Είναι spam ή δεν είναι;

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Είναι spam ή δεν είναι;

Δημοσίευση από Cha0s » 30 Ιουν 2009 11:11

Pavel έγραψε:Μιλάω για τον ΕΛΛΗΝΑ που πήρε το ρίσκο να ανοίξει ένα e-shop και θέλει να κάνει μια καλή αρχή.
Αν θέλει να κάνει μια καλή αρχή, να ξεκινήσει το eshop με κεφάλαιο και σοβαρή διαφήμιση και όχι με oscommerce και spam σε mail lists που αγόρασε με το κιλό από την Χ απατο-εταιρία.

Χέστηκα για τον Έλληνα που πήρε το ρίσκο.
Να μην το έπαιρνε. Στην Ελλάδα είναι, καλά να πάθει.

Εγώ γιατί να χρεώνομαι ένα κάρο bandwidth κάθε μέρα για τα spam;

Αν θέλω να βρω ένα προϊόν ή μία υπηρεσία, θα ψάξω όταν θέλω ΕΓΩ όχι όταν εσύ θες να ξεπουλήσεις το stock σου.

Και για όσους δεν τους κόβει η γκλάβα τους να ψάξουν στο internet, αρκεί να ανοίξουν την TV. Καταιγισμός spam και brainwashing.

Οποιοσδήποτε μου στέλνει το οτιδήποτε προς γνωστοποίηση (υπηρεσία, προϊόν, νέα, διαφήμιση) χωρίς να του το έχω ζητήσει εγώ ρητά πρώτα είναι spam.

Και τα περι 'καλημέρας' είναι για τους αφελείς. Άλλο να μου στείλεις επειδή βρήκες το mail μου κάπου, για να με ρωτήσεις κάτι, ή να με γνωρίσεις και άλλο να μου στείλεις ΚΑΘΑΡΑ για να μου πουλήσεις κάτι ή τέλοσπάντων να μου στείλεις μόνο και μόνο για να κερδίσεις εσύ κάτι.

Άγγελε συνέχισε να καταγγέλεις τις κουφάλες που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι.
Που θα πάει κάποια μέρα θα αλλάξουν τα πράγματα και τυπάκια στυλ sofokleous που το παίζουν μαγκάκια τώρα και δεν μασάνε από πρόστιμα θα βρεθούν μέσα και θα λαμβάνουν κάτι ωραία backdoor spam που θα είναι όλα δικά τους
:kaloe:

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Είναι spam ή δεν είναι;

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Ιουν 2009 11:39

Cha0s έγραψε:Άγγελε συνέχισε να καταγγέλεις τις κουφάλες που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι
σε μια ώρα από τώρα καταθέτω το παράβολο των 10 ευρώ και τυπικά προχωρά η έγκληση κατά των πρώτων 10 Ελλήνων Spammer από την Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος

1host
Επικοινωνία:

Είναι spam ή δεν είναι;

Δημοσίευση από 1host » 30 Ιουν 2009 15:27

Δώσε μας και τα links τους ώστε να ξέρουμε ποιοι θα έχουν ήδη καταγγελθεί.
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Είναι spam ή δεν είναι;

Δημοσίευση από korgr » 04 Ιούλ 2009 09:46

Ε με αυτο μεχρι που γελασα :lol:
Οταν υπαρχει η συγνωμη :kaloe:
Το e-mail αυτό σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρηθεί spam,

διότι με βάση το άρθρο 14 του Νόμου 2672/1998 (ΦΕΚ 290 τ.Α)

περιέχει τα στοιχεία του αποστολέα και δυνατότητα

διαγραφής από την λίστα παραληπτών.

Λόγω προβλήματος του server μας, πολλές από τις αιτήσεις για remove δεν ολοκληρωθήκαν

με αποτέλεσμα την συνέχιση αποστολής διαφημιστικών mail.

Ζητούμε συγνώμη για την ενόχληση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες