Πρόβλημα SMF 1.1.10-Tiny Portal 0.98

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
gkavv

Δημοσίευση από gkavv » 18 Ιούλ 2009 02:11

Καλησπέρα παιδιά, ποστάρω για να ρωτήσω κάτι σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω με την εγκατάσταση του TIny Portal 0.98 στην SMF 1.1.10. Αφόυ μου έβγαλε το λάδι η SMF και δεν εγκαθιστούσε μέσα από το admin panel το TP, αναγκάστηκα και το εγκατέστησα χειροκίνητα.

Σύμφωνα με το μήνυμα που εμφανίστηκε, η εγκατάσταση ήταν επιτυχής, αλλά στην αρχική σελίδα το αποτέλεσμα δεν είναι το αναμενόμενο (αυτό που είχα σε ένα τεστ φόρουμ που έστησα σαν localhost σπίτι μου). Επίσης, ένα δεύτερο πρόβλημα είναι ότι στο admin panel δεν εμφανίζεται το κομμάτι για την ρύθμιση του Tiny Portal (screenshot 2)

Παραθέτω δύο screenshots από το portal του forum και το admin panel.

Έχει κανείς κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Συνημμένα
screenshot1.JPG
frontpage
screenshot2.JPG
admin panel

Άβαταρ μέλους
Sermac

Δημοσίευση από Sermac » 18 Ιούλ 2009 03:33

Τα sources και οι languages του TP έχουν ανεβεί κανονικά στον ftp; Οι εγγραφές στη βάση δημιουργήθηκαν;

Εικόνα Εικόνα

Δοκίμασε και κάποιο άλλο theme συμβατό με TP ή αν έχεις mods απενεργοποίησε τα.
Εικόνα

gkavv

Δημοσίευση από gkavv » 18 Ιούλ 2009 13:41

theme έχω δοκιμάσει πολλά, αλλά το ίδιο συμβαίνει.
Τα Sources έχουν ανέβει κανονικά, το ίδιο και οι εγγραφές στη βάση (εμένα έχει και το smf_tp_shoutbox)

Αυτό για τα mods μου πέρασε από το μυαλό αλλά δε το δοκίμασα, οπότε θα είναι η επόμενη δοκιμή μου :wink:

gkavv

Δημοσίευση από gkavv » 20 Ιούλ 2009 15:40

Τελικά χθες το έφτιαξα και πλέον δουλεύει άψογα.

Το πρόβλημα ήταν πολύ γελοίο τελικά... Το TP από default αφήνει μόνο λογαριασμούς administrator να το βλέπουν αλλά και να το ρυθμίζουν. Εγώ όμως, από συνήθεια, όλη τη δουλειά την έκανα από λογαριασμό Global Moderator, κι έτσι δε μπορούσα να δω τίποτα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες