Κώδικας

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
GEORGE1967

Κώδικας

Δημοσίευση από GEORGE1967 » 26 Ιούλ 2009 21:32

Καταρχήν οι γνώσεις μου είναι πολύ περιορισμένες σχετικά με την δημιουργία ιστοσελίδων.
Φτιάχνω ένα site για την δουλειά μου,είμαι ασφαλιστής με την βοήθεια του dreamweaver.
Εχω κολλήσει στο εξής σημείο.Θέλω να φτιάξω ενα πίνακα online υπολογισμού ασφαλίστρων αλλά δεν γνωρίζω να γράψω κώδικα οπότε είναι αδύνατο να το κάνω.
Θέλω να μπορεί ο επισκέπτης του site να βάζει την χρήση οχήματος στο 1 πεδίο π.χ Ε.Ι.Χ,Φ.ΙΧ κ.λ.π και στο 2ο πεδίο τους φορ.ίππους 6,7,8 κ.λπ και σε ένα 3ο πεδίο να του δείχνει το κόστος 100 €,120 €,140 € κ.λ.π.
Θα ήμουν υπόχρεος εαν κάποιος μου έδειχνε τον τρόπο για να το κάνω αυτό.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Κώδικας

Δημοσίευση από Basilakis » 26 Ιούλ 2009 23:31

Καλησπέρα,

Η ερώτηση σου απαντιέται εύκολα... Ο καθένας στο τομέα του :)

Καλύτερα να δώσεις την εταιρική σου ταυτότητα, δηλαδή την σελίδα σου να την κάνει κάποιος έμπιρος. Ναι, θα σου κοστίσει αρκετά αλλα θα σου φέρει περισσότερους πελάτες.

Αυτό σαν συμβουλή, απο κάποιον που δεν είναι αρκετά χρόνια στο χόρο και οραματόζεται ένα όμορφο αύριο.

Τώρα αυτό που θέλεις να κάνεις γίνεται με το Jquery και το Jquery calculator.

http://www.pengoworks.com/workshop/jque ... plugin.htm

http://blog.pengoworks.com/index.cfm/20 ... ating-easy

GEORGE1967

Κώδικας

Δημοσίευση από GEORGE1967 » 27 Ιούλ 2009 00:49

Έχεις απόλυτο δίκιο,σίγουρα θα πρέπει να φτιαχτεί από κάποιο ειδικό ο οποίος έχει και τις γνώσεις αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω την δυνατότητα να διαθέσω ένα μεγάλο ποσό για να φτιάξω αυτό που πραγματικά θέλω,από την άλλη μου αρέσει να πειραματείζομαι,οπότε προς το παρόν θα κάνω ότι μπορώ μόνος μου και αργότερα σίγουρα θα απευθυνθώ σε κάποιο ειδικό.Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και ελπίζω κάτι να καταφέρω.

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κώδικας

Δημοσίευση από Hermeia » 27 Ιούλ 2009 07:05

Επειδή αυτό που ζητάς δεν είναι html..
Προς το παρόν μπορείς να βάλεις ένα ενδεικτικό πίνακα.. με μερικές βασικές τιμές ..

Καλή επιτυχια
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες