Λαθος να κλειδωθει το post 1..2..3 βηματα...

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
monkey
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από monkey » 22 Μάιος 2009 18:32

Νομίζω οτι ήταν υπερβολή να κλειδωθεί το συγκεκριμένο ποστ.

Επίσης θεωρώ πως όσοι συμμετήχαν κρατήσαν το γνωστό καλό επίπεδο του freestuff.

Προσωπική μου άποψη είναι οτι το freestuff είναι μια κοινότητα φίλων/μελών και μετά μια πηγη πληροφοριών σχετικα με ιντερνετ κλπ.

Οταν κρατάμε το επίπεδο θεωρώ οτι μπορούμε να συζητάμε τα πάντα, όσο ιδιαίτερο και αν είναι το θέμα.

ευχαριστώ

monkey
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από monkey » 22 Μάιος 2009 18:36

και φυσικά το ποστ μου δεν είχε καμία πρόθεση να προσβαλλει τον ALR... και αν εκληφθηκε έτσι του ζητώ συγγνώμη..

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 22 Μάιος 2009 18:42

monkey έγραψε:Προσωπική μου άποψη είναι οτι το freestuff είναι μια κοινότητα φίλων/μελών και μετά μια πηγη πληροφοριών σχετικα με ιντερνετ κλπ.
Αν επιτρεπόταν εδώ ότι πιστεύει ο καθ ένας σύμφωνα με την προσωπική του άποψη τότε θα είχαμε γίνει ζούγκλα.

Τις προσωπικές απόψεις μπορούμε να τις εκφράσουμε ελεύθερα στα προσωπικά μας site, δέν είναι σωστό να κάνουμε "μπάχαλο" τα site των άλλων.

Δέν μιλάω σάν εκφραστής του freestuff αλλά σάν κάποιος που έχει σιχαθεί τους "οπαδούς-τραμπούκους" και θα ψήφιζα άνετα να καταργηθεί το "οργανωμένο" ποδόσφαιρο και μπάσκετ για μερικά χρόνια στην χώρα μας.
Εικόνα

monkey
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από monkey » 22 Μάιος 2009 19:05

hik hok,

μαζι σου στο να καταργηθουν.. ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου.. και εγω συχαίνομαι τους ανεγκέφαλους και τους στρατους που έχουν φτιάξει οι προεδράδες..

αλλά:

α) στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έγινε κανένα μπάχαλο, ουτε ξέφυγε κανείς

β) αν μετα απο σχεδόν 10 χρόνια λειτουργίας το freestuff θεωρείται προσωπικό site του cordis και των administrators (πράγμα που δεν το νομίζω) και όχι ένα φορουμ που εκμεταλλεύεται ο cordis και διαχειρίζεται το group των administrators αλλα ανηκει στα μέλη του, εγώ απογοητεύομαι...

αλλά επίσης θεωρώ και άστοχο αυτο που είπες οτι θα γινομασταν ζούγκλα αν λεγαμε ότι πιστεύουμε...

η ελευθερία του λόγου στο μέτρο που δεν θίγει κανένα ειναι η βασική αρχη που διέπει τα πετυχημένα forum οπως το freestum.

ευχαριστω [/quote]

monkey
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από monkey » 22 Μάιος 2009 19:18

xaxaxaxa freestuff εννοούσα...sorry

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 22 Μάιος 2009 19:18

Γι' αυτό υπάρχει το κουμπάκι "edit"! ;)

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 22 Μάιος 2009 19:24

monkey, καθώς το φόρουμ είναι τεχνολογικό, τα οπαδικά-θρησκευτικά-πολιτικά είναι εκτός θεματολογίας. Και επειδή αυτά τα θέματα συνηθίζουν να φανατίζουν τους ανθρώπους, αποφεύγουμε να έχουμε τέτοιες συζητήσεις :)

Από την άλλη, αν θες να γράψεις για την κυκλική οθόνη LED που έχει το ΣΕΦ για τις διαφημίσεις, ευχαρίστως να το κάνεις :wink:

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 22 Μάιος 2009 19:28

Telika otan ypnotizomai mono tous arithmous tou joker den vlepo... :lol:

monkey... exoun syzhththei se palaiotera threads ta peri podosfairikon, politikon, thriskeutikon klp..

esy mporei na exeis olh thn kalh diathesh na syzhthseis sovara kai hrema.. alla poromena omos, den einai kai tha to kanate "mpimp" to thema....
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

monkey
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από monkey » 22 Μάιος 2009 19:32

βασικά ήθελα να σου κάνω πλακα :lol: :lol: και μπήκα, μπας και βρω τιποτα, στο
http://www.sef-stadium.gr

άσχετο!

άθλιο site για ένα στάδιο που φιλοξένησε Ολυμπιακούς αγώνες... τεσπα

σταματάω την γκρίνια εδώ

καλο σ-κ σε όλους :D

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Μάιος 2009 21:25

Αν και γενικά αποφεύγω να απαντώ σε τέτοια θέματα λέω να πω και την δική μου άποψη σε αυτό...

Οι όροι χρήσης του freestuff είναι πολύ σαφής σε μερικά θέματα και ένας από τους κύριους όρους προβλέπει την ευχέρεια των διαχειριστών να κλειδώνουν όποιο θέμα θεωρούν ότι μπορεί να ξεφύγει...

Για τον ίδιο λόγο έχουν απαγορευτεί οι πολιτικές και οι θρησκευτικές συζητήσεις κάθε είδους... Μερικά μέλη δεν το δέχτηκαν αυτό και αποχώρησαν αλλά έτσι είναι γιατί έτσι χρειάζεται...

Πάραυτα, είναι άσκοπο να απαγορευτούν τα αθλητικά θέματα γιατί έτσι θα αποκλείσουμε μια σειρά θεμάτων που καλό είναι να φαίνονται, επιτυχίες ελληνικών ομάδων ή αθλητών στο εξωτερικό κτλ κτλ...

Μια συζήτηση όμως, για ένα θέμα όπως αυτό που άνοιξες, καταλαβαίνεις φυσικά ότι μπορεί να εξελιχθεί σε καυγά και αυτό δεν το θέλει κανείς...

Προκειμένου να αποφευχθεί αυτό το κλειδωματάκι ήταν αναγκαίο...

Επίσης, καλό είναι να μην δημιουργούμε νέα θέματα για μια διαφωνία μας με ένα διαχειριστή μιας και όλο το σκεπτικό πίσω από το κλείδωμα θα μπορούσε να εξηγηθεί με ένα προσωπικό μήνυμα... Χώρια που οι υποδείξεις προς διαχειριστές επίσης απαγορεύονται από τους όρους χρήσης...

Αυτά...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Μάιος 2009 08:27

Ηθελα να ηξερα ολα αυτα τα κλειδια των λουκετων που εχετε βαλει τι θα τα κανετε ?

που τα ακουμπατε ?
ειναι πολλα μπας και τα πουλησουμε για χαλκο ?
πιστευω να μην ειναι πετσινα !!!

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 23 Μάιος 2009 13:27

Είναι με συνδυασμό οι κλειδαριές, δε χρειαζόμαστε κλειδιά :P

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 24 Μάιος 2009 03:49

Φίλε monkey :D
Η Δημοκρατία έχει σαφέστατα όρια και κανόνες, που τη διακρίνουν ξεκάθαρα απ'το 'ξέφραγο αμπέλι'.
Έχεις κάθε δικαίωμα, να 'πιάσεις' προσωπικά π.χ. τον Χ-υπουργό και να του πεις: "Έχω την άποψη ότι είσαι τελείως μ@@@@@@@ς διότι κάνεις αυτό, ενώ αν έκανες εκείνο θα κέρδιζες την εμπιστοσύνη των ψηφοφόρων σου, την ησυχία σου, κλπ κλπ"

Για τράβα κάνε το ίδιο ακριβώς, ενώ τα κανάλια 'τραβάνε' και τα φλας δίνουν και παίρνουν!... Εκεί να δεις πόσο δημοκρατικά σ'έχουν 'μπουζουριάσει' για "εξύβριση", μέχρι να πεις ΄κρομμύδι΄ :wink: !!
Δεν θα σου φταίει η Δημοκρατία, αν από άγνοια, παρέβης τους κανόνες της και σε 'μπουζουριάσανε'...
Το Σύνταγμά μας το λέει ξεκάθαρα -ήδη από τις παλιές εκδόσεις του- : "Η άγνοια του Νόμου τιμωρείται!"

Και για να σε βοηθήσω, οι κανονισμοί του FORUM είναι εδώ, απλά κι ωραία ώστε να βλέπουμε (όπως είδα κι εγώ) πού τελειώνουν τα δικά μας δικαιώματα και πού αρχίζουν τα δικαιώματα των άλλων :) :), όπως και σε κάθε χώρο φίλων, ελεύθερων, κλπ κλπ μελών :P :P
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
lefterian
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lefterian » 24 Μάιος 2009 19:43

ο κακός-κακός Λευτέρης, θέλει να θυμίσει όμω,ς πως όταν τους κανόνες τους παραβαίνουν μερικοί μοντεράτορες τότε οι νομοθέτες φέρονται πιο ελαστικά.

αυτό το λέω χωρίς κακία (για να μην παρεξηγιόμαστε). :)
Taurelilomёa-tumbalemorna Tumbaletaurёa Lomёanor
Παραμύθια για παιδιά! I will believe More than it seems Untame Lion

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 24 Μάιος 2009 21:29

lefterian έγραψε:ο κακός-κακός Λευτέρης, θέλει να θυμίσει όμω,ς πως όταν τους κανόνες τους παραβαίνουν μερικοί μοντεράτορες τότε οι νομοθέτες φέρονται πιο ελαστικά.

αυτό το λέω χωρίς κακία (για να μην παρεξηγιόμαστε). :)
Μερικά παραδείγματα θα ήταν πολύ χρήσιμα...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες