Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Εκπαιδευτικά θέματα σχετικά με την επιστήμη των υπολογιστών και γενικά θέματα γύρω από την εκπαίδευση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
diegito

Δημοσίευση από diegito » 08 Ιούλ 2009 12:05

Γεια σας.

Επιλέχτηκα για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα των πληροφοριακών συστημάτων του ανοικτού πανεπιστημίου Κύπρου. Θα ήθελα να μάθω εντυπώσεις από άλλα άτομα που φοιτούν στο πανεπιστήμιο αυτό ή στο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Υπάρχει κάποιος/α ?
A.P

pagou

Δημοσίευση από pagou » 29 Απρ 2010 13:12

απο την εμπειρια μου απο το Ε.Α.Π. ξερω:

λοιπον ειναι εξαιρετικα δυσκολο, απαιτει βιβλιογραφια, ερευνα και εργασιες ( 4 για καθε μαθημα) + εξετασεις στο τελος καθε χρονου για καθε μαθημα.

το καλο ειναι θα μαθεις οργανωση και ερευνα, ή θα μαθεις ή δεν θα παρεις πτυχιο

Εαν στις εξετασεις σου πουν τα βιβλια ανοιχτα, μην χαρεις, πρεπει να ξερεις ολη την υλη απεξω και το βιβλιο θα σε βοηθησει για οτι δεν θυμασαι ακριβως.

σκονακια προφανως δεν εχουν νοημα και επειδη τα θεματα ειναι απο τις εργασιες εαν δεν εχεις παρει πανω απο 6 στην καθε μια, πριν πας για εξετασεις διαβαζε κανα τριμηνο εντατικα να εισαι σιγουρος.
φυσικα για τον ιδιο λογο οσοι κανουν την %^&()*) να αγορασουν ετοιμη εργασια απλα κοβονται.

ΔΕΝ μπορεις να εισαι αιωνιος φοιτητης. Δεν σε αφηνει ο κανονισμος. νομιζω μια φορα μονο μπορεις να επαναλβεις και μετα εαν οχι τελος

στην τμημα μου μπηκαμε 600 αποιφητησαμε κατω απο 40. την επομενη χρονια αποφοιτησαν παραπανω αλλα γενικα αυτος ο αριθμος επαιξε και μετα απο οτι μου ειπαν.

για να προλαβω "εξυπνα" σχολια, μια αλλη μορφη εκπαιδευσης που πληρωνεις ειναι τα μεταπτυχιακα ( δεν ξερω για διδακτορικα θα σας πω του χρονου

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ημερίδες, Σεμινάρια & Θέματα Εκπαίδευσης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες