Κάρτες dial-up

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από deninho » 12 Ιουν 2009 15:12

άντε να κάνω τη χαζή ερώτηση εγώ: Το μαραφέτι* αυτό, τι το θες στις διακοπές σου;

*και δε μιλάω για το Internet, αλλά για τον υπολογιστή. Πήγαινε στο χωριό σου να ξελαμπικάρει το μυαλό σου. Έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου, όπου θα στραβώνεσαι μπροστά σε μια οθόνη...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από DGeorge » 12 Ιουν 2009 15:42

Συμφωνώντας απόλυτα με τον προλαλήσαντα φίλτατο deninho, θά'θελα να προσθέσω:
Αν είναι να μπει ο Μάριος στη διαδικασία dial-up, απλώς και μόνο για νά'χει το 'μαραφέτι' μαζί του στο χωριό.....
Ξέρεις Μάριε στη 12η ΕΜΑ (Δορίσκος-Έβρου) όπου υπηρέτησα, πρόλαβα στο φυλάκιο σκοπιάς την super top space technology: Τηλεφωνάκι με μανιατό! :hammer: :hammer: Λειτουργούσε άψογα σε εποχές ξηρασίας 8) 8) , ενώ -κατά καιρούς- το καλώδιο χρησίμευε και για άπλωμα μπουγάδας :o :o
Φαντάσου τώρα διπλωματική στα ΤΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ με θέμα: Πέρασμα ADSL από τη γραμμή αυτή :whistle: :thunder: :thunder: :whistle: ...Και ο Ζορρό Ζορίζεται!! :lol: :lol:
Άντε αγόρι μου να σε δει λίγο ο ήλιος, να πάρεις κάποια κυβικά καθαρού αέρα, να κάνεις Low-Level Format στο μυαλό σου. Άντε εφοδιασμένος με αρκετά κιλά "Γραψαρχ**ίνης" (σε ταμπλέτες λειτουργεί πιο άμεσα).
Αν το χωριό σου έχει θάλασσα, ρίξε καμμιά βουτιά και για μας... Βασικά τάραξε τη θάλασσα στις βουτιές! Αν έχει βουνό, ρίξ'το στις πεταλούδες. Πέσε την εκεί κάπου, σε καμμιά ξαπλώστρα. Φρόντισε να έχεις θέα...Ορίζοντα!! Άραξε, μετά από μια καλή δόση "Γραψαρχ**ίνης", ατένισε το πέραν, και φιλοσόφησε τα 'μισά της χιλιάδας' :wink:
Οι διακοπές σου θα περάσουν από μπροστά σου, πριν καλά-καλά αρχίσουν!!
Το PCδάκια θα είναι πάντα στη θέση τους και θα σε περιμένουν... Δεν έχουν να πάνε πουθενά!!!!!!!
Άντε και Καλό-Πολύ Καλό Καλοκαίρι! :D :pint: :pint: :P
PC-Ponemenos
Εικόνα

1host
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από 1host » 13 Ιουν 2009 04:32

CyberCr33p έγραψε:
1host έγραψε:Μπορείς να κάνεις ένα συμβόλαιο για το internet on the go της cosmote(με 12μηνο παραμονή)
Μετά τους 3 μήνες(νομίζω) μπορείς να το υποβαθμίσεις και να πληρώνεις μόνο 3,5€ πάγιο / μήνα(το χαμηλότερο πρόγραμμα)
Για το καλοκαίρι θα καλυφθείς έτσι..
Για αυτό καλύτερα να ρωτήσεις στην Cosmote εάν μπορεί να γίνει πριν το πάρεις ως δεδομένο.
Το έχω ρωτήσει εγώ, καθώς έχω εδώ και μήνες πρόγραμμα με 5GB(από τα αρχικά, όταν είχανε βγεί)
Μου είχανε πει για 12μηνη δέσμευση κ.ο.κ αλλά ότι στους 3 μήνες(νομίζω 3), μπορεις να κάνεις υποβάθμιση του προγράμματος
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

mariosal
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από mariosal » 13 Ιουν 2009 04:53

deninho έγραψε:άντε να κάνω τη χαζή ερώτηση εγώ: Το μαραφέτι* αυτό, τι το θες στις διακοπές σου;

*και δε μιλάω για το Internet, αλλά για τον υπολογιστή. Πήγαινε στο χωριό σου να ξελαμπικάρει το μυαλό σου. Έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου, όπου θα στραβώνεσαι μπροστά σε μια οθόνη...
Επειδή το καλοκαίρι έχω άπλετο χρόνο να κάνω ότι θέλω στον υπολογιστή και γενικά στο internet και έτσι δε θα χρειάζεται να κάνω όλα αυτά που κάνω και να μαθαίνω βασικά πράγματα μέσα στη σχολική χρονιά. Επίσης θα μπορέσω να βελτιωθώ αλλιώς αναγκαστικά λόγω έλλειψης χρόνου "θα μένω πίσω" σε σχέση με αυτά που θα μπορούσα να μάθω.

mariosal
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από mariosal » 13 Ιουν 2009 04:54

Δεν ξέρω τώρα εάν θα πάω για cosmote. Υπάρχει κεραία Vodafone στο χωριό έτσι θα έχω περισσότερο σήμα.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από CyberCr33p » 13 Ιουν 2009 09:48

Θα έχεις όμως GPRS (σιγά μην έχει 3G σε χωριό).

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από DGeorge » 15 Ιουν 2009 16:38

MarioSal έγραψε:
deninho έγραψε:άντε να κάνω τη χαζή ερώτηση εγώ: Το μαραφέτι* αυτό, τι το θες στις διακοπές σου;

Επειδή το καλοκαίρι έχω άπλετο χρόνο να κάνω ότι θέλω στον υπολογιστή και γενικά στο internet και έτσι δε θα χρειάζεται να κάνω όλα αυτά που κάνω και να μαθαίνω βασικά πράγματα μέσα στη σχολική χρονιά. Επίσης θα μπορέσω να βελτιωθώ αλλιώς αναγκαστικά λόγω έλλειψης χρόνου "θα μένω πίσω" σε σχέση με αυτά που θα μπορούσα να μάθω.
Ο deninho ξέρει πολύ καλά τι σου γράφει -πάντα φιλικότατα- :D :D . Οι διακοπές του Καλοκαιριού θεσπίστηκαν για κάποιον συγκεκριμένο σκοπό/σκοπούς... Η ανθρώπινη CPU-MOTHERBOARD χρειάζεται να 'κλείσει' από 'Data entries' και να ασχοληθεί με 'Processing' και 'Recovering' αυτών που ήδη έχει λάβει. Επίσης με το θαλάσσιο μπάνιο, ή τον περίπατο, το σώμα (το Βox) αναβαθμίζει τις δυνατότητες του τροφοδοτικού και των περιφερειακών. Έτσι η ανανεωμένη CPU-MOTHERBOARD θα μπορέσει να βασίσει σε ισχυρό Box όλες τις απαιτήσεις που πρόκειται να αντιμετωπίσει.
Κοινώς "Νους υγιής εν σώματι υγιεί!"... Αν δεν ξεκουραστείς, διακινδυνεύεις όσα 'πιστέψεις ότι έμαθες' να τα χάσεις, από απλό 'system failure'.
Καλύτερα όσα μαθαίνεις να τα μαθαίνεις αργά και σταθερά (να τα εμπεδώνεις με το 'duty cycle' του οργανισμού σου)..... Παρά πιέζοντάς τον με 'επικίνδυνο overclocking' ν'αποκτήσεις κάποιες πιο επιφανειακές γνώσεις και να αναγκαστείς να γίνεις άλλος ένας 'ξερόλας' στο σύστημα :wink: :wink: ("...Another brick in the wall..." Να δεις ποιοί το λέγανε) :hammer: :violi: :whistle:
PC-Ponemenos
Εικόνα

mariosal
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από mariosal » 15 Ιουν 2009 18:15

Pink floyd. Τέλος πάντων δεν ξέρω μάλλον θα πηγαίνω στο internet cafe του χωριού

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από CyberCr33p » 15 Ιουν 2009 19:05

Σε αυτό που χάκαρες;

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από Andreas_O » 15 Ιουν 2009 19:07

Νταξει, επειδή το συζητάγαμε για να βάλει Access Point, δεν πιάνει :P :P
;]

mariosal
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από mariosal » 15 Ιουν 2009 20:33

CyberCr33p έγραψε:Σε αυτό που χάκαρες;
Καλά αυτό χακεύεται από μόνο του :P Εγώ άνοιξα το wifi το πάσχα :roll: @andreas_o έχει διαβάσει το blog post μου

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από Hermeia » 15 Ιουν 2009 22:49

ενημερωτικά, επειδή η πρόσβαση στις διακοπές είναι ένα ζήτημα για όλους μας.. έχω τη δωρεάν σύνδεση (Modem, 56K) που δίνει η vodafon στα συμβόλαιά της, με χρέωση επακ.
Ακόμα κι αν δεν έχεις εσύ συμβόλαιο vodafon, αν ρωτήσεις γνωστους και φίλους, όλο και κάποιος θα έχει, και σχεδόν κανένας δεν χρησιμοποιεί πια τη σύνδεση αυτή.. εγώ πχ. κάπως έτσι τη δανείζομαι.. 10 τριήμερα το καλοκαίρι και δεν χαλιέται κανένας.
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από CyberCr33p » 15 Ιουν 2009 23:38

Έχω vodafon. Πώς μπορώ να μάθω το username/password μου;

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από Andreas_O » 15 Ιουν 2009 23:39

CyberCr33p έγραψε:Έχω vodafon. Πώς μπορώ να μάθω το username/password μου;
Βασικά, τον ΕΠΑΚ της Voda πρέπει να μάθεις.
Χρησιμοποιείς τα ίδια στοιχεία.

Το ίδιο ακριβώς και 'γω με HOL.
;]

mariosal
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από mariosal » 15 Ιουν 2009 23:55

Δεν ισχύει αυτό που λες @Andreas_O για όλες τις εταιρίες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες