Τον καιρό που τελειώνουν οι ειδήσεις φταίει το Internet

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 07 Ιουν 2003 00:15

Ήρθε η περίοδος που μισεί κάθε δημοσιογράφος που σέβεται τον εαυτό του. Πως θα βγει ο άρτος ημών ο επιούσιος από τη στιγμή που δεν κινείται μύγα;

Άντε να γίνει καμιά ληστειούλα, καμία φρικτή δολοφονία από μη Αλβανό, κάτι τις τέλος πάντων που να αξίζει. Καμιά απόπειρα αυτοκτονίας on camera ή καμία λεωφορειοπειρατεία; Κάτι τέλος πάντων... Υπάρχει λοιπόν η σκέψη, όπως ακριβώς γίνεται με τη λιτανεία για βροχή, να γίνει καμιά λιτανεία για ειδήσεις.

Αυτό που ξέρουν λίγοι είναι ότι πολλοί δημοσιογραφίζοντες δεν εργάζονται σε μηναία βάση, αλλά πληρώνονται με το "κομμάτι", δηλαδή με κάθε άρθρο που αξίζει. Και αξίζει μόνο ότι πουλάει πλέον...

Και για να έχουμε να πληρώσουμε το ενοίκιο του μήνα θα πρέπει να πάμε στην παραλία και να δείξουμε τις λουόμενες (όχι στις παραλίες δεν υπάρχουν λουόμενοι, αφού δεν τους δείχνει η κάμερα). Βέβαια, όσα λιγότερα φοράει η κοπέλα τόσο καλύτερα.

Έτσι αν βρούμε κάποια χωρίς μπικίνι και με τάνγκα 4 νούμερα μικρότερο από αυτό που θα έπρεπε, είμαστε μια χαρούλα. Το δείχνουμε σε αργή κίνηση (όπως το πλάνο της Μαντώ στη Eurovision) και για να το εμπεδώσουμε κάνουμε 10 κοντινά και το ξαναπερνάμε πλησιάζοντας με το πλάνο στη διαγώνιο (για καλύτερη οπτική από πίσω).

Επιπλέον, αν δουλεύουμε σαν υπεύθυνοι προγράμματος σε κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας τύπου ALTER (ιδιοκτησία Κόκκαλη, Κουρή, Αθανασούλη) θα πρέπει να προσέξουμε μετά τη βραδινή ενημέρωση να υπάρχει πικάντικο περιεχόμενο εις την γαλλικήν. Στο STAR το έχουν κόψει λίγο, ιδιαίτερα μετά από εκείνη την πετυχημένη σειρά με τους gay σε ερωτικές περιπτύξεις... Και μια που είπα Κουρή, πως και άραγε σταμάτησε να βρίζει τον κ. Αθανασούλη; Μα φυσικά πήρε μεγάλο ποσοστό στο Alter, όπως του έταξαν και όπως έγραψε μέχρι και το Καρφί...

Για τοπικά κανάλια και σταθμούς χωρίς δημοσιογράφους, που αναμεταδίδουν μόνο ροζ τηλέφωνα και ροζ μηνύματα, δεν θα μιλήσω. Ασχετα αν οι ιδιοκτήτες τους είναι καταξιωμένοι κύριοι και πολύ δικτυωμένοι, με κοινωνική προσφορά.

Το ίδιο ισχύει και για "μεγάλα" portals, στα οποία διαβάζουμε από καιρό σε καιρό να βρίζουν τα καζίνο και όλα τα σχετικά, αλλά στο πάνω μέρος της σελίδας φιλοξενούν τις γνωστές διαφημίσεις.

Ακόμη και φοβερά άρθρα για την καταστροφή που θα φέρει η ανεξέλεγκτη χρήση του internet διαβάσαμε στο Βήμα, ωστόσο στο in.gr (και τα δύο ανήκουν στο ΔΟΛ) το διαφημιστικό του kingsolomons.com παραμένει εδώ και χρόνια (η πρώτη τους διαφήμιση ήταν). Άραγε πως πήρε το domain "in.gr" ο Δημοσιογραφικός Οργανισμός Λαμπράκη αφού απαγορεύεται η πώληση ονομάτων 2 χαρακτήρων, εκτός αν υπάρχει εταιρεία της οποία τα αρχικά (κατατεθειμένα ως copyright) αρχίζουν από I και N (πχ ο Isaak Neuton θα μπορούσε να αγοράσει το IN.gr);

Σε δύσκολους καιρούς ασυδοσίας, κρατικής, κομματικής και τηλεοπτικής, με star που δεν σηκώνουν Τατιανιές και κατεστραμμένους ψευτοήρωες και ηρωίδες, τύπου Μπάρκα κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. ίσως θα πρέπει να δούμε πιο ξεκάθαρα τις επιθέσεις ενάντια στο internet και τις καταγγελίες κατά των επικίνδυνων κακοποιών που κυκλοφορούν στο internet για να διαφθείρουν αθώα παιδιά. Όχι ότι τέτοιοι δεν κυκλοφορούν, αλλά δεν είναι χιλιάδες, δεν κινδυνεύουμε όλοι να δούμε προσωπικές μας στιγμές στο internet, ούτε όσοι το κάνουν, το κάνουν για να θησαυρίσουν. Το κάνουν επειδή είναι άρρωστοι.

Άραγε οι κυρίες που βλέπουν τον πισινούλη τους φάτσα κάρτα σε κοντινό, το έχουν επιτρέψει; Μήπως κάτι τέτοιο απαγορεύεται; Το ρεζίλεμα αθώων μέχρι αποδείξεως του εναντίου επιτρέπεται; Τι έγινε άραγε εκείνος ο νόμος περί προστασίας των δικαιωμάτων κατηγορουμένων και πολιτών;
Σκεφτείτε όλους αυτούς που τους έχουν πατήσει τα ΜΜΕ και τους έχουν στύψει καλά - καλά, χωρίς καμία απόδειξη (δεν χρειάζονται αποδείξεις αφού αρκεί το ιερό ρεπορτάζ... που πολλές φορές είναι δημιούργημα δημοσιογραφικού μυαλού, σύμφωνα με όσες αντιλήψεις επικρατούν στον πολύ κόσμο).

Σκεφθείτε ότι κάποιοι δημοσιογράφοι (πολύ λίγοι) φτάνουν στο σημείο να δημιουργούν ειδήσεις, ειδικά το καλοκαίρι, οπότε και βλέπουμε ρεπορτάζ για το internet με hackers του κακού καιρού σε σκοτεινό φόντο, που μόνο κουκούλα δεν φοράνε (ένα πράμα σαν Αρτέμης Μάτσας), να προσπαθούν να εξηγήσουν πως γίνεται να αποσπούν κρατικά μυστικά και να ρίχνουν ιούς σε ξένα computers. Η βλακεία σε όλο της το μεγαλείο, από ημιμαθείς ανθρώπους, με μόνο στόχο το γρήγορο και εύκολο κέρδος (80-100 Ευρώ τα καλά θέματα).

Συγνώμη για τον πολύτιμο χρόνο που διαθέσατε για να φτάσετε μέχρι εδώ. Δεν επιθυμώ να πω ότι όλοι είναι λερωμένοι και η κοινωνία έχει τα χάλια της. Απλά το συμπέρασμα που έχω βγάλει, μετά από πολλά κιλά δημιουργικής τηλεπαρακολούθησης, είναι ότι πρέπει να προσέχουμε πολύ ποιόν βλέπουμε και σε ποιόν χαρίζουμε τα 45 λεπτά του απογεύματος μας.

Για εμένα διασώζεται ο Τέρενς Κουίκ (όταν δεν μιλάει για ΝΔ και ΠΑΟ), ενώ δυστυχώς αξιόλογοι τηλεδημοσιογράφοι, πλαισιώνονται ακόμη από έμπειρους στο αντικείμενο συνεργάτες - ταχυδακτυλουργούς (ονόματα στο επόμενο).

Υ.Γ. "Και τώρα τι θα κάνουμε χωρίς βαρβάρους;"

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 07 Ιουν 2003 00:45

Όπου υπάρχει χρησιμοθηρία και κερδοσκοπισμός δεν υπάρχει και πραγματική είδηση.

Πιστεύω ότι τώρα που δεν υπάρχουν μακελειά τύπου πολέμου στο Ιρακ, ο Ευαγγελάτος είναι ικανός να σκοτώσει τη μάνα του για να αυξήσει την τηλεθέαση.

Έχω μια απορία: όταν κάνουν παιδί ο Ευαγγελάτος και η Τατιάνα, λες να είναι η έλευση του Αντιχρίστου; :lol: :lol:
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

mitsubishi

Δημοσίευση από mitsubishi » 07 Ιουν 2003 03:33

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις φίλε μου. Απλώς μία απορία.
arhontas έγραψε:...αν δουλεύουμε σαν υπεύθυνοι προγράμματος σε κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας τύπου ALTER (ιδιοκτησία Κόκκαλη, Κουρή, Αθανασούλη)...
Είσαι σίγουρος ότι ο Κόκκαλης έχει σχέση με το Alter;

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 07 Ιουν 2003 17:53

α και το topic ξέρεις τι μου θύμισε; το γνωστό ρητό: "της κοντής ψ@λής της φταίνε οι τρίχες" :lol:

arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 07 Ιουν 2003 18:20

Σε καμιά ΑΕ (ανώνυμη εταιρεία) δεν ξέρει κανείς τους πραγματικούς μετόχους εκτός αν το δηλώσουν οι ίδιοι. Μπορεί να είναι και ο Καντάφι... και να έχει βάλει κάποιον άλλο να πουλάει μούρη.

Για το Alter, από όσα ξέρω :

- Ήταν ιδιοκτησία Κουρή

- Πριν πάει ο Ευαγγελάτος και για να γίνει ο "εκσυχρονισμός" του μαγαζιού μπήκε ο Αθανασούλης με κάποιο ποσοστό.

- Έγινε αύξηση κεφαλαίου (επιπλέον 2.000.000 μετοχές) με αποτέλεσμα το ποσοστό του Κουρή να μειωθεί σημαντικά, αφού δεν μπορούσε να ακολουθήσει στην αύξηση μετοχικού κεφαλαίου. Η τιμή της μετοχής σχεδόν διπλασιάστηκε.

- Μετοχική σύνθεση εταιρείας Ελεύθερη Τηλεόραση Α.Ε. (πριν τις τελευταίες υποσχέσεις προς Κουρή) : Παυλοπούλου Αναστασία (25%), Κούτρα Δήμητρα (20,19%), Κουρής Ανδρέας (18,84%), Κουρής Γεώργιος (13,58%), Marfin (5,01), Επενδυτικό κοινό (17,38%)

Σχόλιο : Που είναι ο "ιδιοκτήτης" κ. Αθανασούλης στη μετοχική σύνθεση ; Αφεντικό χωρίς μετοχές ή μέτοχοι που βάζουν το όνομα τους χωρίς τα λεφτά τους και δεν έχουν τίποτα; Για δείτε κάτι ενδιαφέρον στη Ναυτεμπορικήhttp://www.naftemporiki.gr/news/static/ ... 302889.htm

Σύμφωνα με το άρθρο τον Μάρτιο ο κ. Αθανασούλης έσκιζε τα ιμάτια του, ότι το Alter δεν ήταν δικό του, παρά το γεγονός ότι ο Κουρής έλεγε πως το πούλησε σε αυτόν και οι κυρίες Παυλοπούλου και Κούτρα ήταν απλά βιτρίνα.

* Για τον κ. Κόκκαλη δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, ούτε για κανέναν άλλον από δαύτους. Αυτό που ξέρω είναι ότι εργαζόμενος στο Alter (ο κ. Γεωργίου, στα Ινδιάνικα "Χαμόγελο που Σκοτώνει") δήλωσε στον αέρα πριν φύγει από το κανάλι "Αφεντικό μου είναι ο κ. Σωκράτης, ευχαριστώ πρόεδρε...").

Δεν λέω ότι ο κ. Γεωργίου είναι πιο έγκυρη πηγή στα ΜΜΕ αλλά κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί ότι είναι μέσα στα πράγματα. Πάντως το συγκεκριμένο ρεπορτάζ της Ναυτεμπορικής δεν το είδα να παίζει σε κανένα κανάλι...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 07 Ιουν 2003 20:20

arhontas έγραψε:
Σε καμιά ΑΕ (ανώνυμη εταιρεία) δεν ξέρει κανείς τους πραγματικούς μετόχους εκτός αν το δηλώσουν οι ίδιοι. Μπορεί να είναι και ο Καντάφι... και να έχει βάλει κάποιον άλλο να πουλάει μούρη.
Στις κατασκευαστικές εταιρείες και στα ΜΜΕ είναι υποχρεωτικό οι μετοχές να είναι ονομαστικές

mitsubishi

Δημοσίευση από mitsubishi » 08 Ιουν 2003 04:51

arhontas έγραψε:Μετοχική σύνθεση εταιρείας Ελεύθερη Τηλεόραση Α.Ε. [/b](πριν τις τελευταίες υποσχέσεις προς Κουρή) : Παυλοπούλου Αναστασία (25%), Κούτρα Δήμητρα (20,19%), Κουρής Ανδρέας (18,84%), Κουρής Γεώργιος (13,58%), Marfin (5,01), Επενδυτικό κοινό (17,38%)
Για την ακρίβεια, οι μέτοχοι της "Ελεύθερη Τηλεόραση Α.Ε." με ποσοστό άνω του 5% ως και τις 2/6/2003 ήταν:
Κουρής Ανδρέας: 18,750%
Κουρής Γεώργιος: 9,298%
Παυλοπούλου Αναστασία: 24,998%
Κούτρα Δήμητρα: 20,190%
Marfin Classic ΑΕΕΧ: 5,010%
Λοιπό επενδυτικό κοινό: 21,754%
arhontas έγραψε:Σχόλιο : Που είναι ο "ιδιοκτήτης" κ. Αθανασούλης στη μετοχική σύνθεση ; Αφεντικό χωρίς μετοχές ή μέτοχοι που βάζουν το όνομα τους χωρίς τα λεφτά τους και δεν έχουν τίποτα; Για δείτε κάτι ενδιαφέρον στη Ναυτεμπορικήhttp://www.naftemporiki.gr/news/static/ ... 302889.htm

Σύμφωνα με το άρθρο τον Μάρτιο ο κ. Αθανασούλης έσκιζε τα ιμάτια του, ότι το Alter δεν ήταν δικό του, παρά το γεγονός ότι ο Κουρής έλεγε πως το πούλησε σε αυτόν και οι κυρίες Παυλοπούλου και Κούτρα ήταν απλά βιτρίνα.
Μα νομίζω ότι το άρθρο που παραθέτεις τα λέει ξεκάθαρα ακόμη και για όσους (τυχόν) ανυποψίαστους υπάρχουν. Οι κκ. Αθανασούλης και Βαλσαμίδης χρησιμοποιούν ως "βιτρίνες" τις συζύγους τους για να μην εμφανίζονται ως μέτοχοι του Alter. Όλα αυτά βεβαίως για το ασυμβίβαστο (βλ. δημόσια έργα). Το ίδιο κάνει και ο κ. Κόκκαλης στον Flash, το ίδιο και ο κ. Μπόμπολας σε Πήγασο και Ακτωρα (όχι σύζυγο αυτός αλλά γιο) και ούτω καθεξίς. Δεν είναι κάτι "καινοφανές" ούτε η ανακάλυψη της Αμερικής.
arhontas έγραψε:Για τον κ. Κόκκαλη δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, ούτε για κανέναν άλλον από δαύτους. Αυτό που ξέρω είναι ότι εργαζόμενος στο Alter (ο κ. Γεωργίου, στα Ινδιάνικα "Χαμόγελο που Σκοτώνει") δήλωσε στον αέρα πριν φύγει από το κανάλι "Αφεντικό μου είναι ο κ. Σωκράτης, ευχαριστώ πρόεδρε...").

Δεν λέω ότι ο κ. Γεωργίου είναι πιο έγκυρη πηγή στα ΜΜΕ αλλά κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί ότι είναι μέσα στα πράγματα. Πάντως το συγκεκριμένο ρεπορτάζ της Ναυτεμπορικής δεν το είδα να παίζει σε κανένα κανάλι...
Νομίζω ότι από την (έστω και ελάχιστα λάθος) μετοχική σύνθεση που ο ίδιος έγραψες, καταλαβαίνεις ότι ο κ. Κόκκαλης δεν έχει σχέση με το Alter. Αδιαφορώ για ό,τι λέει ο "μέσα-στα-πράγματα" κ. Γεωργίου (αδυνατώ να πιστέψω ότι έγραψες κάτι τέτοιο για αυτόν τον άνθρωπο!). Αυτό που ξέρω είναι ότι το μετοχικό κεφάλαιο έχει "ταβάνι" το 100%, όχι το 120% ή το 130%!

arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 08 Ιουν 2003 15:18

Φίλε Aguila μπορεί να είναι ονομαστικές αλλά ποιανού είναι το όνομα...

Φίλε Mitsubishi, η μετοχική σύνθεση που ανέφερα είναι η επίσημη σύμφωνα με το Alter και αυτή έχει κατατεθεί τόσο στις αρμόδιες υπηρεσίες όσο και κατά την ακροαματική διαδικασία. Αν έχει αλλάξει από τον Μάρτιο έως τώρα, οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το γνωρίζω.

Τώρα για τον κ. Κόκκαλη, δεν πρόκειται να αναφερθώ σε νέο κειμενάκι, μια και δικά τους είναι τα φράγκα ας τα φάνε μόνοι τους, αλλά να σου πω το εξής :

Το ταβάνι μπορεί να είναι το 100%, όμως τα χρήματα και οι κρυφές συμφωνίες με ποικιλία νομικών μορφών το καλύπτουν και αυτό. Αν δηλαδή εγώ θέλω να αγοράσω το Alter και έχω να δώσω κανένα δις και επιπλέον να πληρώσω τρέχοντα έξοδα που δεν βγαίνουν από φυσιολογικά έσοδα (πχ δίδυμα Ευαγγελάτος - Τατιάνα), τότε παίρνω χρήματα από 3ο επενδυτή, τις αγοράζω και του δίνω ένα ψευτοχαρτάκι που λέει ότι του μεταβιβάζω τις μετοχές την ημερομηνία 1/1/2007 εκτός αν του καταβάλω τα χρήματα μέχρι τότε. Φυσικά δεν έχω στοιχεία για να πω κάτι τέτοιο.

Όμως το άρθρο που δεν αφορούσε την μετοχική σύνθεση του Alter, αλλά την πρακτική διαφόρων που θέλουν να λέγονται δημοσιογράφοι να ασχολούνται με βλακείες περί internet (πχ "ξέρατε ότι μπορεί και δικά σας video να πουλιούνται έναντι αδράς αμοιβής στο εξωτερικό..."). Είναι πασιφανές ότι εκμεταλλεύονται την άγνοια του κόσμου για να πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 08 Ιουν 2003 22:05

arhontas έγραψε:Φίλε Aguila μπορεί να είναι ονομαστικές αλλά ποιανού είναι το όνομα...
ομολογώ οτι δεν κατάλαβα τη διατύπωση της ερώτησης σου.Άν θέλεις να μάθεις για τη μετοχική σύνθεση της συγκεκριμένης εταιρείας τηλ/σε στην ίδια την εταιρεία και έιναι υποχρεωμένοι να σε ενημερώσουν.Αν δεν το κάνουν ενημέρωσε το Χ.Α.Α.Αν βέβαια ενοείς οτι μπορεί να είναι σε άλλο όνομα και άλλος να τις ελέγχει,δεν το ξέρω.Άλλο η "διαπλοκή" και άλλο η πραγματικότητα...

mitsubishi

Δημοσίευση από mitsubishi » 09 Ιουν 2003 06:17

arhontas έγραψε:Φίλε Mitsubishi, η μετοχική σύνθεση που ανέφερα είναι η επίσημη σύμφωνα με το Alter και αυτή έχει κατατεθεί τόσο στις αρμόδιες υπηρεσίες όσο και κατά την ακροαματική διαδικασία. Αν έχει αλλάξει από τον Μάρτιο έως τώρα, οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το γνωρίζω.
Αυτή που σου γράφω εγώ είναι η επίσημη ενημέρωση από το Χ.Α. την προηγούμενη εβδομάδα. Ούτως ή άλλως πάντως δεν έχει και πολλή σημασία όπως σου έχω ξαναγράψει, οι διαφορές είναι μικρές.
arhontas έγραψε:Το ταβάνι μπορεί να είναι το 100%, όμως τα χρήματα και οι κρυφές συμφωνίες με ποικιλία νομικών μορφών το καλύπτουν και αυτό. Αν δηλαδή εγώ θέλω να αγοράσω το Alter και έχω να δώσω κανένα δις και επιπλέον να πληρώσω τρέχοντα έξοδα που δεν βγαίνουν από φυσιολογικά έσοδα (πχ δίδυμα Ευαγγελάτος - Τατιάνα), τότε παίρνω χρήματα από 3ο επενδυτή, τις αγοράζω και του δίνω ένα ψευτοχαρτάκι που λέει ότι του μεταβιβάζω τις μετοχές την ημερομηνία 1/1/2007 εκτός αν του καταβάλω τα χρήματα μέχρι τότε. Φυσικά δεν έχω στοιχεία για να πω κάτι τέτοιο.
Συμφωνούμε ότι το "Κουρέικο" έχει περίπου 29%; Ότι οι κκ. Αθανασούλης και Βαλσαμίδης (μέσω των συζύγων τους) έχουν περίπου 45%; Η Marfin άλλο 5%; Ε, περισεύει σχεδόν 21% για να "παίζεται" στη Σοφοκλέους, το οποίο δεν ανήκει σε κανέναν σε ποσοστό άνω του 5%. Πού λοιπόν χωράει ο Κόκκαλης; Με ποιόν από όλους αυτούς μπορεί να έχει κάνει τέτοια συμφωνία σαν αυτή που λες; Και γιατί να το κάνει, γιατί να μπλεχτεί με το Alter; Εδώ το Magic ήθελε να κάνει Flash TV με πανελλήνια εμβέλεια και για 3-4 μήνες έπεσαν και τον ξέσκισαν Λαμπράκης, Τεγόπουλος και σια. Εκεί είναι η ένστασή μου.
arhontas έγραψε:Όμως το άρθρο που δεν αφορούσε την μετοχική σύνθεση του Alter, αλλά την πρακτική διαφόρων που θέλουν να λέγονται δημοσιογράφοι να ασχολούνται με βλακείες περί internet (πχ "ξέρατε ότι μπορεί και δικά σας video να πουλιούνται έναντι αδράς αμοιβής στο εξωτερικό..."). Είναι πασιφανές ότι εκμεταλλεύονται την άγνοια του κόσμου για να πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Έχεις δίκιο, παρασύρθηκα και άνοιξε παρένθεση άσχετη με το θέμα του post σου. Την κλείνω λοιπόν εδώ, λέγοντας και πάλι αυτό που σου είχα γράψει πρώτο-πρώτο:
Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις φίλε μου.

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 09 Ιουν 2003 10:44

Τελικά δεν κατάλαβα ποιό είναι το αντικείμενο αυτού του topic. Το ότι όπως είπε ο Ουμπέρτο Εκο τον Αύγουστο δεν υπάρχουν ειδήσεις ή η μετοχική σύνθεση του Alter;

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 09 Ιουν 2003 13:58

Να σας δώσω εγώ ειδήσεις!

- Κλοπές στην Αθήνα, στα σπίτια όσων έφυγαν για διακοπές!

- Ναρκωτικά στα "rave" στην Σαμοθράκη, την Κρήτη κι αλλού!

- Έρευνες για τον καρκίνο που προκαλείται από τον ήλιο!

- Έρημη πόλη - παράδεισος η Αθήνα

- .......

Τον Σεπτέμβρη πείτε μου αν δεν τα δείτε αυτά κατά την διάρκεια του Αυγούστου!

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Drizzt » 09 Ιουν 2003 16:17

Eπίσης.....

Κάηκε δάσος στην ......

Πνίγηκε 75χρονος γιατί δεν ήξερε κολύμπι στην παραλία....

και φυσικά που θα παω διακοπές.... :kaloe:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 09 Ιουν 2003 17:55

paidia eite to koroidevete eite oxi ton Augousto pernane ta simantikotera nomosxedia sti vouli.

episis ton augousto prokirissontai proores ekloges apo tin kivernisi

iparxei mia taktiki aifnidiasmou

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Drizzt » 10 Ιουν 2003 00:15

cdhyper έγραψε: episis ton augousto prokirissontai proores ekloges apo tin kivernisi

Tha eisai oprotos pou to exei graspei :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες