Χαλαρά κι Ανάλαφρα... στην ΙΟ!

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 20 Ιουν 2009 22:56

Αποφασίσαμε με τα φιλαράκια να πάμε στην Ιο. Δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν πάει... (Τουλάχιστον εδώ στην Μακεδονία έχουν πάει όλοι! Οι Αθηναίοι δεν ξέρω τί κάνετε... :P ) Θα ήθελα καμιά πληροφορία... Που μείνατε, πως ήταν κτλ. Κανένα τηλέφωνο από ξενοδοχείο δεν θα ήταν άσχημα σε πμ (αν σας άρεσε φυσικά).

Βρήκαμε κανα 2 φθηνά αλλα πρέπει να πάρεις λεωφορίο για να πας στη θάλασσα (έλεος σε νησί παω, έχουμε κι εδώ παραλίες αν είναι να πάρω λεωφορείο) και άγνωστη απόσταση από nightlife (υποψιαζόμαστε ότι είναι στα κατσάβραχα).
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 21 Ιουν 2009 18:05

Οχι κανένας :-? Λες να τα χρειαστούμε; :D Προλαβαίνω να μάθω τα "βασικά" :lol:
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 21 Ιουν 2009 18:54

Αν θέλετε να είσαστε συνέχεια μέσα στο "παιχνίδι" να μείνετε στο camping στον μυλοπότα.
ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΗ Η ΦΑΣΗ

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 22 Ιουν 2009 16:07

Μπαα δεν ψηνόμαστε και πάρα πολύ για camping... Χαλαρα σε σπιτι/ξενοδοχείο! Κανένας δεν ξέρει ρε παίδες; Τουλάχιστον πείτε μου κατά που πέφτουν τα clubbakia. Στι λιμάνι; Στην πόλη; Ενδιάμεσα;

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 22 Ιουν 2009 16:32

Η όλη φάση στην Ιο έχει ως εξής
Το πρωί μέχρι απόγευμα στον μυλοπότα για μπάνιο, και το βράδυ στην πόλη όπου
αναλογικά υπάρχουν τα περισσότερα μπάρ απο όλα τα Ελληνικά νησιά.

Απλά είναι τόσο κοντινές οι αποστάσεις, που δεν θα έπρεπε να σας προβληματίζουν, και μην
απορίπτεται το λεωφορείο γιατί είναι το καλύτερο μέρος για γνωριμίες..

(εγώ πάντα με μηχανή πήγαινα αλλά λέμε τώρα).

Γενικά αν θέλετε κυριλέ φάση και μεγαλεία πηγαίντε σε άλλο νησί, αν θέλετε χύμα, και ξεσάλωμα προχωρείστε ακάθεκτοι.

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 22 Ιουν 2009 16:45

Δεν θέλουμε κυριλέ φάση καθόλου... Τί να την κάνουμε!! Με το camping δεν τα πάμε πολύ καλά...

Ωραία το πρωί παίρνουμε λεωφορία για μπάνιο. Το βράδυ για να πάμε στην πόλη θέλει πάλι λεωφορείο μάλλον. μέχρι τί ώρα δουλεύουν τα δρομολόγια; (Γιατί κάποια βράδια θα γυρνάμε και στο σπίτι ) :wink:

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 22 Ιουν 2009 16:58

πραγματικά δεν ξέρω μέχρι τι ώρα έχει λεωφορεία, πάντως τα ξημερώματα οι περισσότεροι φεύγουν απο τα μπαράκια με τα πόδια και κατευθύνονται πρός τον μυλοπότα (10 λεπτά περπάτημα) ή πρός το λιμάνι (15 λεπτά περπάτημα). Ισως θα ήτανε καλό να κλείσετε στην πόλη για να γλυτώσετε το βραδυνό περπάτημα..

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 22 Ιουν 2009 19:14

Ωραια! Ευχαριστώ πολύ intelcore. Και κάτι τελευταίο.. Στο γιαλό δεν μαζεύεται κόσμος; Δηλαδή τα ξενοδοχεία από εκεί μεριά να μην τα σκεφτούμε καθόλου;

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 23 Ιουν 2009 14:36

xultimatex έγραψε:Ωραια! Ευχαριστώ πολύ intelcore. Και κάτι τελευταίο.. Στο γιαλό δεν μαζεύεται κόσμος; Δηλαδή τα ξενοδοχεία από εκεί μεριά να μην τα σκεφτούμε καθόλου;
Παρακαλώ χαρά μου που βοήθησα. Ο γιαλός που είναι? (έχω πάει πάνω απο 10 φορές Ιο και δεν ξέρω καν που βρίσκεται η περιοχή αυτή) (νομίζω δεν είναι τυχαίο αυτό) χαχαχα

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 23 Ιουν 2009 16:02

Είναι η παραλία πάνω (βόρρεια) από το λιμάνι. Και στο google earth το λεει έτσι αλλά και μου το είπαν έτσι όταν πήρα τηλ σε ένα ξενοδοχείο.

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 23 Ιουν 2009 16:21

Α και αφού έχεις πάει τόσες φορές πρότεινε μου αν μπορείς κανένα καλό μέρος να μείνουμε... Στείλε σε πμ αν μπορείς!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης