Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

[Solved] "Database Error: Unable to connect to the database"

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
eftichia

Δημοσίευση από eftichia » 01 Ιούλ 2009 12:07

καλημερα σας!

χρειαζομαι την βοηθεια σας στο εξης θεμα, έκανα upload ένα site "joomla" ακολουθωντας όλα τα βήματα πιστά αλλα δεν καταφερα τελικα να το ανεβασω , μου βγαινει το εξης μηνυμα...

"Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL"

τι να κάνω? να ανεβασω και το sql αρχειο? αν χρειαστει κάτι τέτοιο απο ποιο βήμα να το δουλεψω ώστε να το διορθώσω? πρεπει να καταργήσω κάτι που έχω ανεβάσει και να ανeβασω αυτο?

*διαβασα αυτο το θεμα http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=37018
εχουμε το ιδιο "Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL" αλλα εγω αυτο το σημειο που περιγραφει ο midas
"στο database_prefix αντί για domain-name_ ήθελε jos_" δεν το εχω λαθος! αρα κάτι αλλο γινεται...

ευχαριστω πολυ ! οποιος μπορει ας με βοηθησει λιγο εφτασα στην πηγη και δεν μπορω να πιω νερο!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eftichia την 03 Ιούλ 2009 10:37, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
eftichia

Δημοσίευση από eftichia » 02 Ιούλ 2009 11:59

Kαλημέρα σας!!

τελικά λύθηκε το θέμα! ειχα σβησει απο λαθος καποια modules για όποιον εχει το ιδιο προβλημα ! τα επανεφερα και εκανα upload ξανα! :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες