Πληροφορίες για αγορά OLYMPUS E-520 + ZUIKO DIGITAL ED 40-15

Ένας χώρος για την θεωρία της φωτογραφίας και για τις φωτογραφικές μηχανές

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
galne

Δημοσίευση από galne » 18 Μάιος 2009 04:26

Καλησπέρα

Σκοπεύω να αγοράσω την OLYMPUS E-520 + ZUIKO DIGITAL ED 40-150MM + ED 14-42MM DOUBLE ZOOM KIT

www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562056

Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το συγκεκριμένο μοντέλο και αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο αντί αυτού.

Επίσης θέλω να ρωτήσω για την αυτονομία του και την καλύτερη συμβατή κάρτα μνήμης. Καθώς ασχολούμαι ερασιτεχνικά και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.

ευχαριστώ έκ'των προταίρων!!!!!!

Άβαταρ μέλους
gvarth
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvarth » 18 Μάιος 2009 11:38

galne έγραψε:Καλησπέρα

Σκοπεύω να αγοράσω την OLYMPUS E-520 + ZUIKO DIGITAL ED 40-150MM + ED 14-42MM DOUBLE ZOOM KIT

www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562056

Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το συγκεκριμένο μοντέλο και αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο αντί αυτού.

Επίσης θέλω να ρωτήσω για την αυτονομία του και την καλύτερη συμβατή κάρτα μνήμης. Καθώς ασχολούμαι ερασιτεχνικά και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.

ευχαριστώ έκ'των προταίρων!!!!!!
Καλή σου μέρα.

Πρόκειται για αξιοπρεπέστατη επιλογή. Θα την αγόραζα αλλά από φωτογραφικό κατάστημα μετά από δοκιμή και όχι από e-shop ούτε από αλυσίδες που πουλάνε ηλεκτρονικές κατασκευές γενικά και άοριστα ... Προσωπική άποψη και αντίληψη.

Θα πρέπει επίσης να εξακριβώσεις κατά πόσον θα λάβεις διετή εγγύηση της Fotomatic που είναι επίσημη αντιπροσωπεία. Να αποφύγεις παράλληλη εισαγωγή που ίσως να κερδίσεις λίγα ευρώ αλλά αν κάτι πάει στραβά , θα χάσεις τον ύπνο σου ...

Η μπαταρία κρατά 350-500 λήψεις αναλόγως της χρήσης του flash. Όσον αφορά την κάρτα μνήμης , όλες είναι πλέον τεχνολογικά εξελιγμένες. Αγόρασε κάποια 2GB ή 4GB που να είναι γρήγορη.
Αγαπάς το δάσος ; Αγαπάς τη θάλασσα ; Τότε αγαπάς και τη ζωή ...

:: Το ιστολόγιό μου :: :: Υπολογιστικά εργαλεία για μηχανικούς ::

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφία και Φωτογραφικές μηχανές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης