Αλλαγή photo σε έτοιμο template

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
ptiper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ptiper » 29 Ιούλ 2009 22:04

Γεια σας..Εχω το site : www.asfaleies-gr.com ..Θέλω να κάνω μια ερώτηση..Είναι ευκολο να βάλω την photo την κεντρική,πάνω στο telmpate στο μπλε που είναι κενό ( στο πάνω μέρος του site ) ? Tο template ειναι default απο τον server ..Δεν έχω πολλές γνώσεις ,αλλα μεχρι να μεταφέρω το site σε ελληνικό host τον σεπτέμβριο,θα ήθελα να το σουλουπώσω λιγάκι..Ευχαριστώ για όποια βοήθεια..

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 30 Ιούλ 2009 02:05

Δεν μπορείς να κατεβάσεις το template να μας δείξεις το ΗΤΜL/CSS να σε βοήθησουμε παραπάνω;
Φαντάζομαι πάντως ότι κάπου μέσα στο index.html θα υπάρχει ένα "<div id="header">.......</dic>" δοκίμασε να βάλεις τον κώδικα της εικόνας σου εκεί μέσα(ιmg src="/folder/image.ext) & βάλτο κε μέσα σε ένα <center></center> tag για να'ναι και κεντραρισμένη.
Τώρα, τα παραπάνω ενδέχεται και να μην ισχύουν απλα στο περίπου στα λέω χωρίς να ξέρω το HTML/CSS που έχεις.
&#8226; inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
&#8226; w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
&#8226;Travel Blog

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες