Σχετικα με speech recognition στα WindowsXP Pro

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
dionyssis

Δημοσίευση από dionyssis » 12 Ιουν 2003 21:58

Ρε παιδιά έχω τα WinXP Pro, με Office XP GR, και ενώ είχα διαβάσει για υπαγόρευση κειμένου στο Office, δεν βλέπω τίποτα για αυτό πουθενά. Μπήκα στο Help και του Office και των Windows, μου δίνουν οδηγίες για το πως να εγκαταστησω αναγνώριση φωνής, ακολουθώ τα βήματα αλλα στην συμπληρωματική εγκατάσταση, δεν μου δίνεται η δυνατότητα για εγκατάσαση ομιλίας. Ρωτάω μηπως ξέρει κανείς καποιο patch από το site της MS.

Vaggelis100

Δημοσίευση από Vaggelis100 » 22 Ιούλ 2003 21:12

Υπάρχει υπαγόρευση κειμένου.Τοκακό είναι πως έχει μόνο Αγγλικά, Κινέζικα και ιαπωνικά. Κάνε δεξί κλικ στη γραμμή γλωσσών και πάτα πρόσθετα εικονίδια. Μετά πάτα εργαλεία ομιλίας\επιλογές. Εκεί θα βρεις τις ρυθμίσεις. Αν θες να υπαγορεύσεις κείμενο τότε άνοιξε το office, πάτα το κάτω βελάκι στη γραμμή γλωσσών για να σου εμφανιστεί το μικρόφωνο. Πάτα πάνω του και άρχισε να μιλάς! Αν δεν σταεμφανίζει τότε θα πρέπει να εγκαταστήσεις το resourse kit του office από το site της microsoft. Έχω winXP.

Vaggelis100

Δημοσίευση από Vaggelis100 » 22 Ιούλ 2003 21:12

Υπάρχει υπαγόρευση κειμένου.Τοκακό είναι πως έχει μόνο Αγγλικά, Κινέζικα και ιαπωνικά. Κάνε δεξί κλικ στη γραμμή γλωσσών και πάτα πρόσθετα εικονίδια. Μετά πάτα εργαλεία ομιλίας\επιλογές. Εκεί θα βρεις τις ρυθμίσεις. Αν θες να υπαγορεύσεις κείμενο τότε άνοιξε το office, πάτα το κάτω βελάκι στη γραμμή γλωσσών για να σου εμφανιστεί το μικρόφωνο. Πάτα πάνω του και άρχισε να μιλάς! Αν δεν σταεμφανίζει τότε θα πρέπει να εγκαταστήσεις το Plus! για XP. Έχω winXP. Υπάρχει πάντως και υπαγορευτής κειμένου απο το Πλαίσιο

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες