Hit and run στην Αργυρούπολη

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Σεπ 2009 15:53

συγνώμη, έχει αυτά τα στοιχεία η αστυνομία και δε μπορεί να τους βρει; στο CSI Miami, τώρα θα ήταν στο μπουντρούμι. :p
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 17 Σεπ 2009 20:36

Άντε βγάλε άκρη...

Σήμερα μου έδωσαν τα στοιχεία μέσα από την Αστυνομία (αυτά τα είχα βρει από ασφαλιστική εταιρία) (μην ρωτάτε πως τα βρήκα από την αστυνομία :lol: ) και πρόκειται για VW Golf μαύρο (ΙΕΥ 2840) τελικά.

Οι ιδιοκτήτες είναι κάτοικοι της Άνω Γλυφάδας, Αλβανικής καταγωγής.

Τα ονόματα: Robert & Pande Gjoka (αδέρφια υποθέτω)

Η απάντηση της τροχαίας όταν είχα πάει να δώσω κατάθεση είναι ότι πήγαν 2 φορές εντώς 48ώρου (αυτόφορο) στην δηλωμένη διεύθυνση για αυτή την πινακίδα και δεν βρήκαν τα ονόματα σε κανένα κουδούνι.

So, απότι φαίνεται δεν έχει να κάνει με το τι στοιχεία έχει η αστυνομία, αλλά με το γεγονός ότι βαριούνται να δουλέψουν.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Σεπ 2009 22:19

ωραία, κι αν τους βρεις εσύ τι θα τους κάνεις;

μάλλον δικαστικά θα πρέπει να κινηθείς..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 17 Σεπ 2009 22:39

Δικαστικά θα κινηθώ εννοείται.

Δεν είπα ότι θα τους κάνω κάτι.
Είπα τα στοιχεία τους μην τυχών κανείς τους γνωρίζει ή έχει δει αυτό το αμάξι κλπ ώστε να δώσω κάποιο στοιχείο κάτι στην τροχαία, για να τους καλέσουν για κατάθεση στο τμήμα γιατί αν περιμένω από αυτούς να κάνουν τίποτα τον ήπιαμε...

Απότι κατάλαβα η τροχαία ξέρει απέξω πως να κόβει κλήσεις στους διανομείς που προσπαθούν να βγάλουν ένα μεροκάματο, αλλά δεν ξέρει πως να μαζέψει τον κόσμο που μας σκοτώνει και σηκώνεται και φεύγει :evil:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 18 Σεπ 2009 12:53

Ρε συ cha0s.
Εχεις τις πινακιδες απο το automobile και δν εχεις κανει τιποτε ακομα?
:-?
Σε ενα δικιορο να πας, θα σου βρει πιος εχει το συγεκιμενο αμαξι.
:think:

Δεν ειναι αορατοι οι τυποι.
Αλβανοι- Ελληνιες οτι και ναναι.

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 18 Σεπ 2009 14:03

ΞΕΡΕΙ ποιος έχει το αμάξι Παναγιώτη. Η αστυνομία δεν μπορεί να τους εντοπίσει in person.

Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 18 Σεπ 2009 14:36

Φίλε cha0s, παλιότερα είχα ανάλογο περιστατικό με τη μηχανή μου.
Ευτυχώς εγώ είχα μόνο υλικές ζημιές.

Η λύση είναι μια. Κινείσαι δικαστικά.
Και τα υπόλοιπα θα τα βρούν οι δικηγόροι/ασφαλιστικές.
Οι τύποι γλίτωσαν το αυτόφωρο (μιας και η αστυνομία ως συνήθως κοιμάται) αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι παραγράφηκε το τροχαίο ατύχημα. Και ειδικά η εγκατάληψη.

Αν αποφασίσεις να το κηνυγήσεις θα βρούν την άκρη οι "αρχές". Οσο θα το αφήνεις στο "ρε παιδιά να τους βρούμε" κανένας δεν θα κάνει τίποτα.
Στη δικιά μου περίπτωση μάλιστα ήταν ακόμα χειρότερα γιατί ο τύπος ήταν ανασφάλιστος. Και παρόλα αυτά η άκρη βρέθηκε.

Από κει και πέρα είναι δικιά σου απόφαση.

Περαστικά σου και να θυμάσαι, κράνος ακόμα κι αν πας για κατούρημα.

Υ.Γ. Το αδίκημα δεν έχει παραγραφεί αλλά απ' όσο θυμάμαι υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για να κάνεις την κίνησή σου. Οπότε μην το αφήνεις και πολύ στο θα δούμε.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 18 Σεπ 2009 14:50

Kατ'ευθείαν σε δικηγόρο, όντως...
Μην περιμένεις "μήπως κάποιος κάπου ξέρει κάτι"...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 18 Σεπ 2009 15:45

Apostolis_38 έγραψε:Φίλε cha0s, παλιότερα είχα ανάλογο περιστατικό με τη μηχανή μου.
Ευτυχώς εγώ είχα μόνο υλικές ζημιές.

Η λύση είναι μια. Κινείσαι δικαστικά.
Και τα υπόλοιπα θα τα βρούν οι δικηγόροι/ασφαλιστικές.
Οι τύποι γλίτωσαν το αυτόφωρο (μιας και η αστυνομία ως συνήθως κοιμάται) αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι παραγράφηκε το τροχαίο ατύχημα. Και ειδικά η εγκατάληψη.

Αν αποφασίσεις να το κηνυγήσεις θα βρούν την άκρη οι "αρχές". Οσο θα το αφήνεις στο "ρε παιδιά να τους βρούμε" κανένας δεν θα κάνει τίποτα.
Στη δικιά μου περίπτωση μάλιστα ήταν ακόμα χειρότερα γιατί ο τύπος ήταν ανασφάλιστος. Και παρόλα αυτά η άκρη βρέθηκε.

Από κει και πέρα είναι δικιά σου απόφαση.

Περαστικά σου και να θυμάσαι, κράνος ακόμα κι αν πας για κατούρημα.

Υ.Γ. Το αδίκημα δεν έχει παραγραφεί αλλά απ' όσο θυμάμαι υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για να κάνεις την κίνησή σου. Οπότε μην το αφήνεις και πολύ στο θα δούμε.
Για τον δικηγόρο έχω μιλήσει, με συμβούλεψε κάποια πράγματα, από εκεί και πέρα θέλει αντίγραφο της δικογραφίας από την τροχαία για να προχωρήσουμε.

Εννοείται πως θα κινηθώ δικαστικά.
Έτσι και αλλιώς είναι αυτεπάγγελτο από το κράτος επειδή έφυγε (αστική ευθύνη).

Το πρόβλημα είναι ότι εγώ θέλω να το κυνηγήσω, αλλά η τροχαία τον παίζει ομαδικώς.

Περιμένω από 6 Αυγούστου ένα αντίγραφο και ακόμα δεν...
Την μία μου λένε είναι αύγουστος και θα λείπουν διακοπές :o
Την άλλη ο τύπος που έχει την δικογραφία (κος Ανοιξάς) μετά από ένα μήνα (Αύγουστο) πήρε άδεια και δεν έχει δώσει λένε την δικογραφία στην τροχαία για να μου κάνουν το αντίγραφο.
Την άλλη παίρνω τηλ στις 15 του μήνα που γύρναγε από άδεια και δεν το σηκώνει κανείς στην τροχαία Ελληνικού στις 11 το πρωί.

Είναι οι μεγαλύτεροι ξεφτίλες για μένα! Μπήκαν εκεί μέσα για έναν σταθερό μισθό και κοιτάνε να κόψουν καμιά κλήση στους καιμένους τους διανομείς (τον τελευταίο μήνα όλο το Ελληνικό είναι γεμάτο μπάτσους που κυκλοφορούν παντού πεζοί και σταματάνε κόσμο και αμάξια για ελέγχους λες και είμαστε τρομοκράτες :evil: )...

Και μετά λέμε ότι τα δικαστήρια γίνονται 2-3 χρόνια μετά...
Φυσικό επόμενο, αφού από την καθαρίστρια μέχρι τον διευθυντή σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες τα ξύνουν και σου βγάζουν την πίστη.

Να φεύγω από την δουλειά μου κάθε μέρα για να πάω να τους παρακαλάω να κάνουν την δουλειά τους (που τους πληρώνω εγώ και εσείς σαν μ*****ς) δεν μπορώ.

Και ο δικηγόρος για να τρέξει για μένα (που έτσι θα το κανονίσω) πρέπει να δει την δικογραφία, να κρίνει τι και πως και να προχωρήσουμε... (αμοίβεται με ποσοστό από τα χρήματα που θα βγουν από το δικαστήριο - οπότε δεν διατίθεμαι να τον 'δεσμευσω' και να τύχει μετά να μην δεχτεί την υπόθεση όταν δει την δικογραφία και να πρέπει να πληρώνω κιάλλα μαμισιάτικα... αρκετά έδωσα σε αξονικές και νοσοκομεία...)

Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 18 Σεπ 2009 16:52

Οπότε λοιπόν το θέμα είναι οτι πρέπει να πας το πόρισμα της τροχαίας στον δικηγόρο για να αρχίσει να τρέχει αυτός.
Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα αλλά έχω την αίσθηση οτι αυτό είναι δουλειά του δικηγόρου. Να μην σε πάρω στο λαιμό μου πάντως.
Οπότε, σύμφωνα με τα λεγόμενά σου αναγκαστικά πρέπει να πιέσεις τα "όργανα" να στην δώσουν. Τι να κάνουμε, κουράγιο.

Πιθανότατα να μπορείς να πείσεις τον δικηγόρο σου να βρεί κάποιον ασκούμενο να τρέξει να κάνει αυτός την διαδικασία (με το αντίστοιχο αντίτιμο φυσικά αλλά φαντάζομαι δεν θα είναι κανένα τρελλό ποσό).

edit Μόλις ρώτησα δικηγόρο εδώ στη δουλειά. Δεν είναι υποχρεωμένος να τρέξει για σένα. Πάει βάσει συμφωνίας. Δηλαδή βάσει πληρωμής ("δώσε μου για να τρέξω και τα άλλα χωριστά") ή το κάνεις μόνος σου.

Άβαταρ μέλους
vcore
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vcore » 27 Μαρ 2010 17:54

Αυτό το ατύχημα εννοούσες προχτές στο msn ? :(
Αν δεν έχεις βγάλει ακόμα άκρη θα σε βοηθήσω όσο μπορώ έχουμε άκρη. Δώσε μου Α.Τ περιοχής στοιχεία και τα συναφή για να δούμε που βρίσκεται η δικογραφία βάγγο.

Το @ πρέπει να πληρώσει ανελέητα!
Αν παλι δεν έχεις κανα @@ δικηγόρο να σε στείλω εγώ κάπου καλά :)
Easy CMS
------------
Το να ζητάς βοήθεια δεν σημαίνει ότι είσαι εξαρτημένος.

pagou

Δημοσίευση από pagou » 27 Απρ 2010 23:01

συγνωμη ρε φιλε τι εγινε στο τελος; εβγαλες ακρη; κυνηγησαμε ενα παρομιο @ που με τρακαρε και εχω καλη δικηγορο εαν θελεις. παντως να ξερεις οτι οι καλοι δικηγοροι παιρνουν ποσοστα οχι λεφτα.

επισης να ξερεις οτι στον εγκεφαλλο δεμ μπορουν αποδειξουν τιποτα. ΧΤΥΠΑ τους αλυπητα. (κανα 250,00 διεκδησε για να παρεις κανα 150.000).

ετσι και αλλιως η ασφαλεια τους τα δινει. οποια και εαν ειναι αυτη. επισης κανεις διακονισμο εαν δεν εχεισ λεφτα και παιρνεις απο την ασδαλιστικη κατι σαν μηνιατικο.

κυνηγησε τους μπατσους γιατι απο την απολυτη αδιαφορια τους μπορει και να χασεις την υποθεση. απειλησε με δικηγορι οτι θα τους ριξεις ποινικες ευθηνες για να υποχρεωθουν να κανουν την δουλεια τους.

φιλος με απολυ ασχημη υποθεση και ολα τα δικια με το μερος του τωρα μπορει και να τη χασει για 'δεν προχωραει η υποθεση'

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 08 Μάιος 2011 18:44

pagou έγραψε:συγνωμη ρε φιλε τι εγινε στο τελος; εβγαλες ακρη; κυνηγησαμε ενα παρομιο @ που με τρακαρε και εχω καλη δικηγορο εαν θελεις. παντως να ξερεις οτι οι καλοι δικηγοροι παιρνουν ποσοστα οχι λεφτα.

επισης να ξερεις οτι στον εγκεφαλλο δεμ μπορουν αποδειξουν τιποτα. ΧΤΥΠΑ τους αλυπητα. (κανα 250,00 διεκδησε για να παρεις κανα 150.000).

ετσι και αλλιως η ασφαλεια τους τα δινει. οποια και εαν ειναι αυτη. επισης κανεις διακονισμο εαν δεν εχεισ λεφτα και παιρνεις απο την ασδαλιστικη κατι σαν μηνιατικο.

κυνηγησε τους μπατσους γιατι απο την απολυτη αδιαφορια τους μπορει και να χασεις την υποθεση. απειλησε με δικηγορι οτι θα τους ριξεις ποινικες ευθηνες για να υποχρεωθουν να κανουν την δουλεια τους.

φιλος με απολυ ασχημη υποθεση και ολα τα δικια με το μερος του τωρα μπορει και να τη χασει για 'δεν προχωραει η υποθεση'
Αν και αρκετά καθυστερημένα :P

Δεν έγινε απολύτως τίποτα.

Για ένα χρόνο παρακάλαγα την τροχαία να μου δώσει την δικογραφία και με έγραφαν όλοι εκει μέσα.

Εν τέλη έφυγα από την Ελλάδα και να πάνε να γαμηθούν και οι μ*****ς της τροχαίας, τα μουνιά της αστυνομίας και τα αρχίδια οι αλβανοί που με σκότωσαν :evil: :hammer:

nzak

Δημοσίευση από nzak » 09 Μάιος 2011 09:27

Ελληνικό κράτος!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες