Είναι αξιόπιστο το Κορινθόραμα;

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 18 Ιουν 2003 11:39

cdhyper έγραψε:Το δικό μου site έχει κατά μέσο όρο 2.800 ip based sessions την ημέρα μετρώντας τα με διαφορετικούς log analyzers που αναλύουν τα logs του ίδιου του apache. Εκτός του ότι είναι όμως σε αδικαιολόγητα χαμηλή θέση στο Κορινθόραμα (παραπάνω από 400) με περνάει και ο Αμάραντος.

Τι συμβαίνει ρε παιδιά;
Καλημέρα,

Η Alexa ανανεώνει τα στατιστικά τις κάθε 2 εβδομάδες περίπου. Ισως φταίει και αυτό.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Nestor

Δημοσίευση από Nestor » 18 Ιουν 2003 14:11

To γεγονός ότι δεν την ήξερες εσύ φίλε νέστορα και την έμαθες όταν ήρθες στην Ελλάδα δεν λέει και τίποτα...
Nai file greek_manager, sigoura den leei tipota!
DEN ... ntrepomai na to po, otan den kserw kati!
Pantws meta frontisa na mathw, ti paizei, giati - lew - gia na ginetai tosos ntoros, kati trehei...
Afto pou katalava, einai oti i epidiksiomania pou mas harizei san fyli se syndiasmo vevaia kai me tin efevretikotita mas, odigise kapoious sto na dwsoun stin Alexa megalyteri aksia ap oti tha prepe...
Ta statistika tis Alexa endiaferoun omws diafimistes kai OXI ton aplo hristi!

Arkei aplos na katebasei aftos kai 5-6 filoi tou to programmataki tis Alexa kai na mpainoun sto website tou 6-7 fores tin mera
Afto akrivws einai !!!
Kai (ksana)anarwtiemai: GIATI na dwsw simasia sta statistika afta??

Υπάρχουν sites τα οποία ανέβηκαν με μεγάλη προσπάθεια στην κορυφή (yahoo, lycos) και υπάρχουν και κάποια άλλα, που χάρη σε κάποιο επίτευγμα γνώρισαν την κορυφή επίσης, χωρίς όμως να είναι και τα καλύτερα. Ένα από αυτά ειναι το google.
:o
Aman Patrioti, min ta les afta dimosia!
Diladi? Ta paidia pou dimiourgisan ton Google den ekanan megali prospatheia??!!
Ekanan kanena aparadekto kolpo???
Den einai to Google ena apo ta kalytera tou eidous tou???!!!
OXI! Einai TO kalytero!
Poios to leei afto?
To 60-70% twn hrhstwn pagkosmiws!!!

Και ο λόγος που έγινε διάσημο είναι ο ..... αλήθεια ποιος θυμάται (ξέρει το γιατί; Κανείς....
Nai !
Αλλά όλοι το επευφημούν. Ένας από αυτούς είσαι και εσύ φίλε Νέστορ. Ξέρεις όμως γιατί το χρησιμοποιείς;
Nai! Giati hreiazomai plirofories! Opws kai ... oloi osoi hreisimopoioun to internet!!!!
Kai episis ematha na sevomai tin KALI douleia allwn programmatistwn!
Γιατί δεν χρησιμοποιής το yahoo ας πούμε;
:D
Ah patrioti.....
Giati otan psahneis esy kati mesw Yahoo, ti nomizeis oti hreisimopoieis?!?!
(Erwtisi-Test eitan ki afto - ela, mporeis na tin apantiseis!)
Αν εσύ δεν την ξέρεις θα πρέπει να είσαι η εξαίρεση...
S' efharistw! prospathw omws o kaimenos....

Filika
Nestor

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2003 17:19

Υπάρχουν sites τα οποία ανέβηκαν με μεγάλη προσπάθεια στην κορυφή (yahoo, lycos) και υπάρχουν και κάποια άλλα, που χάρη σε κάποιο επίτευγμα γνώρισαν την κορυφή επίσης, χωρίς όμως να είναι και τα καλύτερα. Ένα από αυτά ειναι το google.
:o
Aman Patrioti, min ta les afta dimosia!
Diladi? Ta paidia pou dimiourgisan ton Google den ekanan megali prospatheia??!!
Ekanan kanena aparadekto kolpo???
Den einai to Google ena apo ta kalytera tou eidous tou???!!!
OXI! Einai TO kalytero!
Poios to leei afto?
To 60-70% twn hrhstwn pagkosmiws!!!
Μπορεί να έκαναν προσπάθειες αλλά πότε; Όταν ήταν ήδη διάσημοι για να κρατήσουν το όνομα; Ή πριν γίνουν διάσημοι; Γιατί άμα είναι το δεύτερο τους το αναγνωρίζω. Άμα όμως είναι το πρώτο...

Όχι δεν έκαναν κανένα απαράδεκτο κόλπο. (Τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει τίποτα) Εκμεταλεύτηκαν το εμπόριο όπως όλοι. Απλά δεν το θεωρώ ως το καλύτερο. Και ότι το 60-70% των χρηστών που το χρησιμοποιεί δεν μου λέει τίποτα. Είναι γνωστό ότι από μια πετρούλα ξεκινάει η κατολίσθηση.. Απλά όλοι οδηγούνται από άλλους....
Και ο λόγος που έγινε διάσημο είναι ο ..... αλήθεια ποιος θυμάται (ξέρει το γιατί; Κανείς....
Nai !
Ε, πες το και σε μας.. Μην μας αφήνεις σε αγωνία... Ξέρεις όταν έγινε το μπαμ και εγώ έμαθα τα νέα αλλά επειδή δεν με ενδιέφερε το θέμα δεν θυμάμαι.. Αν όμως το πεις θα ξέρω ότι είναι αυτό και θα το θυμηθώ.. Άντε λέγε... τώρα μου άναψες τα αίματα... :D
Αλλά όλοι το επευφημούν. Ένας από αυτούς είσαι και εσύ φίλε Νέστορ. Ξέρεις όμως γιατί το χρησιμοποιείς;
Nai! Giati hreiazomai plirofories! Opws kai ... oloi osoi hreisimopoioun to internet!!!!
Kai episis ematha na sevomai tin KALI douleia allwn programmatistwn!
Και εγώ χρειάζομαι πληροφορίες. Αλλά δεν πάω στο google και δεν έχω κανένα παράπονο από άλλες μηχανές. Γιατί να έχω; Όλες την ίδια δουλειά κάνουν. Αρκεί να ξέρω πως να ψάξω...

Και η καλή δουλειά των προγραματιστών δε πάει αναλόγος με την ανάγκες σου αλλά με τις ανάγκες των άλλων (το google και το κάθε google στοχεύει σε πολλούς στόχους, όχι ειδικά στον Νέστορα). Αν εμένα δεν με εξυπηρετεί τότε τι να την κάνω την καλή δουλειά των προγραμματιστών; Μόνο θα την εκτιμήσω σαν δουλειά. Αλλά όχι για μένα....
Γιατί δεν χρησιμοποιής το yahoo ας πούμε;
:D
Ah patrioti.....
Giati otan psahneis esy kati mesw Yahoo, ti nomizeis oti hreisimopoieis?!?!
(Erwtisi-Test eitan ki afto - ela, mporeis na tin apantiseis!)
Δεν ψάχνω ποτέ τίποτα γιατί ότι θέλω το έχω. Χρησιμοποιώ χρόνια το ίντερνετ και ξέρω τι και που. Ούτε και εγώ ξέρω πόσες χιλιάδες url's ξέρω... Αν όμως ποτέ χρειαστώ κάτι, έχω την πείρα μου να μου λέει ότι αν κάνω αυτό θα πετύχω το άλλο. Και αυτό το κάνω με πολλές μηχανές όχι μόνο με το yahoo. Ξέρω όλων των ειδών τα κόλπα σε όλων των ειδών της μηχανές, έτσι δεν θέλω να μάθω άλλα. Έχω γεμίσει ευχαριστώ! :wink: Επίσης τα γνωστά κόλπα που κάνουν οι μηχανές (π.χ με τα keywords που υπάρχουν μέσα στο <head></head> των html documents) είναι γνωστά σε όλους και ξέρω μέχρι και ποιο κουμπί θα πατήσω έστω και αν δεν το έχω δει ποτέ μου.... Η πείρα είναι πολύτιμη βλέπεις...
Αν εσύ δεν την ξέρεις θα πρέπει να είσαι η εξαίρεση...
S' efharistw! prospathw omws o kaimenos....
Αυτό είναι που μετράει!! :kaloe:

Nestor

Δημοσίευση από Nestor » 22 Ιουν 2003 21:07

Ax, file patrioti....
Vasika den ithela na to sholiasw...., alla den anteksa...
Δεν ψάχνω ποτέ τίποτα γιατί ότι θέλω το έχω
Ti na po?! Se zilevo!
Ξέρω όλων των ειδών τα κόλπα σε όλων των ειδών της μηχανές,
E, afto... poios den tha to zileve?!??
Ξέρω όλων των ειδών τα κόλπα ...και αν δεν το έχω δει ποτέ μου.... Η πείρα είναι πολύτιμη βλέπεις...
Afto tha ennoouse ki o kaimenos o Sokratis otan elege "en oida..."

Panta filika
Nestor

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 23 Ιουν 2003 01:37

Afto tha ennoouse ki o kaimenos o Sokratis otan elege "en oida..."
Axaxaxaxaxaxaxa!!!!!! :D :D:D:D:D

Apo tis poli petiximenes atakes! :kaloe: