Κάρτες dial-up

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από c0d3punk » 16 Ιουν 2009 00:04

γιατί ρε παιδιά αμα παίξετε με τα άπειρα "free" internet services το ίδιο δεν είναι?

πάρε, πάρε

πάρε κ.α.

αν θυμάμαι καλά για όσους έχουν adsl OTEnet μπορούν με το ίδιο username και password να συνδεθούν με 56k χρησιμοποιώντας ως τηλέφωνο κλήσης το 8962555555 της OTEnet.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από Andreas_O » 16 Ιουν 2009 00:12

MarioSal έγραψε:Δεν ισχύει αυτό που λες @Andreas_O για όλες τις εταιρίες.
Ναι ομως η Voda έχει στην ουσία δίκτυο HOL.
Ίδιο managment panel και γενικότερα είναι ίδιο το φάσμα υπηρεσιών.
;]

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από Hermeia » 21 Ιουν 2009 09:49

CyberCr33p έγραψε:Έχω vodafon. Πώς μπορώ να μάθω το username/password μου;
Ο αριθμος για συνδεση με χεωση επακ ειναι 89625000000
αλλά πρεπει να ζητήσεις απο την vodafon το user & password
Γενικά πλέον δεν "φορτώνει" κάποιες ώρες το δίκτυο όπως παλιά.. αλλα δεν αποκλείεται τα μεσημέρια τον δεκαπενταύγουστο..

Τα περισσότερα άλλα Free.. χρεώνουν με χρεωση ομιλίας του οτε κι οχι επακ.. γι αυτό ψάξετα πρώτα.. πχ. κάποια τράπεζα σου δίνει με ελάχιστη χρέωση μόνο για μισή ώρα κάθε μέρα, άλλη σου δίνει μόνο για να μπαίνεις στην ιστοσελίδα της.. κλπ.
Γενικά ο καθένας έχει τους δικούς του όρους και το πιο σημαντικό είναι να ψάχνεις τις λεπτομέρειες και το κόστος.

πχ. το Ifree που έδωσε ο φίλος, χρεώνει λέει κάπου 6λεπτά το λεπτό (3,60ευ την ώρα), ενώ το πρώτο που έδωσε δεν αναφέρει τη χρέωση.. και εγώ δεν αγοράζω τίποτα χωρίς να ξέρω την τιμή πρώτα..

Για την Vodafone .. πληρώνεις το ελάχιστο τοπικό επακ.. με τους ίδιους όρους του ΟΤΕ (δες τη σχετική σελίδα του).. ενώ αν είσαι μακρυά από την πρωτεύουσα του νομού (θεωρητικα το κέντρο, ακόμα κι αν δεν έχει κέντρο της vodafon), η διαφορά είναι ελάχιστη το βράδυ (8μμ - 7πμ), ενώ την ημέρα η χρέωση είναι κάπου διπλάσια..

καλες επικοινωνίες
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

mariosal
Honorary Member

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από mariosal » 21 Ιουν 2009 16:42

Βρήκα το ΕΠΑΚ σε άκυρο τμήμα της Forthnet. Πάτησα τεχνική υποστήριξη και μου τον είπε η κοπελιά του ηχογραφημένου μηνύματος ενώ η άλλη η κανονική που θα έπρεπε να μου τον πει δεν ήξερε την τύφλα της

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κάρτες dial-up

Δημοσίευση από Hermeia » 06 Ιούλ 2009 19:03

είμαι στο θαλασσόσπιτο χωρίς φορτιστή (χωρίς κινητό) και χωρίς τα στοιχεία της σύνδεσης vodafone..
φαίνεται ότι μια απο τις πιο φτηνές συνδέσεις "χωρίς συμβόλαιο" είναι της hol .. 0,032 eu/min,
τηλ. 8994000400, user; any, password: time
(ψαξε και για το hol anytime .. )

Να περνάτε καλά !
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες