για πόσες θέσεις μιλάμε;

Προτείνω να περιμένεις λίγο για να σιγουρευτεις κατα ποσο είναι το ιδιο πρόβλημα με το δικό μου ή εαν είναι κάτι άλλο όπως μια "τιμωρία", καθώς υπάρχουν πρόσφατα cache του google για τις ιστοσελιδες σου πριν 1 βδομαδα. Τα πιο πανω ερωτήματα και ειδικά το 2 θα σε βοηθήσει να καταλάβεις αν είναι αυτό.
best seller

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 24 Μάιος 2009 19:40

Με τα seo tool και εγω τα βλεπω 2 κ'3 αλλα αν το ψαξεις περισσοτερο ειναι 0
τορα οσο αναφορα για τα για τις λεξεις

οπως santorini hotels, hotels in oia, Hotel Atlantida, κτλ.. παντα εβγαινε στην πρωτη σελιδα σε διαφορες θεσεις ηδικα
το net kai to palio site to volcanos

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 24 Μάιος 2009 20:42

δεν ειναι αυτο τελικα διοτι δες αυτην την εικονα τα 2 λαθοι που βγαζει η google ειναι οι 2 σελιδες που εγω εχω σβησει.............οποτε καταληγουμε παλι στα λινκ εκει μαλλον ειναι
η αιτια
Συνημμένα
24-5-2006 7-33-53 μμ.png
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgos την 26 Μάιος 2009 20:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 25 Μάιος 2009 00:12

ρε παιδια μυπως πρεπει να ανεβασω ενα αρχειο πχ robots.txt
που να επιτρεπει τα ρεβοτ σε ολα τα σιτε οπως αυτο ?

User-Agent: *
Allow: /

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Μάιος 2009 16:14

είναι δικό σου το ξενοδοχείο;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
georgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georgos » 25 Μάιος 2009 18:57

Ευχαριστω ολα τα μελοι του freestuf για την πολυτιμη βοηθεια και την υποστιρηξη........ :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες